Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 121540 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 22, 2010, 23:02:06 »
Nie wiem czy opłacało mu się rzucić na pałę metsu kiedy alex mógł po prostu nie wstawać techem.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 22, 2010, 23:05:30 »
Tym razem "na pałę" użyłem w znaczeniu "poza combosem".
Moje pięści krwawią śmiercią!

cieslak

  • Gość
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 22, 2010, 23:10:55 »
Ja stawiam piwo, że Hamburgery od razu by mu jechali, że gra na pałę. xD

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 22, 2010, 23:12:16 »
Mógł nie wstać techem, albo wykorzystać niewrażliwość ex srk, żeby uciec. Recovery po u1 jest chyba dłuższe niż po zwiffowanym ex srk.

EDIT

Na pewno jest dłuższe :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2010, 23:14:50 wysłana przez Gargooletz »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 22, 2010, 23:15:41 »
Tak jak Liberty napisał. Zresztą, nawet gdyby Daigo przewidział techa/brak techa (w drugiej rundzie nawet tego nie musiałby robić bo Valle dostał knockdowna po podcince) i odpowiednio stimingował ultre, to Valle i tak miał exa, więc mógłby po prostu zrobić ex srk, a potem ukarać (w zależności od odległości).

cieslak

  • Gość
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 22, 2010, 23:30:44 »
Napisałem się i skasowałem przez przypadek posta, dlatego teraz krótko i zwięźle.

Moim zdaniem oni po prostu już tak grają. Nie robią nic na pałę, nawet jak wiedzą, że wygrają na bloku - oczywiście nie każdy. Ale czy to kwestia skilla? Tego nie wiem. A może to kwestia tego, że jak już coś zrobisz na pałe, to potem będą ci to wypominać? Tego też nie wiem. Ogólnie jak grałem z Marnem czy Flashem w GG, to było tak samo. Nic praktycznie na blok, by wygrać. Natomiast my, Polacy, jak i większość Europy, ma to gdzieś i wali na blok - nawet na pałę. (Mówię tutaj na przykładzie GG). Oczywiście również i na naszej scenie pojawiają się ziomki, którzy próbują nie zabijać na bloku, ani nic na pałe. I fajnie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2010, 23:32:37 wysłana przez cieslak »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 22, 2010, 23:42:05 »
Lol, tutaj nie chodzi o niegranie na pałe. Jakby Daigo rzucił ultre na chipa w tamtej walce to by po prostu zginął (i tak przegrał tą walke, ale to inna sprawa). Jak coś zabije przeciwnika na bloku i jest gwarantowane w danej sytuacji (np. U2 Rufusa na Rose w praktycznie każdej sytuacji) to się to po prostu robi. A jak jest gwarantowane to nie jest to robienie na pałe. Dlatego nie ma czegoś takiego jak robienie ciosu na pałe na blok (chyba że chodzi o jakieś srk itd., ale mówimy tutaj o clean ultrach/superach), bo jeśli coś nie jest gwarantowane to przeciwnik przed tym ucieknie, o ile nie jest upośledzony. Na pałe można robić psychic ultry, licząc że wejdą, takie rzeczy widać w wielu walkach na wysokim poziomie.

cieslak

  • Gość
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 22, 2010, 23:50:25 »
Wiedziałem, że odwrócisz kota ogonem, by mi tylko upiec. :* Mi tutaj chodzi o wstawanie z Ultra, podczas gdy przeciwnik nas atakuje. Jak to mawia Fazza: "k**wa, co za granie na pałę!". I nie wiem, co ty oglądasz, zapewne więcej od mnie, ale jak ja już coś oglądam, to nie ma na pałę na blok. Przykład Marna - nie pamiętam, by używał EXMachineGuna, tak jak ja to robię na blok. :P Nie pamiętam, by RF Faustem/Sagatem wstawał z Ultrą. Nie pamiętam, by kiedyś krill wstawał z Ultrą. Ale patrz, Fazza odpala kulki, Ryu wali U2, Slide U1 - i jasne, można tak grać, sam tak gram, ale tu nie chodzi o to. Mogę się załozyć, że wielu w sytuacji Daigo by odpaliło Ultrę. Może nie ty, może nie Alex, ale ktoś na pewno. :P

I tak, przechodzę tylko z Ultr, na wszystkie ciosy, by nie było.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2010, 23:52:33 wysłana przez cieslak »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 22, 2010, 23:55:03 »
K, przerasta mnie to. Może jutro ci odpowiem, jak przeczytam tego posta jeszcze z kilkanaście razy ;p

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 23, 2010, 00:01:40 »
No pewnie wielu by spanikowało i rzuciłoby metsu ze wstawania które przeleciałoby sobie beztrosko przez cały ekran. Nie wiem jak u innych postaci ale u Ryu metsu ze wstawania chyba nie istnieje na lepszym poziomie. Samobójstwo.

cieslak

  • Gość
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 23, 2010, 00:09:30 »
K, przerasta mnie to. Może jutro ci odpowiem, jak przeczytam tego posta jeszcze z kilkanaście razy ;p

Ty wiesz, że ja kocham pisać takie zamotane posty. :* :)

No pewnie wielu by spanikowało i rzuciłoby metsu ze wstawania które przeleciałoby sobie beztrosko przez cały ekran. Nie wiem jak u innych postaci ale u Ryu metsu ze wstawania chyba nie istnieje na lepszym poziomie. Samobójstwo.

Mówisz, że to kwestia paniki? Hmhm...Może i tak.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 23, 2010, 00:28:49 »
A tak teoretyzując, jakby wkręcił ultrę w momencie kiedy Alex odpalił swojego hadoukena, to ultra by nie weszła?
Moje pięści krwawią śmiercią!

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 23, 2010, 00:37:42 »
Cytuj
Mówisz, że to kwestia paniki? Hmhm...Może i tak.

W przypadku ultry Ryu raczej tak, nie jest to coś super szybkiego, a im dalej się stoi tym jest to wolniejsze. Nie ma problemu żeby stać w odległości 2-3 postaci od przeciwnika i baitując sobie sobie lp zdążyć sobie skoczyć w razie ultry. Równie dobrze możnaby było robić ultry viper przy wstawaniu, mnie się to zdarzało i było to strasznie głupie.

Hiryu zależy z jakiej odległości. Raczej tak, ale weź tu tak ryzykuj i zgaduj żeby zrobić ultre w momencie hadoukena a nie później.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 23, 2010, 00:44:36 »
Peace, peace. Nie twierdzę, że "jakbym był Daigo, to na reakcję bym posadził ultrę na hadouken Alexa" ;) Zastanawiam się tylko jak to z recovery, odległością, startupem ultry, no ogółem z wykonalnością takiej akcji wygląda.
Jak oglądałem tę walkę to cały czas w trakcie obu końcówek 1st match myślałem tylko "sadź tą ultrę, no rzućże tą ultrę!", bo z mojego punktu widzenia to byłoby najlepsze, stąd ciekawość.
Moje pięści krwawią śmiercią!

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 23, 2010, 00:55:37 »
Z ciekawości sprawdziłem i wyszło że tylko z daleka dałoby radę uskoczyć, w innym wypadku albo by trafiło albo trzeba by było się ratować ex'em. No ale jest jeszcze coś takiego jak cancel po hajdukenie