Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 119769 razy)

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 30, 2010, 18:36:38 »
Gram na PSN, poziom spory, Kenów malutko trafiam, a grałem dotychczas z bratem i kolegami, AI nie liczę (poza MK, tam tylko z AI ... ale wstyd by w Deception czy Deadly Alliance grać z człowiekiem. No, w umie w Deception z dziewczyną kilkanaście godzin grałem, ale w tamtego tetrisa) :)
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

Patosław

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: PatoslawPL
  • Skąd: Wrocław
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 30, 2010, 23:46:48 »
Na Xbl w większości trafia się na tanie shotokany  :D

Gostek trafi Cie hadoukenem po rozpoczyna twardy shouryu spam.
Trafienie na gracza, który mniej więcej kmini o co chodzi graniczy z cudem, a tak to jedna wielka żenada.

Na szczęście za pośrednictwem innych for/forów (niepotrzebne skreślić) można sie zgadać i pograć na poziomie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 23:50:32 wysłana przez Patosaw »

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 31, 2010, 10:14:55 »
No to kurde trochę inaczej na PSN jest (pewnie po części dla tego, że i pad dokładniejszy do mordobić). Spamowanie Hadyukenów mało na mnie działa, bo Akuma ma słodkie mieszane odpowiedzi na to, począwszy od jego półkółkowego ognistego hadyukena. Byłoby łatwo ^^

Nie wiem, może to mój pech że na samych takich trafiam. Kurde, na ponad 30 założonych Endless Battle (no co, trofik musi być) nie trafiłem na ani jedną osobę, której mógłbym 3x z rzędu założyć zwycięstwo (trofik ...) a już to w Ranked Match to dla mnie nie do przejścia.

Podobnie jak choćby wszystkie triale zrobić ... ... kosmos.
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 31, 2010, 10:36:25 »
Jak mówię, nie ma casualów online w SSF4, sam beton.
tą uwagę proponuję przenieść do działu SSF4 na wesoło 8)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 31, 2010, 11:27:30 »
Scorpio masz pecha, ja w 90% walk rankingowych spotykam casualów. Ta gra nie jest aż tak trudna żeby casual nie mógł nauczyć się jednego mixa, prostego comba, podstawowych ciosów.
Casual to nie jest ktoś kto nie umie zrobić hadoukena, bo hadoukena to potrafi nawet moja dziewczyna a ona nie grała w to nawet godzinę. Taka osoba nie jest casualem, na po prostu w to nie gra.

Patosław

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: PatoslawPL
  • Skąd: Wrocław
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 31, 2010, 13:04:25 »
To prawda zrobienie wszystkich triali jest dość trudne, ale nie jest niemożliwe  :) Najgorszy acziw/trofeum to wylewelowanie wszystkich postacii.

Ja akurat 10 rankedów i enldessów zrobiłem z marszu bez najmniejszego problemu, ale jeżeli masz z tym problem to masz dwa wyjścia, albo zacisnąć zęby jak mężczyzna i cisnąć w treningu, albo poprosić kogoś żeby Ci się podłożył.

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 31, 2010, 15:45:52 »
Nie ma podkładania  8) Ubiłem Yiazmata ... a do tego trzeba ponad 200h gry. To i to kiedyś się uda :P

Dziś grałem na spokojniej. Znów przegrywałem, standard. Ale jakoś lepiej szło ... przegrywanie ... ... dziwnie to brzmi w sumie XD
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 31, 2010, 16:11:12 »
Luz, stary, nie przejmuj się - Ta gra wymaga sporo treningu i ogarnięcia podstaw.
Ja offline z Dadrotem ostatnio przez całą noc ugrałem 3 rundy. Poprzednim razem udało mi się ugrać całe 7, ale grał postaciami których kompletnie nie znał. ;)

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 31, 2010, 21:21:10 »
Się nie przejmuję. Lekko podchodzę ;)

Choć dziś sytuacja śmiechowa. Wygrałem wdniu tylko i wyłącznie jedną walkę, walcząc przy tym Goukenem, którego znam tyle co "walczy podobnie do Ryu i Akumy" XD No i wygrałem, przyznam się, trochę mashowo. Nie mniej kilka combo ładnie wlazło ... i co dostaję za PM: "nie mogę uwierzyć że przegrałem z Twym początkującym (dosł. "basic") Goukenem. Wszystko przez te lagi!". No pro sytuacja po prostu i czuję jego ból, zwłaszcza będąc w mojej sytuacji  :D :D :D :D :D :D :D :D
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

Pitrex

  • Gość
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 31, 2010, 23:22:37 »
Scorpio,jakbym słyszał siebie z przed paru dni ;) dostawałem sromotne baty od każdego a teraz jak zmieniłem postać (Dudley->Boxer) już gra mi się o wiele lepiej a co dobre potrafie bez problemu wygrać 5X pod rząd na rankingu z największymi lamami (SRK nonstop itp.)

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 01, 2010, 01:21:29 »
Hej, ja nie zganiałem na lagi nigdzie, nie mówiłem, że noobowsko grał przeciwnik .... ... i nie miałem >4000BP na koncie ;)
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

Pitrex

  • Gość
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 01, 2010, 02:22:45 »
No spoko ;) ja tylko mówie hehehe a 4000bp z czasem samo wejdzie ;d;d;d

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 01, 2010, 08:40:14 »
Się nie przejmuję. Lekko podchodzę ;)

Choć dziś sytuacja śmiechowa. Wygrałem wdniu tylko i wyłącznie jedną walkę, walcząc przy tym Goukenem, którego znam tyle co "walczy podobnie do Ryu i Akumy" XD No i wygrałem, przyznam się, trochę mashowo. Nie mniej kilka combo ładnie wlazło ... i co dostaję za PM: "nie mogę uwierzyć że przegrałem z Twym początkującym (dosł. "basic") Goukenem. Wszystko przez te lagi!". No pro sytuacja po prostu i czuję jego ból, zwłaszcza będąc w mojej sytuacji  :D :D :D :D :D :D :D :D

Jak to przeczytałem to przypominiała mi się wypowiedź GKS'a - "Nie zrozumiesz PRO"
albo Ukyo - "nie umiem grać na randomów"

To były jedne z najlepszych tekstów jakie zobaczyłem na czacie gdy udało mi się wygrać z nimi Danem :D
Oboje grają lepiej (na 10 rund może 1/2 były moje), ale porażka z tak "silnym" przeciwnikiem może osłabić nerwy i zawsze powodem były te lagi.
Śmieję się gdy oglądam filmiki na youtube tego gościa http://www.youtube.com/watch?v=SuXBpiK6dEI
Jak mu idzie to jest OK i się zabawnie (ten śmiech, gesty, teksty - pt13) cieszy, ale jak dostaje w tytę (np pt4, potem pt6 i pt7) no to się zaczyna - laggi sragi, random move/ultra itp
Widać czasem ewidentnie że zamiast SB wali wyskok do przodu z pięścią co nie jest spowodowane lagiem tylko babolem w obsłudze sticka - mi to się zdarza dość często i wiem że to moja wina bo przeginam gałę za daleko, ale na lagi jeszcze nigdy nie zwaliłem. Połączenie jest P2P więc czemu jednemu wychodzi wszystko ok, a drugiemu (w 99% temu co dostaje w dupę) coś przeszkadza - pomimo tego że obaj mają te same warunki. Oczywiście na lagi można co nie co zwalić - zazwyczaj w grę wchodzi odpowiednie zaadaptowanie się do czasu reakcji, ale jak się słyszy zawsze tylko jedno wytłumaczenie "lag" zamiast np - hm... tu dałem dupy bo mogłem tak czy siak a zrobiłem inaczej i nie wyszło, zwaliłem combo, niepotrzebna była mi ta ofensywa itd...

Mało gram w treningu sam z stojącym hipkiem - praktycznie jak się policzy godziny online i treningu to tego drugiego nie ma wcale, łącznie może z godzinkę spędziłem tam. Kombinacje to nie wszystko, jak się nie zna co dana postać może to nawet nauka mega super duper srylion hitowego comba nie pomoże bo nikt nie da sobie go wcisnąć.

Co ci Scorpio mogę poradzić bez obserwacji twoich potyczek, jak i każdemu któremu "nie idzie" tak jak by tego chciał. Hm zapewne często jesteś tym, który stara się atakować pierwszy, może dobre to - ale nie na początku, postaraj się wyczekać chwilkę, zobaczyć co kto robi i w jakich momentach, dać się zlać nawet 100 razy, a ostatecznie wyczerpie on wszystkie swoje sztuczki i wtedy się zaczynasz z nim bawić. No i wpada jedna, dwie, dziesięć wygranych. Ludzie grają niestety schematami, każdy z nich ma swój, wystarczy się nauczyć części z nich a dalej już pójdzie. Shoto dążą do zwarcia i crossupu (zresztą prawie każdy do tego dąży :) ), Dalsim, Juri - zone. Naucz się plusów i minusów swojego hipka, będziesz wtedy wiedział kiedy i co zastosować.
Adaptacja jest kluczem do wygranej, a kto jak nie Bruce Lee lepiej to wytłumaczy
http://www.youtube.com/watch?v=7ijCSu87I9k

Trochę przydługi post wyszedł, ale zdawkowo się nie dało inaczej.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 01, 2010, 08:43:42 »
Na razie ani na BP ani PP nie zależy. Więcej siedzę w Endless Battle, gdzie, no cóż, ćwiczę po prostu :)

Na stojącym przeciwniku ćwiczyłem tyle, co triale.
A na początku walki już od jakiego czasu stoję w miejscu, blokuję, czasem FA (ba, fajne efekty to daje), a czasem odskok do tyłu z fieballem w powietrzu/po lądowaniu. Atak zostawiam na później.
No i odkryłem ostatnio magię Akumy: s.HK. Te dwa kopy naprawdę dobrze dają :)

Pytanie: BP i PP dokładnie jak się mają. PP jest na każdą postać wspólne i rośnie/maleje gdy wygramy/przegramy Ranked Match. BP może tylko rosnąć po wygranej, a na każdą postać liczone jest osobno. Czy dobrze rozumuję, bo po instrukcjach i poradnikach nie chce mi się tego szukać? :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2010, 08:49:02 wysłana przez Scorpio »
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

Patosław

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: PatoslawPL
  • Skąd: Wrocław
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 01, 2010, 12:31:42 »
Cytuj
Oczywiście na lagi można co nie co zwalić - zazwyczaj w grę wchodzi odpowiednie zaadaptowanie się do czasu reakcji, ale jak się słyszy zawsze tylko jedno wytłumaczenie "lag" zamiast np - hm... tu dałem dupy bo mogłem tak czy siak a zrobiłem inaczej i nie wyszło, zwaliłem combo, niepotrzebna była mi ta ofensywa itd...

Ostatnio miałem sytuacje kiedy niemiłosiernie tłukłem na xbl pewnego Polaka. Grałem Ryu na zmiane z Juri, a on Sagatem, wsadziłem mu chyba 10 do zera po czym dostałem wiadomość, że fart ze mnie straszny, skilla nie mam za nic, a i przy okazji lag był  :D