Autor Wątek: Continuum Shift - temat ogólny  (Przeczytany 131573 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Continuum Shift - temat ogólny
« dnia: Luty 22, 2010, 20:38:32 »
Cytuj
Jak poinformował serwis Dengeki Online, druga część BlazBlue, o podtytule Continuum Shift, trafi na sklepowe półki w Japonii już 1 lipca (PS3 i X360). Sugerowana cena detaliczna wynosi 7,140 jenów. Za 9,660 jenów z kolei japończycy będą mogli zakupić wersję kolekcjonerską, która zawierać ma artbooka oraz figurkę Noel.

Data premiery wersji anglojęzycznej nie jest jeszcze znana.

Konsolowcy doczekają się trzeciej nowej postaci (u-12). Domowa wersja Continuum Shift pozwoli na zabawę w następujących trybach: Tutorial, Arcade, Versus, Score Attack, Training, Challenge, Legion, Story, Gallery, Replay Theater oraz Network.

http://backdash.pl/2010/02/22/continuum-shift-juz-w-te-wakacje/

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2010, 16:11:28 »
już pojawiła się wersja JPN na psp :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2010, 16:15:54 »
Niemożliwe.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2010, 16:18:02 »
To był sarkazm czy jak? :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2010, 16:20:37 »
Nie ;p Skąd masz info? Trochę niemożliwe żeby wyszło to już na psp, skoro dopiero co ma wyjść wersja pierwszego Blazblue na psp.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2010, 16:24:28 »
bo już mam na psp? i gram? (pspiso.com)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2010, 16:32:42 »
Ehhh...

Ile masz tam postaci?

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2010, 16:35:21 »
tzn. nie wiem czy to pierwsza czy druga część ale generalnie blazblue na psp, nie znam się grałem w tocoś może 2h w życiu  :P
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2010, 16:39:43 »
No właśnie, bo to jest konwersja pierwszej części na psp, a jesteśmy w temacie o drugiej części : P

Nvm. Jak ci się gra podoba? Kim grasz?

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2010, 17:03:29 »
Mam mieszane uczucia, gra bardzo przypomina mi Guilty Gear (wiem, że ci sami twórcy), którego nie trawie. O dziwo jednak gra się w to o wiele spokojniej więc nie jest źle. Postacie i ogólny design niezbyt trafia w moje gusta, na ekranie dzieje się dużo rzeczy na raz ale gra ma kilka ogromnych plusów jak dla mnie. Jest mało postaci ale są totalnie różne! To jest świetne! Nie wiem póki co nic o żadnych tier listach, manualnie gra *chyba* nie jest zbyt wymagająca. Ogólnie taki miły pomost pomiędzy seriami typu SF/KOF a mangowymi/dziwnymi bijatykami typu Arcana, melty blood, gg i innymi pokemonami. Muszę w to pograć troszkę więcej żeby ostatecznie się wypowiedzieć, póki co to takie na świeżo pierwsze wrażenia. Z postaci podoba mi się póki co Hakumen, Bang shishigami oraz arakune, który jest zarazem pokemoniasty i dziwny (czego straaaasznie nie lubię) ale z drugiej strony naprawdę fajnie przemyślany i jego design/background w story są naprawdę świetne! Pierwsza "dziwna" postać w dowolnej bijatyce, która autentycznie mi się podoba! Mniej postaci ale lepiej przemyślanych/unikalnych w tym kierunku powinny iść następne tekkeny (street fighter może mieć wielu zawodników bo tutaj MU opanowuje się szybciej itp).
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2010, 17:18:19 »
Twórcy od początku mówili, że gra będzie o wiele spokojniejsza, wolniejsza i łatwiejsza do ogarnęcia od guilty gear'a, ale przy tym dużo bardziej agresywna. To jest jedyna z tych rzeczy, które mi się w blazblue nie podobają, że system gry praktycznie sam karze gracza za defensywny styl gry. Nie powinno tak być, na szczęście w CS jest to już trochę łagodniejsze. Gra manualnie jest wymagająca mniej więcej na tym samym poziomie co guilty gear, ale jest o wiele prostsza timingowo, guilty gear jest w tym aspekcie totalnie unforgiving ;] Arakune to jest zdecydowny god tier tej gry (razem z Nu i Rachel), w drugiej części jest już takim solidnym midem, Hakumen to w obydwu częściach mid-tier (chociaż w CS wydaje się lepszy, głównie przez osłabienie wielu mocnych postaci), za to Bang w pierwszym bb jest słabiutki, natomiast w CS jest najlepszą postacią w grze (chociaż już nie S-tierem, bo ogólny balans jest lepszy) :) W CS dodadzą jeszcze dwie nowe postacie, z których jedna myśle że mogłaby ci się spodobać.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2010, 17:27:12 »
Czyli uważasz, że GG jednak lepsze? I co masz na myśli pisząc, że gra jest spokojniejsza a zarazem agresywniejsza? Co do manualnych akcji to właśnie ten timing zdaje się być luźny, ciężko mi wszystko póki co sprawdzić bo całość jest po japońsku więc tak w ciemno troszkę klikam :) Co do tierów to wygląda to jak w tekkenie czy raczej match up based jak w SF?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2010, 17:56:30 »
Guilty gear jest pod wieloma wzglęami lepszą grą, przynajmniej na razie. Tylko pamiętaj, że accent core to już siódma czy ósma (nie wiem dokładnie) część GG, a CT to dopiero pierwsza odsłona blazblue. Dużo rzeczy trzeba poprawić, ale patrząc po continnum shift, wszystko idzie w dobrym kierunku. Guilty gear jest też o wiele bardziej wymagający, to jest takie Virtua Fighter w 2d, żeby grać w to na naprawdę wysokim poziomie, trzeba grać praktycznie tylko w to, więc nie jest to zbytnio gra dla takich osób jak ja, które lubią grać w wiele gier ;) No i w Blazblue totalnie nie podoba mi się ten "rewolucyjny" wake'up system, ale to już kwestia gustu.

Chodziło mi o to, że gra jest spokojniejsza dzięki temu, że wszystko na ekranie dzieje się trochę wolniej, movement nie jest tak dynamiczny, zawsze jest trochę więcej czasu na przemyślenie następnego ruchu. Gra jest agresywniejsza z tego powodu o którym pisałem, czyli że defensywna gra zbytnio nie popłaca, a nawet potrafi wyjść nam na złe. Jedyna forma defensywy która jest korzystna, to zoning u niektórych postaci (głównie u Nu, ale też przy niektórych match-upach Rachel).

Co do tierów, to jest gdzieś tak po środku. Wiadomo, match-upy mają ogromne znacznie, ale nie jest to kluczową rzeczą i raczej nie ma tak, że w jakimś konkretnym match'upie jedna postać totalnie dominuje nad drugą, mimo że w tier liście stoi niżej od tej postaci. Oczywiście tier listy układa się na tej samej zasadzie co we wszystkich 2d, czyli przez match-upy.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2010, 18:56:37 »
Dobrym pomysłem byłoby stworzenie takiego ogólnego tutoriala dla BB nobów jak ja :)
W ogóle nie kojarzę mechaniki tej gry etc. Jaki "rewolucyjny" wakeup system? Może napisał byś snejku jakis ogólny FAQ nt BB?
Nie chodzi o rozpisanie MU, combosy etc, tylko raczej coś a la "levelup your game" z tekkena, basici, ogólne info.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Continuum Shift - temat ogólny
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2010, 19:19:13 »
Tyle że ja sam nie jestem jakimś ekspertem jeśli chodzi o gry arcsysów :) Nie grałem aż tak dużo w blazblue kiedy wyszło, bo każdy szalał wtedy za sf4, potem wyszedł tekken, a kiedy w listopadzie w końcu postanowiłem wziąć się za tą gre, poznać lepiej system i wszystkie postacie, padła mi konsola ;f

http://s1.zetaboards.com/blazblue/pages/index/ - tutaj jest bardzo fajny guide wyjaśniający każdy aspekt gry, wszystko jest ładnie i przejrzyście napisane (może poza tym, że zamiast cyferek określających kierunki, dali jakieś strzałki) :)

Jeśli chodzi o jakieś informacje na forum, to nie czytaj shoryukena, bo tam na blazblue znają się tak samo jak na tekkenie ;] dustloop.com - jedyne słuszne miejsce.