Autor Wątek: Dictator complete info  (Przeczytany 2126 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Dictator complete info
« dnia: Luty 02, 2010, 16:55:00 »
Witam,

chciałem napisać troszkę na temat Dyktatora taki mini guide dla osób planujących rozpocząć grę tą seksowną postacią o najlepszym designie w historii gier  8) Więc kilka słów wstępu. M.Bison potocznie nazywany jest dyktatorem. Ma to związek z niefortunnym incydentem, który miał miejsce pierdzilion lat temu i w wyniku którego imiona 3 zawodników zostały zamienione w amerykańskiej (i zarazem europejskiej) wersji gry. W KKW dyktator to Vega, u nas M.Bison - ogólnie Dictator. No to tyle jeśli o nazewnictwo chodzi. Co należy wiedzieć o bisonie?

- Jest to postać chargowalna.
- Nie posiada łatwo kombowalnej ultry.
- Ma relatywnie ciężkie linki.
- Posiada naprawdę dobre normale.
- Bison sprawdza się znacznie lepiej w pressingu niż grze defensywnej.
- Pokochaj lk.SK i s.HK oraz s.MK <3

Ultre można zlinkować tylko przez j.mpx2 więc raczej pożegnajcie się z wizją częstego jej wsadzania, priorytet tego ciosu jest żenująco niski. Z ciosów specjalnych PC (psycho crusher) nadaje się tylko do ucieczki na wake up z rogu planszy (EX). SK są bezużyteczne w wersji mk i hk (można czasem whifa ukarać z większej odległości i tyle), poznaj maksymalny zasięg light kickowych i używaj ich non stop, są bezpieczne na bloku - idealne narzędzie pressingowe. Szczególnie w rogu. Head Stomp i Devil Reverse działają tylko na niedoświadczonych graczy, inni was ukarzą (krok do tyłu -> kara, rzut z powietrza, SRK etc) więc używajcie tego oszczędnie. Aczkolwiek puste DR nadają się do budowania paska EX i czasem do zaskoczenia przeciwnika i zrobienia np. rzutu. EX HS potrafi na wakeup zabić na cheap damage, ponieważ kroi sporo. Jako AA (anti air) używamy s.HK czasem z dobrym refleksem HS (naprawdę trzeba zrobić "psychic" HS!), z bardzo bliska dobre jest s.HP ale też zrobione na styk. Cała ofensywa Bisona to lk.SK, s.RH oraz s.MK. Gra dyktatora to głównie footsies i opanowanie basiców a także spacing. Należy naprawdę mieć obcykany zasięg s.HK s.MK oraz lk.SK. Z dodatkowych trików warto mieć obczajony tzw. "partial charging", pozwala on wnieść ofensywę na następny level. Robimy to w ten sposób:

b (2 sec), f, b + K

Notacja jest dłuższa i trzeba to poćwiczyć, ale w nagrodę dostaniemy następne SK o jakieś 0,5 sec wcześniej co zawsze działa paraliżująco  :o Naszą największą bolączką będą jumpiny, ze względu na brak sensownego anti aira, najcięższy matchup to zdecydowanie (w kolejności): Guile, Zangief, Chunli, Boxer. Jeśli chodzi o pasek EX; super dyktatora jest do bani więc pasek używamy do następujących ciosów: EX PC do ucieczki z rogu na wakeup, EX HS jako błyskawiczna kara na wakeup, przeciwnika airborn i do "czipowania". EX SK do przelatywania nad projectails - kojarzycie ulubione kombo ryjów? c.MK (...) HADOUKEN! Można ich tego oduczyć 8)

- Crossup robi się najlepiej z j.mk.
- c.LK ma 3 klatki startup więc często można tak zainiciować małe combo wcinając się w ofensywę wroga.
- standardowe combo b&b z chargem to c.jab (lp) s.jab c.forward (mk) xx lk scissors (186, 2 framowe linki)
- combo bez charga diablo trudne w walce, ale dobre c.mp, s.hk

W chwili obecnej nie chce mi się pisać dokładnych MU oraz wszystkich małych triczków, ale jeśli wyrazicie takie zapotrzebowanie coś jeszcze skrobnę. Guide jest dosyć chaotyczny, ale jestem w pracy - darujcie. Wszelki input mile widziany :)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dictator complete info
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2010, 18:11:40 »
Całkiem spoko opis, przyczepię się tylko do bnb - cr.lp, cl.lp, cr.mk xx light scissor to chyba tylko na blok? Bo jak widać, że włazi to nie widzę powodu żeby nie zakończyć kombosa hard scissorem.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dictator complete info
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2010, 18:26:26 »
Tak, można śmiało hit confirmować i walnąć hk.SK, ja osobiście jak złapię rytm linków z przyzwyczajenia robię wersję lk, muszę to zmienić ;)
Nie wiem czy czegoś ważnego nie ominąłem, hmm. Generalnie zauważyłem ciekawą rzecz, mianowicie większość dyktatorów gra różnie, nie ma tendencyjności (zangief/dhalsim etc) więc postać pozwala dopasować się pod nasz styl, jak ryu. Jest to spory plus jak dla mnie. Aha, napisałem już jak ważne jest butowanie ludzi s.HK? 8)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dictator complete info
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2010, 19:38:07 »
Właśnie! Wiedziałem, że zapomniałem o teleporcie :o
Ze względu na długie recovery nie jest może zbyt przydatny (tak jak teleport dhalsima) w ofensywie, nie jest tez idealny do ucieczki z rogu jak u akumy, ma jednak swoje zastosowania.
Zrobiony na wakeup w momencie crossupu przeciwnika, dzięki bugowi w grze pozwala nam bezpiecznie uciec w przeciwnym kierunku (w niektórych sytuacjach użycie  EX PC/DR kończy się źle - patrz spamujący lariaty Zangief lub ultra abla i chunli). Ponadto jeśli lubimy być fleszi (ja lubię 8) ) można czasem omijać projectajle hehe. Jest jeszcze kilka setupów ale raczej mało praktycznych. Na koniec podrzucam wam ciekawe tutorial videos do Dyktatora, są naprawdę treściwe i fajne, polecam. 5 stars! :-*

PART1 http://www.youtube.com/watch?v=x8pq8hSm-Qc
PART2 http://www.youtube.com/watch?v=DiXRHEo36_w
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.