Autor Wątek: Nowe serie bijatyk  (Przeczytany 5450 razy)

Aremah

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Nowe serie bijatyk
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 21, 2015, 12:06:15 »
RT nie jest JAK sf4. To JEST sf4. Hitboxy, hurtboxy, collision boxy, łuki skoku, frame data. Wszystko jest kropka w kropke jak sf4 robot costume pack. Tylko sterowanie inne.
Sam fakt cooldownów sporo zmienia, a co dopiero Kinetic Advance/Defence. Ludzie porównują KA do FADC i faktycznie, zastosowania ma podobne, ale ponieważ ma oddzielny meter zamiast korzystać z super metera należy to zupełnie inaczej planować (a właściwie niespecjalnie trzeba, podczas gdy w SF4 to zawsze było coś za coś). KD z kolei daje możliwość przerwania combosa, której w SF4 nie było, co też nieco zmienia postać rzeczy. Bardzo też podoba mi się, że specjalne mają więcej warianty i ciągle dodają nowe. Wreszcie miejmy na uwadze, że jest to alpha; do czasu pełnego wydania sporo się jeszcze może zmienić, mogą podochodzić nowe, nietypowe postaci i zupełnie nowe style gry.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Nowe serie bijatyk
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 21, 2015, 14:01:41 »
Kosmetyczne różnice niewiele zmieniają. Spodziewam się wiele po tej grze, ale jednocześnie nie zdziwię się kiedy okaże się, ze zapatrzenie pana Killiana w dawne sukcesy nie wyjdzie grze na dobre.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Aremah

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Nowe serie bijatyk
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 21, 2015, 14:42:20 »
Ok, ogólnie się zgadzam, wydaje mi się tylko że tych różnic kosmetycznych jest tyle, że mogą się zmienic w nową jakość. Ale w sumie SF i tak jest moją ulubioną bijatyką, mam też w RT swojego Ryu (Chel), więc jesli będzie miało taki dobry online, jak ma mieć, to i tak będę zadowolony.

Aremah

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Nowe serie bijatyk
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2015, 15:53:28 »
Zacząłem się bawić Talosem i podoba mi się dużo bardziej niż Chel, mimo że nie mogę grać na autopilocie. Będąc Carbon Tier IV prawie pokonałem Dauntless Diamond III (walczyliśmy do ostatniej rundy i ostatnich pikseli), ogólnie mam kupę frajdy.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Nowe serie bijatyk
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2015, 16:31:11 »
Moim zdaniem Talos jest akurat bardzo autopilot mode jak tylko się zbliżysz. Combo zaczynające się od cmd grab/AA grab trwające tyle, że reuse graba się skończy i zgadywanka góra dół prowadząca do tej samej zgadywanki. Wiadomo, że tak się grapplerem gra koniec końców, ale z kolei Chel się tak grać zwyczajnie nie da.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Aremah

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Nowe serie bijatyk
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 05, 2015, 17:48:34 »
Może to dlatego, że zwykle gram postaciami typu Ryu i dla mnie taki mid-screen zoning jest bardziej auto niż grappling. Poza tym Talosem się dopiero uczę, więc wszystko jest nowe i ciekawe.