Autor Wątek: Podcast o bijatykach i FGC.  (Przeczytany 13313 razy)

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 12, 2014, 01:07:44 »
Zaprosiłem Adama Gajdę, wstępnie się zgodził. Mam nadzieję że uda nam się porozmawiać.

Non

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nonowicz
  • Steam ID: Non
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 12, 2014, 03:09:46 »
Jako że nigdy nie nagrałem podcastu i nie umiem rozmawiać z ludźmi, mam kilka złotych rad co to nagrywania podcastu i rozmawiania z ludźmi.
Wszystko to z perspektywy słuchacza, kogoś kto klepie w przyciski grając w bijatyki i chciałby sobie o nich posłuchać.

Potrzeba dynamiki. Ja wiem że dopiero zaczynacie, że trema, że trzeba się zaprawić w boju. Ale trzeba pracować.

Przedstawianie gości. Bardziej "funkcjonalny" byłby mały, edytowany wstęp w którym powiesz kto będzie i o czym będzie. To jaką ludzie mają historię, osiągnięcia itd. powinno wyjść naturalnie podczas rozmowy (albo i nie, bo jeśli to nieistotne dla tematu rozmowy to mnie nie obchodzi). Jako słuchacza, interesuje mnie co macie do powiedzenia, a nie to kim jesteście (bo to co macie do powiedzienia, wynika z tego kim jesteście... czy to co mówię ma sens? mam nadzieję).
Sztucznie wyciągać informacje, to brzmi sztucznie.

Segmenty. Podział na segmenty. Dużo segmentów. Wywiad rzeka jest spoko, jeśli słuchamy Trójki i rozmowy z jakimś pisarzem czy inną inteligencją. To je internet, słucham podcastów jak ćwiczę komba, więc moja uwaga jest się w stanie skupić dobrze, ale w małych dawkach ;).
Jakoś przemyśl o czym chcesz rozmawiać i jak to podzielić w czasie. Powtarzacie się w kilku okazjach, a szkoda czasu powielać informacje.
I czytanie z karteczki też się przydaje, nie wiem czy przygotowałeś sobie jakieś materiały, na ucho brzmisz tak jakbyś coś tam miał, ale za mało.

Więcej ludzi. Poczeba jakiegoś kooprowadzącego, comptrollera, sparing partnera. Sam mówisz, że będzie problem jak ci się skończą ludzie do rozmowy, zabezpiecz sobie "stałego gościa" i nie masz problemu. Jak będziecie mieli chemię to nawet gadanie o niczym się obroni.

Nie musi być zawsze super poważnie, scena, życie, dziękuję za przybycie. Jak chcę coś poważnego, to włączam TVN24 (i zaraz wyłączam bo tam nie ma nic poważnego).
To jest rzecz o gupich gierkach, embrace it.
Pierwszy odcinek, o ile spoko i ciekawych rzeczy się dowiedziałem, był nuuudny. Za bardzo rozciągnięte w czasie, więc działa na niekorzyść. Chętniej bym widział, wywiad z gościem przez pół, a pierdoły przez drugą połowę podcastu. Albo coś w tym stylu.
Odcinek drugi, gdzie były trzy osoby było już lepiej. Dynamiczniej i ciekawiej w formie.

Takie typowo techniczne rzeczy, zadbajcie o normalizację głośności i trzaskanie mikrofonów. Estetyka edycji jest ważna, np. jak coś przerwie to powtórzyć i śmieci wyciąć.

Może się czepiam, ale serio, to są takie rzeczy które zauważam w innych podkastach i wychodzi im to na dobre. A chciałbym mieć coś do posłuchania po polsku, więc to nie jest czepianie się dla czepiania się, tylko czepianie się bo chcę żeby mi się dobrze słuchało. W najlepszym razie coś co powiedziałem pomoże, a jak nie to róbcie swoje i się moim czepianiem nie przejmujcie.

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2014, 03:45:54 »
Moje szybkie trzy grosze bo pora iść spać.
Przyjemnie słuchało mi się również drugi odcinek, zapewne dlatego że przyjemne jest dla mnie doświadczenie rozwoju takiego podcasta. Jak już Non wspomniał z czym się zupełnie zgadzam - tempo jest ciut powolne.
W moich preferencjach podcasty prowadzone bardziej na planie dialogu/luźnej pogawędki stoją bardzo wysoko.
Pierwsze dwa podcasty charakteryzowały się właściwie tym samym - dużo gadania przez osobę pytaną, mało przez Ciebie, Nero - na dodatek to w wiekszosci same pytania(?). 
Non pisał o pokazaniu charakteru, z tym też częściowo się zgodzę. Jakaś bardziej przyjacielska konwersacja dobrze by temu sprzyjała, bo nie każdemu chce się/potrafi opowiadać wyłącznie(!) o sobie i swoich opiniach.
Wiem ze Hiryu jest na tyle elokwentnym człowiekiem, że potrafi tak sam przez wiekszosci podcastu gadać, tak jak zreszta kazdy juz slyszal. Chlopaki z Gdanska tez sobie dobrze poradzili z tym, pewnie tez dlatego ze byla ich dwojka.
Według mnie o wiele lepiej wlasnie wychodza podcasty bardziej aktywne, gdzie czlowiek jednak ma co mowic, i nie jest to wcale wymuszone. Oczywiscie lepiej zeby tych osob naraz na podascie tez nie bylo za duzo. Dlatego tez myślę że o wiele lepiej by mi sie sluchalo podcastu, gdybyś Nero był bardziej w nich aktywny.
Możliwe że to dlatego że swoich gosci jeszcze nie zdazyles poznac w zyciu osobiscie i dlatego tak kulturalnie podchodzisz do swoich gosci (podczas pierwszego podcastu myslalem ze bedziesz mowic Hiryu per Pan).
Takie troche pasywne podejscie w jaki prowadzisz zadawanie pytań myślę ze bardziej by sie nadawalo do jakichs wywiadow w gazetach/czasopismach albo przed jakąś galą KSW czy jakies inne coś gdzie sie biją.
Forma wywiadu jest spoko, ale nie przez calosc podcastu - nie jesteśmy jakimiś wirtuozami żeby takie wywiady były faktycznie ciekawe i zarazem bardzo przyjemne w odsluchu, zwlaszcza kiedy tak dlugo maja trwac. No chyba że ktoś ma tak bujny charakter, że swoją osobowościa zarazi całą audycje.

TLDR : keep it up, chetnie przeslucham wiecej Ciebie, więcej rozmów!
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

philipo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2014, 10:58:50 »
Uda się coś nagrać jeszcze przed Świętami ?

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 26, 2014, 17:51:24 »
Jak widać, nie udało się. Miał być Gajda ale nie ma.  :biblethump : Polecę w solo modę w weekend.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 26, 2014, 17:56:25 »
Nie rób ludziom nadziei :P. Następnym razem powiedz, gdy materiał będziesz miał nagrany i pozostanie tylko edycja ;).

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 30, 2014, 17:00:05 »

Młody

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fuck Yeah!
    • Zobacz profil
    • zDYSTANSowani
  • Gamertag: MichenDG
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 30, 2014, 19:05:16 »
Spodziewałem się większego pocisku, ale nie ma tak źle:)

Kilka poprawek:
Na RFD III byli Polacy (wystarczyło przeczytać opis), ale nie poszło. Włochów tam za to nie było.

Twierdzisz, że Devil wygrywa tylko z Włochami, a ci sami Włosi (The Phantom i Harry Potter) są Top 2 na BTCV (ale przecież "coś mało włochów!" na Berlin Tekken Clash). Z Harrym wygrywa cały czas, a Harry i Phantom na pierwszym Poisonie byli bardzo daleko. A jak już się tak czepiać, że "tylko z Włochami i Polakami", to na pierwszym Poisonie wygrał w drabince z J-Mike z Francji (który był czwarty w tym turnieju), a w grupie na BTCV wygrywa z Kalakiem z Francji (który był czwarty w tym turnieju).

Mr. Napsa nie umieściłem w TOP 3 USA, bo zdecydowałem się na wybranie Anakina (w sumie, my bad). Bronson i LIL Majin osiągali w tym roku na pewno lepsze wyniki od Anakina i Mr. Napsa.


i przede wszystkim:
Beka w ch**, bo?

"Nie ma rzeczy niemożliwych, są jedynie trudne do wykonania."

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 30, 2014, 19:13:09 »
Beka bo jeszcze faktycznie ktoś pomyśli że Devil może wygrać z każdym.

Edit: To że Ci włosi byli top na BTCV nie wpływa na to że Devil wygrywa tylko z Włochami.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 19:14:55 wysłana przez nerobianco »

Młody

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fuck Yeah!
    • Zobacz profil
    • zDYSTANSowani
  • Gamertag: MichenDG
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 30, 2014, 19:19:46 »
Beka bo jeszcze faktycznie ktoś pomyśli że Devil może wygrać z każdym.
W Europie tak.
I to jest moja opinia, bez żadnego kolesiostwa. A ty możesz mówić w kółko, że tylko z Włochami i Polakami.
I jeżeli z powodu jednego słabszego turnieju (BTCV) od razu rzucasz taką opinią i zarzucasz mojej opinii bekę, to sorry.
Harry Potter nawet u siebie miał wpadkę (na pierwszym Poisonie). Shit happens, ale nie jest to żadne odzwierciedlenie.

"Nie ma rzeczy niemożliwych, są jedynie trudne do wykonania."

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 30, 2014, 19:28:19 »
Zdaje mi się że wspomniałem w odcinku iż jest to Twoja osobista lista, jeżeli tego nie zrobiłem to strzeliłem sobie w stopę.
Mam po prostu oddzielne zdanie o całej scenie jak i samym Devilu, nie zarzucam też nikomu kolesiostwa. Opis linku w grupie FGC odnosi się do tego że występuje ze mną mój kolega, stąd kolesiostwo.
To czy Devil jest najlepszy w EU czy też nie może być tematem na oddzielną dyskusję, rozumiem że ktoś może uważać że tak jest i nie mam zamiaru z tym wojować.

Szyper

  • Bezkitu Team
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 30, 2014, 19:34:17 »
Przeczytałeś post Młodego, zrobiłeś beke z Devila i to jest podsumowanie wydarzeń itd?

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 30, 2014, 19:36:14 »
Tak :4d:

Młody

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fuck Yeah!
    • Zobacz profil
    • zDYSTANSowani
  • Gamertag: MichenDG
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 30, 2014, 19:45:40 »
Zdaje mi się że wspomniałem w odcinku iż jest to Twoja osobista lista, jeżeli tego nie zrobiłem to strzeliłem sobie w stopę.
Wspomniałeś, ale warto też wiedzieć, dlaczego moja opinia jest taka "bekowa". To, że masz inne zdanie, nie znaczy, że musisz mieć rację.
nie zarzucam też nikomu kolesiostwa. Opis linku w grupie FGC odnosi się do tego że występuje ze mną mój kolega, stąd kolesiostwo.
Tu akurat z tym "kolesiostwem"nawiązywałem do rozmów na shoutboksie, nawet niekoniecznie Twoich.
To czy Devil jest najlepszy w EU czy też nie może być tematem na oddzielną dyskusję, rozumiem że ktoś może uważać że tak jest i nie mam zamiaru z tym wojować.
Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że beka w ch**, że ty myślisz inaczej. Nie było i małe prawdopodobieństwo, że kiedykolwiek będzie turniej w Europie ze wszystkimi Topami, który by zweryfikował fakty, who is number 1. Tak, to każda strona może twardo trzymać się swojego bez podparcia swoich argumentów.

"Nie ma rzeczy niemożliwych, są jedynie trudne do wykonania."

Szyper

  • Bezkitu Team
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: Podcast o bijatykach i FGC.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 30, 2014, 20:05:40 »
Miło by było gdybyś zrobił swoje rankingi itd. Bo np jeśli nie Devil to kto jest najlepszy. Reszta miejsc itd.. Asembly najlepiej obsadzone bo był JDCR, którego spotkanie w DE to autolose... Nie czaję. Każdy ranking jest subiektywny i żaden nie będzie idealny :)