Autor Wątek: SSF4 dyskusja ogólna  (Przeczytany 483107 razy)

Slide

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1410 dnia: Grudzień 15, 2010, 12:37:39 »
eyey ale ja tylko wkleiłem linka ; d , wątpię że kiedyś napisałem coś że sim to najgorszy matchup ryu a jak napisałem to napisałem o tym napewno bardzo mało

czytaj dokładnie, napisałem jakby to był najgorszy MU

Czy może to szczyt twoich możliwości? Durne i złośliwe uwagi, zero argumentów. Weak.
Szczyt. Jakbym miał czas i chęci analizować dogłębnie MU to na pewno w pierwszej kolejności nie byłoby to na potrzeby przerzucania się "argumentami" na forum, tylko zdecydowanie celem usprawnienia mojej ubogiej gry. Samo w sobie analizowanie siły postaci w oderwaniu od MU jest totalnie jałowe.

To właśnie powód dlaczego również bronię w niektórych rozmowach pozycji Dhalsima w tierach i jego sile w tej grze. Każdy skupia sie na zagranicznych turniejach, analizowaniu listy tierów, dokładnych MU. Każdy narzeka na to jaka jego postać jest słaba, a prawda jest taka, że większość naszych rozmów jest jałowych, bo nie przynoszą nam żadnych korzyści. Wiele osób na mojego Sima jak grało tak gra, część z nich jak np. Vipe dużo nauczyła się i nie widzę go na forum lamentującego o listach tierów. Tak jak napisałem każdy spuszcza się nad zagranicznymi turniejami, jak w Polsce i tak nie będzie takiego poziomu. Na pewno przez długi czas (jak w ogóle) nie będziemy grać lepiej. Nasza styl gry różni się od czołówki światowej i szczerze powiedziawszy w dupie powinniśmy mieć listę tierów bo na naszym poziomie to każda postać może być równie dobrze god tierem w rękach dobrego gracza. Przykład to Ukyo który Danem zajął 3 miejsce na bursie w Vanilli. W związku z tym jeżeli piszę, że Rufus to top to mam na myśli polskie warunki gdzie jego pressing zabija, bo nie potrafimy bronić, a co najważniejsze nie jesteśmy tak dobrze obcykani w tą grę. Żeby grać na najwyższym poziomie trzeba dokładnie znać wszystkie schematy (bo czym jest ta gra jak nie grą w schematy) jesteś w sytuacji A możesz zrobić tylko to lub to, sytuacja B tylko obrona itp. W tej grze nie ma możliwości freestyle'u a że my Polacy często chcemy wejść z jakimś ciosem na pałę - jak np. Shoryuken który nagminie stosują gracz Ryu przeciwko mnie często dostają, ale jak już go wyłapie to często kończy się wysokim dmg jak później przegram zgadywankę w 50%.
Podsumowując prawda jest taka, że na tym forum gdyby było więcej pytań w stylu "hej mam problem na wakeup z ultra sima, co robić?" to większość ludzi zmieniłaby podejście do niektórych MU.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1411 dnia: Grudzień 15, 2010, 13:06:08 »
niezle, zaczynam grac Adonem, juz teraz jest przesrany a w AE jużgo widzę :D

A co do Sima

jest biedny z bliska,zwłaszcza jak graczowi puszcza nerwy. :D

Ale zdecydowanie jest to przesrany pojedynek dla Ryu. Nie oznacza to ze wystarczy wybrac sima i po zawodach. Wrecz przeciwnie. Założę się, że gdyby np Slide wziął Ryu a ja Sima dostałbym 10:0 (zakładając że Slide wie o Ryu tyle co ja o Simie ,czyli niewiele :D)
Sam czasem puszcze sobie lp srk z daleka liczac ze przeciwnik wypusci łapska :)

Ale jakby wymieniac przesrane pojedynki to jest ich więcej np Adon :D

I Tyle!! nie ma co biadolić.


@Snake przyłączam się do prośby Apo, rozwiń temat a najlepiej napisz Faqa :D

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1412 dnia: Grudzień 15, 2010, 13:33:45 »
@Slide - aha czyli wklejenie linku oznacza jakobym uważał że sim to najgorszy matchup ryu.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1413 dnia: Grudzień 15, 2010, 14:35:02 »
Cytuj
Z resztą jakim w ogóle wyznacznikiem jest bursa? lol.
Ja już Ciebie nie rozumiem. :psyduck: Pisałeś, że nie miałbym połowy swojej skuteczności grając Dyktatorem, to w takim razie o jaką skuteczność ci chodziło, jak nie o burse czy inny V99? Ja nigdzie indziej nie brałem udziału. Chyba nie chodziło ci o granie online z randomami?

Chodziło mi o to, że nie dałbyś rady wygrać bursy dyktatorem i strzaskałbyś sobie ego i zacząłbyś się motać i tłumaczyć i szukać wymówek i byłoby brzydko. Natomiast tak naprawdę nie miało by to znaczenia bo na takiej bursie osób które potrafią grac pojawiłoby się może 20 max a i tak z nimi grasz online w większości więc sam rozumiesz. Bursa nie jest jakimś mega wyznacznikiem skilla, to nie jest evo czy jakiś god garden, ssf4 zawsze gra drugie skrzypce i ludzie podhcodzą bardziej for fun u nas do tego. Z reszta to te same mordy pewno co na online ;) Co do skuteczności to skuteczność jest terminem dla mnie oczywistym, ale wyjaśnie. Grając rufusem będziesz wygrywał znacznie więcej niż grając dyktatorem, pomimo tego że próbujesz wmówić że rufus jest gorszą postacią i to tylko uber skill lol.

Cytuj
Co do yunga/yanga to sorry coś źle zapamiętałem chyba, ale jestem pewny, że jeśli którymś z nich będziesz grac to na bank tym mocniejszym ;)
Skąd ta pewność?

Na końcu jest puszczone oczko, ale nie zdziwiłbym się jeśli tak by się okazało. Zawsze powtarzasz że gra to tylko pixele i liczy się system etc. I zawsze wybierasz postacie bardzo mocne, bo chyba mi nie powiesz, że grasz rufusem bo jego design jest ci najbliższy i bardzo lubisz jego background?? ;)

Cytuj
Nie jestem hipokryta, przynajmniej staram się nie być, jeśli piszę że ufam pro graczom w selekcji turniejowych topów bardziej niż wam to się tego trzymam. Widziałem wywiad z justinem gdzie wyraźnie powiedział, że w superze rufus jest wg niego topem, dowód? Tier lista z iplaywinner i dużo kontrowersji (Rufus A+ tier) wyraźnie pod inputem justina.

Po pierwsze: to było na samym początku, zaraz po wyjściu supera. Jakiś czas temu pamiętam, że na jakimś streamie zapytali Justina o top 5 (albo 3, nie pamiętam) postaci i na pewno nie było tam Rufusa.
Po drugie: Nawet jeśli, to przecież to tylko Justin i jedna opinia (chociaż i tak nieprawdziwa, jak napisałem wyżej). Jest jeszcze wielu innych graczy których o to pytano, Daigo, Mago, Gamerbee, Mike Ross, można by jeszcze wymieniać.
Po trzecie: Lol. Specjalnie nie chciałem się wspierać żadnymi tier listami, uznałem że powiesz że to głupie, bo w takiej dyskusji rzeczywiście nie ma to zbytnio sensu. Ale widze że sam nie potrafiłeś się oprzeć i podać pierwszą tier liste z IPW, która powstała trzy tygodnie po wyjściu gry. Skoro tak ufasz tier listom z IPW, to czemu nie podasz tej najaktualniejszej (z sierpnia)? Czyżby dlatego że Bison jest tam za wysoko? ;] Ja też mógłbym sobie tutaj przywołać japońskie tier listy z lipca i października, gdzie Bison jest odpowiednio na 3. i 2. miejscu, a Rufus na 9. i 10., ale stwierdziłem że wspieranie się w takiej dyskusji tier listami do niczego w sumie nie prowadzi.

Po pierwsze dyskusja była o postaciach i ich potencjale bycia top i o światowej klasy graczach to popierających w wywiadach, publikacjach etc. W top 3 może i go nie ma nie wiem, ale jest topem i pamiętam jak justin to podkreślał. Gdyby nie był to justin by nim nie grał jest to dla mnie oczywiste. On w każdej grze gra topami. No chyba, że podważasz to i justina jako gracza? W końcu w drugim punkcie piszesz jasno że jest nieprawdziwa jego opinia? Co to znaczy prawdziwa mówiąc o selekcji topowych postaci?? Zastanów się...

Po drugie cieszę się że piszesz o innych graczach z japonii i ich opiniach, nigdziej nigdy żaden nic nie napisał nie powiedział o bisonie jako topie a o tym była dyskusja, czy już zapomniałeś? To wy na mnie naskakujecie, adresujecie do mnie kąśliwe uwagi, piszecie że się nie znam i że gadam głupoty o bisonie bo ewidentnie wiecie lepiej. Ja się pytam gdzie są te agrumenty? Nawet w postaci wypowiedzi topowych graczy (nie mówię tutaj bynajmniej o was)? No gdzie? Same puste słowa. Ja znalazłem ci uznanego gracza który mówi i udowadnia swoją grą, że rufus jest turniejową topową postacią, twoja kolej snejk.

Po trzecie ja również nie wspierałem się żadną tier listą, przeczytaj moją wypowiedź raz jeszcze, to było tylko potwierdzenie źródła, nie chciałem pisać pustych słów jak szostak i reszta ekspertów z dupy. A tak łatwo można znaleźć konkretne wypowiedzi justina na ten temat.. Nigdzie o żadnych tier listach nie piszę i się na nie nie powołuje bo uważam tak jak i ty że są niewiele warte. A mogłbym ci wkleić linki do przynajmniej 3 tier list gdzie bison jest midem.

Cytuj
Rufus? Ma to wszystko + więcej. Jedyne czego mu brakuje to chyba srk lol :p
Gdyby brakowało mu tylko srk to wszyscy by nim grali. Przeoczyłeś takie drobiazgi jak to, że jest efektywny tylko i wyłącznie z bliska, jest całkowicie free na wake'upie, wiele rzeczy może ukarać tylko i wyłącznie z ex'em, ma problemy z dobrym zoningiem, nie zadaje jakiegoś kosmicznego damage'u (nie licząc silnego rzutu) i ma tragiczne footsies.

Szkoda, że nie zacytowałeś całości mojej wypowiedzi lol, oto co napisałem:
"Nie ma dobrego AA, nie ma zbytnio mixupów, brak mu dobrego comeback potencjału, nie ma sensownych reversalów (exDR tylko do ucieczki)" (dyktator)

Gdzie więc napisałem coś niezgodnego z prawdą?
Uważasz, że rufus ma gorsze AA niż bison???
Ma gorsze mixupy???
Ma gorszy COMEBACK niż rufus????
Ma gorsze reversale????

Zamieniam się w słuch bo widzę, że trochę się zapędziłeś. W końcu napisałeś już wcześniej że rufus jest słabszy, teraz znowu atakujesz moje wypowiedzi cytując wyrwany z kontekstu fragment mojego posta, Śmiało, popisz się. Ja tylko dodam od siebie, że reszta to już albo trywializmy albo gruba przesada. Ale żeby nie być gołosłownym jak szostak masta, zaadresuje to:

-efektywny z bliska: lol, no to chyba raczej oczywiste, połowa postaci w grze jest efektywna tylko z bliska, sam napisałeś że rufus jest postacią do pressingu więc nie rozumiem czemu podajesz to jako ogromny minus tej postaci?? Chciałbyś nim zonować jak dhalsimem czy robić jump back kulkę całą grę jak wielu prosów od nas robi akumą?? :p Wybacz ale to absolutnie nie jest słabością tej postaci. Taki Abel, postać nastawiona na mega pressing i mixupy, też nie może siedzieć w rogu i turtlować/zonować etc.

-całkowicie free na wakeupie: ciekawe, nie można zrobić ex jesus kicka albo snejk strike ex? Wydaje mi się, że ma więcej opcji na wakeup niż znaczna część casta. Co takiego ma dyktator na wakeup?? Tylko ex DR do ucieczki i nie przed każdą postacią w dodatku. To wszystko. Teleportu nie będę liczyć, bo musi zaskoczyć bug aby to zadziałało co nie sprawdza się w bardzo wielu sytuacjach i lądujesz w niefortunnym miejscu gotowy na dowolny punish. Nie mówiąc o timingu. Totalnie free na wakeup?? Rufus??! Pograj może dla odmiany jakimiś słabszymi postaciami, polecam np clawa, ja nim gram jako drugą równorzędną postacią z bisonem i wierz mi, że on jest free na wakeup. Free na wakeup jest dhalsim, jest pierdzilion innych postaci ale nie rufus.

- kiepskie kary bo wielokrotnie potrzebny ex: chyba sobie żartujesz ze mnie. Możesz napisać co dokładnie masz na myśli?

-ma problemy z zoningiem: niezły lol. LOL. Problemy z zoningiem?? I ty mówisz że dyktator jest lepszy od niego hahaha. Weź sneju ustawie cię z moim kumplem z online który gra guilem i weź dyktatora, będziesz płakał jak dziecko. Albo pograj ze slidem bisonem, podobny efekt (słabszy jednak bo slide nie gra tak rzeźnicko jak znajomy mój). Nie mówię, że rufus zjada zonerów ale weź pod uwagę, że ma sposoby. Projectaili sie nie boi i ma dive kicka którym może w miarę bezpiecznie się zbliżyć. Nie mówiąc o kosmicznym zasięgu kilku ciosów i o jesus kicku :)

- Nie zadaje dużego damagu??? HAHAHA, stary błagam. Wiesz co, nie będę tego nawet komentować. Przepraszam. Nie obraź się snej, serio. Wiesz że bardzo cię lubię, dałem ci nawet nominację na gracza w ankiecie, ale żeby wymieniać damage rufusa jako jego słabą stronę???

- Footsies: ok zgadzam się, to nie jest bison, chun etc. Ale postacie do pressingu z takim potencjałem jak Rufus, Cammy czy Abel nie mogą mieć super footsies bo to byłoby za dużo.


Cytuj
tylko wy się brzydzicie takimi postaciami więc wybieracie mniej popularne jak ryu, boxer czy grubas.
No z tą popularnością to jest akurat racja, był jakiś czas temu poll na srk "your main character", którego zdecydowanie wygrał Bipson ;p

Oj wydawało mi się że rozmawialiśmy o turniejach? Czy może online jest wyznacznikiem? Bo podejrzewam że w statystykach online ryu wygrywa z bisonem z palcem w dupie lol.
No ale spoko, przyzwyczaiłem się do przeinaczania faktów, wyrwanych z kontekstu cytatów ;)

Cytuj
Staram się używać sensownych argumentów, powoływać się na opinie ludzi znacznie lepiej grających niż ja czy wy.
No ja staram się robić to samo, tylko że ty najwyraźniej ignorujesz wszystko, co przeczy twojej opinii. Nie wiem, ja byłem w stanie pograć troche Bisonem żeby móc coś powiedzieć o tej postaci, i moge stwierdzić że jest dobry, ale zdecydowanie jest jedną z tych postaci, którymi trzeba grać z głową, i które posiadają zarówno bardzo dobre, jak i bardzo złe matchupy. Ty mógłbyś zrobić to samo, ale oczywiście nie, bo postać nie podoba ci się wizualnego dizajnu. On nie jest przegięty, jest po prostu tani i chamski, czyli taki jak lubię.:potter:

Nie wiem kto tu ignoruje czyje argumenty, ty nawet zupełnie odbiłeś od głównego tematu.. Nie mówiąc już o tym że wielokrotnie po prostu nie masz argumentu. Przypominam, atakowanie mojej osoby mówiącej iż dyktator nie jest topem, to był temat. To że uważasz, że rufus jest słabszy od bisona w ogóle pomijam. Ja znalazłem argumenty na to że jest rufus turniejową postacią. Bardzo solidne. Wy póki co żadnych na to że dyktator jest topem. To kto tu czyje argumenty ignoruje? Jeszcze raz, ja nie mowię że dyktator jest słabą postacią. Jest bardzo mocnym midem, ale ma wiele okrutnych MU które turniejowo go dyskwalifikują. W AE zapowiada się póki co że będzie gorzej.

Co do dizajnu rufusa masz rację, nie będę nim grać bo ja gram raz na miesiąc i tylko for fun i TYLKO postaciami które lubię. Tak mam w każdej grze, jestem widać głupi bo to tylko pixele i liczy się wygrana i tiery.

Ja kończę tą 'dyskusje' na temat dyktatora czy rufusa. Dla ciebie rufus jest ewidentnie średni, dla slida sim jest a dla mnie bison. Szostak uważa że jego jump_back_kulka_akuma i ryu to pewno słabiaki < cammy ale ewidentnie mylę się ja, jestem głupi i wypisuje farmazony. Jestem ponadto hipokrytą, który nie umie czytać ze zrozumieniem i ewidentnie postradałem zmysły. Więc przepraszam z góry i już nie przeszkadzam wam w konstruktywnych, pełnych argumentów dyskusjach poświęconych potencjałowi postaci w sf4.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1414 dnia: Grudzień 15, 2010, 14:56:00 »
Cytuj
Z resztą jakim w ogóle wyznacznikiem jest bursa? lol.
Ja już Ciebie nie rozumiem. :psyduck: Pisałeś, że nie miałbym połowy swojej skuteczności grając Dyktatorem, to w takim razie o jaką skuteczność ci chodziło, jak nie o burse czy inny V99? Ja nigdzie indziej nie brałem udziału. Chyba nie chodziło ci o granie online z randomami?

Chodziło mi o to, że nie dałbyś rady wygrać bursy dyktatorem i strzaskałbyś sobie ego i zacząłbyś się motać i tłumaczyć i szukać wymówek i byłoby brzydko. Natomiast tak naprawdę nie miało by to znaczenia bo na takiej bursie osób które potrafią grac pojawiłoby się może 20 max a i tak z nimi grasz online w większości więc sam rozumiesz. Bursa nie jest jakimś mega wyznacznikiem skilla, to nie jest evo czy jakiś god garden, ssf4 zawsze gra drugie skrzypce i ludzie podhcodzą bardziej for fun u nas do tego. Z reszta to te same mordy pewno co na online ;) Co do skuteczności to skuteczność jest terminem dla mnie oczywistym, ale wyjaśnie. Grając rufusem będziesz wygrywał znacznie więcej niż grając dyktatorem, pomimo tego że próbujesz wmówić że rufus jest gorszą postacią i to tylko uber skill lol.

To jest cokolwiek w Polsce co jest wyznacznikiem mega skilla? Pojawia się problem, że przez brak naprawdę wielkiej imprezy nie można zatem tego określić.

Wiadomo Bursa jest 4fun.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1415 dnia: Grudzień 15, 2010, 15:00:57 »
Proponuję ustawić limit na długość pojedynczego posta. Jak będę miał ochotę na epopeję to sobie Homera skołuję.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1416 dnia: Grudzień 15, 2010, 15:02:54 »
Chodzi o to, że to wielki znak zapytania. Turnieje są for fun (mało osób, sf4 drugoplanowy po tekkenie), nie pograsz z daigo, mago czy justinem, nie mówiąc o jakiś alexach, marnach  itp. Więc krytykować łatwo ale punktu odniesienia brak.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1417 dnia: Grudzień 15, 2010, 15:05:01 »
Oj Slide, to nie jest niczyja wina że ludzie nie grają na Rufusa tak jak np. Maddest Ryjem. On też jest z polski, a jakoś nauczył się robić tak, że Rufus na wstawaniu nie może nic zrobić. Jego wszystkie opcje to:
1) ex messiah - safe jump, niektóre postacie mogą zrobić c.lp/lk z bardzo bliska tak, że Rufus po jednym czy dwóch hitach mesjasza przeleci na drugą strone.
2) U1 - safe jump
3) U2 - lol. Nie trzeba tego nawet dokładnie safe jumpować bo ma taki startup.
4) backdash - nie wiem, może ktoś nie widział jego backdasha. Zwykle nie musimy nawet robić żadnego OS'a, bo rufus odsuwa się na tak małą odległość, że dosięga go nasz jump-in (chyba że robimy safe jumpa z trochę wiekszej odległości, wtedy przydaje się jakiś option-select).
5) snake strike / ex snake strike - też można to łatwo safe jumpować albo nawet stuffować, przeciwko dobrze wymierzonym crossup'om też nie działa.

Oczywiście Rufus też posiada uniwersalną, najlepszą opcję na wakup w grze, czyli blok (bardzo u nas niedocenianą :F), dlatego grając nim trzeba mieć po prostu dobrą defensywe, techować rzuty (i nie, nie mówię tutaj o napi******niu crouch techa), blokować crossupy, nie nabierać się na oczywiste frame trapy itd.
Przykład to Ukyo który Danem zajął 3 miejsce na bursie w Vanilli.

Lol, nie przesadzaj. Pamiętasz kiedy to było? W czasach, kiedy Manieq zrobił srk fadc, ultra albo Krill zlinkował s.hp po jabie i cała sala sikała z radości. Oczywiście że tier listy (a właściwie to konkretne matchupy) mają i u nas duże znaczenie.
Cytuj
W związku z tym jeżeli piszę, że Rufus to top to mam na myśli polskie warunki gdzie jego pressing zabija, bo nie potrafimy bronić
Piszesz to przez pryzmat swoich meczy z rufusem czy ogólnie? Jeśli to pierwsze to się nie dziwie, Dhalsim z Rufusem ma dość ciężko, właściwie jeden opening = śmierć (chyba że Rufus coś zjebie, co często mi się zdarza ;p). Ale np. Filipino Champ pokazał, że da się skutecznie grać Simem na grubasa.
Cytuj
W tej grze nie ma możliwości freestyle'u
Wut? Zależy jaką postacią gramy, nie powiesz mi że Viper, Ablem albo Ibuki nie można fajnie freestylować.
Cytuj
a że my Polacy często chcemy wejść z jakimś ciosem na pałę - jak np. Shoryuken
To nie chodzi o Polaków, to po prostu tak działa, shoryuken to cios z wysokim ryzykiem i sporą nagrodą (zależnie od sytuacji), topowi gracze też często korzystają z reversali w blockstringach czy nawet w czasie combosa przeciwnika. Cios na pałe to jest jakieś c.lp albo inne lk w czasie pressingu ;p
Cytuj
Podsumowując prawda jest taka, że na tym forum gdyby było więcej pytań w stylu "hej mam problem na wakeup z ultra sima, co robić?" to większość ludzi zmieniłaby podejście do niektórych MU.
No to jest racja, tyle że takich pytań jest miliard na srk, nie mam pojęcia czemu ludzie tam po prostu nie zaglądają kiedy mają z czymś problem.

Kris - no teoretycznie Bursy są robione 4fun, ale z tego co widze zawsze wszyscy starają się dać z siebie jak najwięcej, nawet bez dużych nagród. W końcu to jeden z niewielu turniejów w ciągu roku.

Dadrot - sorry, następnym razem ci odpowiem ;p

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1418 dnia: Grudzień 15, 2010, 15:06:31 »
@ Dadrot

No to może czas najwyższy skupić się wyłącznie na polskich standardach. Oceniać graczy względem siebie biorąc pod uwagę tylko rodzimych. Stworzyć polską listę tierów i MU. Niestety nie ma możliwości grać z takimi osobami jak wymieniłeś. Sądzę, że wtedy dyskusja na temat tierów i MU była by bardziej adekwatna do tego co się dzieje w Polsce.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1419 dnia: Grudzień 15, 2010, 15:08:59 »
Szostak uważa że jego jump_back_kulka_akuma i ryu to pewno słabiaki < cammy ale ewidentnie mylę się ja, jestem głupi i wypisuje farmazony.
Ja nie muszę nic uważać, bo doskonale robisz to za mnie. Dzią.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Slide

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1420 dnia: Grudzień 15, 2010, 16:41:06 »
Ale np. Filipino Champ pokazał, że da się skutecznie grać Simem na grubasa.

http://www.youtube.com/watch?v=5xhiw8D8IfI&translated=1
polecam obejrzeć tą walkę i zobaczysz o co mi chodzi, grać skutecznie oczywiście można ale do tego trzeba mieć zajebisty refleks i ogarniać w stopniu bardzo dobry zooning. 1 błąd = śmierć co widać na załączonym obrazku

Cytuj
W tej grze nie ma możliwości freestyle'u
Wut? Zależy jaką postacią gramy, nie powiesz mi że Viper, Ablem albo Ibuki nie można fajnie freestylować.

Ty chyba od odróżniasz freestyle'u od setupów.

Cytuj
Podsumowując prawda jest taka, że na tym forum gdyby było więcej pytań w stylu "hej mam problem na wakeup z ultra sima, co robić?" to większość ludzi zmieniłaby podejście do niektórych MU.
No to jest racja, tyle że takich pytań jest miliard na srk, nie mam pojęcia czemu ludzie tam po prostu nie zaglądają kiedy mają z czymś problem.

Ja nie mam czasu i chęci zaglądać na tysiąc for. Nie potrafię dobrze angielskiego i nie rozumiem wszystkiego więc wybacz ale wolę wejść na backdasha. To równie dobrze moglibyśmy sobie gadać przez gadu gadu niż zaglądać tutaj.

Co do wyznacznika jakim są bursy, to Dadrot wybacz ale nie pamiętam żebyś pojawił się na jakiejś. Uwierz mi że na Bursach gra się na serio mimo że jest to zlot 4fun. Co to za wyznacznik jeżeli byśmy zagrali z Jwongiem, Filipino jakby nas rozjechali perfektami. Wy ciągle jesteście myślami nie na tym kontynencie co potrzeba. Męczą mnie te dyskusje o "profesjonalnym" poziomie i analizie MU przez pryzmat światowych walk na najwyższym szczeblu. Wolę oceniać ze względu na to co doświadczyłem na zlotach i turniejach w Polsce i walk stoczonych z polakami
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2010, 16:47:14 wysłana przez Slide »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1421 dnia: Grudzień 15, 2010, 16:53:53 »
Ja nikomu nie narzucam myślenia w kategoriach tego co jest top. Jeżeli jednak proponujecie skupić się na tym co się dzieję u nas a nie za granicą to w takim razie proszę trzymajcie się tej zasady również w kontekście własnych wypowiedzi. W PL dyktator nie jest top tierem, którym gra co druga osoba na prestiżowych turniejach. U nas najsilniejszymi postaciami będą rufus, chun, sim, blanka etc. Nie pamiętam wyników poszczególnych burs wybaczcie. Więc sugeruje się zastanowić czego chcecie się trzymać na forum. A tak na marginesie slide, żeby posiłkować się opiniami lepszych od siebie czy mieć jako takie własne wcale nie trzeba pokonywać daigo, czemu tak ciężko to zrozumieć? Co do tego co napisałem o polskich turniejach to nie bądźcie tacy salty. Napisałem coś niezgodnie z prawdą? Idź i napisz na srk czy bóg wie gdzie, że dhalsim jest słaby bo u nas na bursie nr2 przegrał walkę z kimś tam, poza tym był jedynym simem na 24 osobowym turnieju gdzie połowa osób zapisanych i tak przyjechała głównie na tekkena :) Trochę dystansu, ja nikomu nie neguje jego super osiągnięć i tego czy jest nr1 dhalsimem czy blanką w polsce.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Slide

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1422 dnia: Grudzień 15, 2010, 16:55:16 »
Oj Slide, to nie jest niczyja wina że ludzie nie grają na Rufusa tak jak np. Maddest Ryjem. On też jest z polski, a jakoś nauczył się robić tak, że Rufus na wstawaniu nie może nic zrobić. Jego wszystkie opcje to:
1) ex messiah - safe jump, niektóre postacie mogą zrobić c.lp/lk z bardzo bliska tak, że Rufus po jednym czy dwóch hitach mesjasza przeleci na drugą strone.
2) U1 - safe jump
3) U2 - lol. Nie trzeba tego nawet dokładnie safe jumpować bo ma taki startup.
4) backdash - nie wiem, może ktoś nie widział jego backdasha. Zwykle nie musimy nawet robić żadnego OS'a, bo rufus odsuwa się na tak małą odległość, że dosięga go nasz jump-in (chyba że robimy safe jumpa z trochę wiekszej odległości, wtedy przydaje się jakiś option-select).
5) snake strike / ex snake strike - też można to łatwo safe jumpować albo nawet stuffować, przeciwko dobrze wymierzonym crossup'om też nie działa.

No ja swoim Simem zajebiśce Cię zaatakuje na wakeupie chyba to nie do mnie było...

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1423 dnia: Grudzień 15, 2010, 17:04:24 »
Slide, a propos tej podlinkowanej przez ciebie walki. Czy to przypadkiem nie jest tak, że taki rufus, cammy, viper czy inna mocno mixupująca i pressująca postać to nie są ewidentnie najsłabsze MU sima? Bo jeśli tak to chyba sprawa jest jasna?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

cieslak

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1424 dnia: Grudzień 15, 2010, 17:09:32 »
turnieju gdzie połowa osób zapisanych i tak przyjechała głównie na tekkena :)

Nawet nie wiesz, jak się mylisz. Tekken pojawił się tylko na ostatniej Bursie. Wcześniej go nie było, więc skończ wypisywać w końcu głupoty na ten temat. Nie byłeś, proste, gówno wiesz.