Autor Wątek: SSF4 dyskusja ogólna  (Przeczytany 483027 razy)

Slide

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1395 dnia: Grudzień 14, 2010, 17:40:59 »
http://airryu.blogspot.com/2010/12/my-thoughts-on-dhalsims-ae-changes.html

Nareszcie ktoś coś o tym pisze ; p

Widzę znowu poruszamy wesoły temat przegiętości Dhalsima. Rozumiem, że dyskutujemy tutaj na temat światowych graczy i turniejów, ale nudne dla mnie robi się czytanie po raz kolejny dowodów na to jaki Dhalsim jest przegięty. Proponuję Wam pograć Dhalsimem i zobaczycie jaka to topowa postać. Wypowiadam się tak, bo gram nita postać sama w sobie jest solidna i tylko dobry gracz może z niej wykrzesać 100% możliwości. Grałem ostatnio sporo na necie, obejrzałem kilkanaście walk na szczeblach finałów. Dhalsim po prostu miażdży ze względu na przepakerny zooning, ale jego każdy błąd kosztuje go bardzo dużo. Ty jak popełnisz błąd to najwyżej dostaniesz HP albo rzut, chyba że uzbiera się ultra albo super. Uwierzcie mi, że te błędy łatwo popełnić co widać po ostatniej finałowej walce Filipino Champ z Ricky Ortiz gdzie jego Rufus przejechał w większości rund po Simie. Maddest narzekasz na Dhalsima jakby to był najgorszy MU Ryu, a przecież z jest wiele innych złych i jakoś o nich nie piszesz. Filipno Champ wygrał z bogiem Umeharą w finale i od tego momentu mam wrażenie jakby temat przegiętości Sima nie schodził z forum. Tylko mam wrażenie, że cześć oglądała chyba inną walkę bo dla mnie tamten pojedynek był cholernie wyrównany i ekstyujący i na pewno nie wygrała postać tylko gracz.
Swoją drogą mam w dupie zagraniczne turnieje bo u nas w Polsce prawda jest taka, że mało kto bardzo dobrze gra w defensywie, patrząc się na wszystkie walki polaków jakie widziałem to nic innego jak gra do przodu i kto pierwszy przypi****li za więcej.

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1396 dnia: Grudzień 14, 2010, 17:59:19 »
eyey ale ja tylko wkleiłem linka ; d , wątpię że kiedyś napisałem coś że sim to najgorszy matchup ryu a jak napisałem to napisałem o tym napewno bardzo mało

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1397 dnia: Grudzień 14, 2010, 18:51:38 »
coś tam coś tam

Ale człowieku ja nie mówię że dyktator jest topem. Ja też uważam, że nie jest. Po prostu bawi mnie to, że co 2 strony przychodzisz i to podkreślasz. Czytaj ze zrozumieniem. ok? :). Grzecznie proszę nie napinaj się jak nie masz ku temu powodów.

A jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy, to pierwszy raz przedwczoraj odwiedziłem forum SRK. i to na tyle. Jedynie z Video coś tam podłapuje.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1398 dnia: Grudzień 14, 2010, 18:56:22 »
To, że Dhalsim wymaga dobrego operatora nie znaczy, że nie jest solidną postacią. Air trochę może przesadza, ale faktycznie na tle nerfów innych postaci Sim tylko umocni swoją pozycję.

I fyi boski Daigo przegrywa z Champem od dłuższego czasu (nie tylko tury, ale też money matche).

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1399 dnia: Grudzień 14, 2010, 19:16:08 »
Ja nie szukam spinki, po prostu zaczynają mnie denerwować opinie uber graczy, którzy są tak bezczelni że nie szczędzą złośliwych uwag pod moim adresem, próbując wmówić, że czarne jest białe. No chyba taster, że eventscubs to twoje goto place do zdobywania całej wiedzy o tej grze lol.

Dadrot ale z ciebie spinacz.


Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1400 dnia: Grudzień 14, 2010, 22:07:55 »
Swoją drogą mam w dupie zagraniczne turnieje bo u nas w Polsce prawda jest taka, że mało kto bardzo dobrze gra w defensywie, patrząc się na wszystkie walki polaków jakie widziałem to nic innego jak gra do przodu i kto pierwszy przypi****li za więcej.
That's how we roll in Poland. Rush that shit down, baby. 8)

Chociaż w sumie nie wiem, wśród lepszych graczy mamy aż pięć osób grających defensywnie (ty, Krill, Żyleta, Fazza, Kaczilla). No i trzeba jeszcze rozróżnic, że "granie w defensywie" (czyli turtlowanie) i "dobry defens" to dwie zupełnie różne rzeczy.
co  za zbieg okoliczności, yang będzie silna postacią i zamierzasz nim grać? widzę pewne tendencję sneju :P
Eee... może przeczytaj mojego posta jeszcze raz? ;] Wyraźnie napisałem że będę pewnie grać Yunem, podałem nawet argumenty.
Cytuj
A na marginesie to chyba nie powiesz mi, że stawiasz dyktatora na równi z takim rufusem czy chunli lol, nawet nie żartuj.
Nie na równi, stawiam go troche wyżej od Rufusa i niżej od Chun.
Cytuj
Nie miałbyś nawet połowy skuteczności ta postacią lol i nie pisz, że tak nie jest, zdobądź się na odrobinę szczerości. :D
Jakbym chciał ci coś udowadniać to pograłbym sporo Bisonem i wygrałbym nim następną burse, na szczęście mi sie nie chce :* Tak właściwie to może i bym nie miał, ale co z tego? Może po prostu styl gry postaci nie odpowiada do końca mojemu stylowi gry? Po to postacie w tej grze są tak zróżnicowane, żeby każdy gracz mógł znaleźć kogoś odpowiadającego swojemu stylowi. Mi odpowiadają postacie nastawione na pressing i mixupy (którymi tak czy inaczej trzeba mieć ogarnięty jakiś spacing i footsies, bez tego sie nie obejdzie w tej grze), wymagające myślenia i dość dobrego refleksu, dlatego gram Rufusem i Viper. Naprawde mało jest takich graczy, którzy grając każdą postacią czuliby się dobrze (ja np. jestem pewien że grajac Simem czy Guilem zaraz straciłbym cierpliwość i zaczął rushować ;p).
żebyś wiedział kurde, nie jest topem i tyle, daigo go nie wymienia, mago go nie wymienia, nawet Jwong go nie wymienia. Nikt nim kurde nie gra turniejowo prócz andre (a on i tak wszystko przegrywa) a chyba nie muszę mówić jaka jest jego opinia na temat dyktator - topem? ale już zdążyłem się przyzwyczaić, że w naszym kraju pięknym wszyscy uber gracze są na poziomie o lata świetlne wyższym niż reszta świata i mają w poważaniu opinie innych. Oglądam większość turów i wywiadów i nikt przy okazji występowania na nich/w nich nie wymienia dyktatora jako topa.
Grzesiu, czasem aż zadziwia mnie jak bardzo nie dostrzegasz, jakim bywasz hipokrytą. Ja się w pełni zgadzam z tym co mówisz. Tyle tylko, że sam robisz DOKŁADNIE to samo. Ile razy pisałeś że Rufus jest topem kiedy ja mówiłem że nie jest (i dawałem argumenty)? Ile razy pisałeś że Rufus jest topem kiedy ja mówiłem, że żaden z najlepszych graczy na świecie zapytanych o top ileś tam postaci w superze nie wymienił go? Ile razy pisałeś że Rufus jest topem kiedy ja mówiłem, że na świecie jest dwóch topowych graczy grających nim (a niedługo będzie jeden, bo Justin przerzuca się na Yanga). No ile? :P Żeby nie było, ja też nie uważam Bisona za topa, tylko high-mid tiera (moje własne, subiektywne top 5 w tej grze to Honda, Guile, Boxer, Chun, Ryu albo Cammy), ale jestem w stanie zrozumieć kiedy ktoś wymienia tą postać wśród topów, tak samo jak np. Akume, bo są ku temu powody.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1401 dnia: Grudzień 14, 2010, 22:31:57 »
Nie jestem hipokryta, przynajmniej staram się nie być, jeśli piszę że ufam pro graczom w selekcji turniejowych topów bardziej niż wam to się tego trzymam. Widziałem wywiad z justinem gdzie wyraźnie powiedział, że w superze rufus jest wg niego topem, dowód? Tier lista z iplaywinner i dużo kontrowersji (Rufus A+ tier) wyraźnie pod inputem justina. Z resztą podkreślił to w kilku wywiadach. Dużo dziwnych baboli poodkrywał, m.in to że ex tornado kasuje u2 rose etc. Więc zanim coś napiszecie to sugeruje wam odrobić lekcje. Ja nie twierdze, że rufus to najsilniejsza postać w grze, czy że bison jest najsłabszą. Tu chodzi o turniejowe MU i potencjał postaci. Dla mnie wyraźnie bison jest zbyt płaską postacią z wieloma ciężkimi MU wśród tych popularnych na turach zawodników. Nie ma dobrego AA, nie ma zbytnio mixupów, brak mu dobrego comeback potencjału, nie ma sensownych reversalów (exDR tylko do ucieczki), overheada etc. W AE nawet zabiorą mu pressing w rogu bo po SK będziesz za daleko od przeciwnika aby rozpocząć kolejnego block stringa. Rufus? Ma to wszystko + więcej. Jedyne czego mu brakuje to chyba srk lol :p

A co do tych twoich przechwałek, że wygrałbyś burse dyktatorem to mnie nie rozśmieszaj. Grasz naprawdę dobrze jak na moją orientację, ale trafisz na guila, chun, hondę, dobrego giefa albo sima i odpadniesz z miejsca. Z resztą jakim w ogóle wyznacznikiem jest bursa? lol. Ale dobrze, że się z tego wycofałeś bo zaoszczędzisz sobie zjadania własnych słów.

Co do yunga/yanga to sorry coś źle zapamiętałem chyba, ale jestem pewny, że jeśli którymś z nich będziesz grac to na bank tym mocniejszym ;)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1402 dnia: Grudzień 14, 2010, 22:57:06 »
Żeby nie było, ja też nie uważam Bisona za topa, tylko high-mid tiera (moje własne, subiektywne top 5 w tej grze to Honda, Guile, Boxer, Chun, Ryu albo Cammy), ale jestem w stanie zrozumieć kiedy ktoś wymienia tą postać wśród topów, tak samo jak np. Akume, bo są ku temu powody.
Jak doskonale już wszyscy wiemy w terminologii Dadrota high-mid tier oznacza ni mniej ni więcej tylko mid tier, więc może nawet zapunktowałeś d-: Szkoda tylko, że wprost nie napisałeś "Rufus jest high-mid tierem" d-;

Cammy > Ryu.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1403 dnia: Grudzień 14, 2010, 23:48:46 »
Dokładnie, rozbijanie tierów na 15 kategorii jest BEZ SENSU. Low_mid_upper_tier, semi_mid_rainbow_tier i inne farmazony są mało czytelne i powodują dużo kłótni. Ja bym podzielił streeta na low/mid/high tier, bez żadnych SS++sejan tierów, plusów, minusów i innych głupot. Ale to jest moja opinia tylko i u mnie w w liście byłoby w high tier z 10 postaci chyba. Subiektywna opinia, tak samo subiektywna jak to  że dla ciebie cammy > ryu bo tak się dziwnie składa, że grasz ryu tak jak zdecydowana większość ludzi i co jest dla mnie szokiem uważasz, że jest gorszy niż w rzeczywistości. News flash, alarm the internet! Przed premierą supera było chyba na srk ze 120 stron postów o tym jak poprawić Ryu. Co mu się należy i czego mu ewidentnie brak.

Snejk uważa że bison jest lepszy od rufusa, ty uważasz że ryu jest gorszy od cammy, slide uważa że dhalsim jest postacią mega ciężką w grze i trzeba być mistrzem zen aby nim coś ugrać, ja uważam, że bison jest midem i tak dalej. Dziwi mnie jednak, że tylko ja staje się celem waszych ataków. Muszę być bardzo kontrowersyjny widać, przecież każdy wie tutaj że dyktator jest easy mode high tierem, tylko wy się brzydzicie takimi postaciami więc wybieracie mniej popularne jak ryu, boxer czy grubas. Tiaa. Staram się używać sensownych argumentów, powoływać się na opinie ludzi znacznie lepiej grających niż ja czy wy. A co w zamian czytam?

":D Dadrot znowu bez sensu gada:D :p :o ja wam powiem jak jest, po bardzo długich i wnikliwych analizach popartych 40 stronicowym wykresem w excelu doszedłem do mega pro wniosku. cammy > ryu, czekam na brawa i pomnik ze spiżu "

Aha i jeszcze słyszę że jestem hipokrytą, lolz. :q
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1404 dnia: Grudzień 15, 2010, 00:09:07 »
bo tak się dziwnie składa, że grasz ryu
":D Dadrot znowu bez sensu gada:D"
To akurat by się zgadzało.

Cammy > Ryu, bo gorzej mi się gra na Cammy niż na Ryu, as simple as that.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1405 dnia: Grudzień 15, 2010, 00:13:19 »
Oba stwierdzenia puste, nic nie warte, niczym nie poparte, stać cię chyba na coś lepszego? Czy może to szczyt twoich możliwości? Durne i złośliwe uwagi, zero argumentów. Weak.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1406 dnia: Grudzień 15, 2010, 06:47:37 »
Z resztą jakim w ogóle wyznacznikiem jest bursa? lol.
Ja już Ciebie nie rozumiem. :psyduck: Pisałeś, że nie miałbym połowy swojej skuteczności grając Dyktatorem, to w takim razie o jaką skuteczność ci chodziło, jak nie o burse czy inny V99? Ja nigdzie indziej nie brałem udziału. Chyba nie chodziło ci o granie online z randomami?
Cytuj
Co do yunga/yanga to sorry coś źle zapamiętałem chyba, ale jestem pewny, że jeśli którymś z nich będziesz grac to na bank tym mocniejszym ;)
Skąd ta pewność?
Cytuj
Nie jestem hipokryta, przynajmniej staram się nie być, jeśli piszę że ufam pro graczom w selekcji turniejowych topów bardziej niż wam to się tego trzymam. Widziałem wywiad z justinem gdzie wyraźnie powiedział, że w superze rufus jest wg niego topem, dowód? Tier lista z iplaywinner i dużo kontrowersji (Rufus A+ tier) wyraźnie pod inputem justina.
Po pierwsze: to było na samym początku, zaraz po wyjściu supera. Jakiś czas temu pamiętam, że na jakimś streamie zapytali Justina o top 5 (albo 3, nie pamiętam) postaci i na pewno nie było tam Rufusa.
Po drugie: Nawet jeśli, to przecież to tylko Justin i jedna opinia (chociaż i tak nieprawdziwa, jak napisałem wyżej). Jest jeszcze wielu innych graczy których o to pytano, Daigo, Mago, Gamerbee, Mike Ross, można by jeszcze wymieniać.
Po trzecie: Lol. Specjalnie nie chciałem się wspierać żadnymi tier listami, uznałem że powiesz że to głupie, bo w takiej dyskusji rzeczywiście nie ma to zbytnio sensu. Ale widze że sam nie potrafiłeś się oprzeć i podać pierwszą tier liste z IPW, która powstała trzy tygodnie po wyjściu gry. Skoro tak ufasz tier listom z IPW, to czemu nie podasz tej najaktualniejszej (z sierpnia)? Czyżby dlatego że Bison jest tam za wysoko? ;] Ja też mógłbym sobie tutaj przywołać japońskie tier listy z lipca i października, gdzie Bison jest odpowiednio na 3. i 2. miejscu, a Rufus na 9. i 10., ale stwierdziłem że wspieranie się w takiej dyskusji tier listami do niczego w sumie nie prowadzi.
Cytuj
Rufus? Ma to wszystko + więcej. Jedyne czego mu brakuje to chyba srk lol :p
Gdyby brakowało mu tylko srk to wszyscy by nim grali. Przeoczyłeś takie drobiazgi jak to, że jest efektywny tylko i wyłącznie z bliska, jest całkowicie free na wake'upie, wiele rzeczy może ukarać tylko i wyłącznie z ex'em, ma problemy z dobrym zoningiem, nie zadaje jakiegoś kosmicznego damage'u (nie licząc silnego rzutu) i ma tragiczne footsies.
tylko wy się brzydzicie takimi postaciami więc wybieracie mniej popularne jak ryu, boxer czy grubas.
No z tą popularnością to jest akurat racja, był jakiś czas temu poll na srk "your main character", którego zdecydowanie wygrał Bipson ;p
Cytuj
Staram się używać sensownych argumentów, powoływać się na opinie ludzi znacznie lepiej grających niż ja czy wy.
No ja staram się robić to samo, tylko że ty najwyraźniej ignorujesz wszystko, co przeczy twojej opinii. Nie wiem, ja byłem w stanie pograć troche Bisonem żeby móc coś powiedzieć o tej postaci, i moge stwierdzić że jest dobry, ale zdecydowanie jest jedną z tych postaci, którymi trzeba grać z głową, i które posiadają zarówno bardzo dobre, jak i bardzo złe matchupy. Ty mógłbyś zrobić to samo, ale oczywiście nie, bo postać nie podoba ci się wizualnego dizajnu. On nie jest przegięty, jest po prostu tani i chamski, czyli taki jak lubię.:potter:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2010, 07:11:40 wysłana przez Snake »

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1407 dnia: Grudzień 15, 2010, 10:29:08 »
/Rufus/ jest całkowicie free na wake'upie
Nie chcę się wcinać między wódkę a zakąskę, ale mógłbyś rozwinąć? Chętnie bym się czegoś o tym dowiedział, chyba że sprawa jest top secret :P. Bo ja to widzę tak, że oprócz standardowych opcji (tech, backdash, FA) możesz wstać z mesjaszem albo snake-strikiem, gdzie ten ostatni zamyka crossupy. Wydaje mi się, że są postacie mające dużo gorzej na wakeup?

Edit:
Chyba że pijesz do startupów swoich reversali? Tzn, że można je safe jumpować, a niektórymi postaciami nawet bezpieczne meaty założyć?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2010, 10:55:05 wysłana przez apolon »

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1408 dnia: Grudzień 15, 2010, 10:51:42 »
Oba stwierdzenia puste, nic nie warte, niczym nie poparte, stać cię chyba na coś lepszego?
Trolować to my a nie nas.
Czy może to szczyt twoich możliwości? Durne i złośliwe uwagi, zero argumentów. Weak.
Szczyt. Jakbym miał czas i chęci analizować dogłębnie MU to na pewno w pierwszej kolejności nie byłoby to na potrzeby przerzucania się "argumentami" na forum, tylko zdecydowanie celem usprawnienia mojej ubogiej gry. Samo w sobie analizowanie siły postaci w oderwaniu od MU jest totalnie jałowe.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1409 dnia: Grudzień 15, 2010, 11:59:22 »

tylko wy się brzydzicie takimi postaciami więc wybieracie mniej popularne jak ryu, boxer czy grubas.
No z tą popularnością to jest akurat racja, był jakiś czas temu poll na srk "your main character", którego zdecydowanie wygrał Bipson ;p
:D

Co do braku reversali Rufusa też chciałbym jednak usłyszeć rozwinięcie. 3 bar = free escape, U2 = no pressing for you Ibuki (mało postaci przed tym ucieknie), ex SS = no jump in/ crossup (przynajmniej te nie mierzone jako safe jump).
W sumie jak siedziałem cammy na practice to wystarczy przed nosem Rufusa zrobić OS (qcf c.lp qcf+KKK ) i jest impreza. Jeżeli Rufus zrobi jesus kicka na wakeupie to trafi kilka hitów i przeleci na drugą stronę co można ukarać ;p. Reszty opcji można się domyślić.
EDIT: PRzed nosem na wakeupie Rufusa oczywiście.

http://www.youtube.com/user/glassgiant#p/u/0/omE-fpngjcM
Yoga flame!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2010, 12:31:49 wysłana przez TasTer »