Autor Wątek: SSF4 dyskusja ogólna  (Przeczytany 483085 razy)

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #990 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:19:08 »
Problem jest taki, że niektórzy, tak jak ty Snake'u, mają wyjebane w estetykę gry, a dla innych jest to istotny element rozrywki. Dlatego też powstają tysiące odmian figur do szachów z milionów materiałów, we wszystkich kolorach tęczy. Zresztą porównywanie figur do postaci jest błędne, bo gramy całym zestawem, a nie wybieramy sobie składu/bohatera.

No i nie wiem, czy szachy są 'hard to learn'. Prostota zasad jest na pewno bardziej przystępna niż zrozumienie systemu jakiejkolwiek bitki, nie mówiąc już o potrzebnym manualu itd.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2010, 21:21:29 wysłana przez Gargooletz »

Ukyo_Tachibana

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
  • Gamertag: UkyoT666
  • PSN ID: Ukyo_PL
  • Skąd: Plymouth UK
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #991 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:32:56 »
To ty potrzebujesz manuala do SSF ?? Nie wiedzialem ze grasz tylko i wylacznie C.Viper ...

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #992 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:42:23 »
Ja nie mam wyjebane w estetykę gry, oczywiście, lubię sobie popatrzeć na ładną graficzkę i fajnie wydizajnowane postacie. Po prostu rysunki nie decydują o tym, czy gra jest w moich oczach dobra ; )

Zresztą, temat dotyczył czego innego. Nie wiem Dadrot, po co próbujesz na siłe zgrywać takiego ignoranta.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #993 dnia: Sierpień 26, 2010, 22:11:14 »
k**wa, Ukyo wiem, że same tu kozaki siedzą, ale widziałem po swoich ziomkach, że nie każdy bierze pada w ręce i trzaska nawet banalne ultry od razu. Chyba łatwiej przesuwać pionki po szachownicy, niż wciskać komba.

Ok, Snake, przesadziłem. Chodzi mi o to, że po prostu nie byłbym w stanie czerpać pełnej przyjemności z gry z wkurzającymi mnie postaciami i średniawą animacją, nieważne jakby grywalna nie była. Nie mówię, że visual>gameplay, ale musi to iść jakość ze sobą w parze.

Ale dobra, koniec offtopu.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #994 dnia: Sierpień 26, 2010, 22:46:11 »
ej sneju jakiego ignoranta? przecież w milionie topiców zawsze powtarzałem, że dizajn i filing są dla mnie najważniejszymi elementami rozgrywki. To co gargulec napisał o szachach w stosunku do twojego "argumentu" pokrywa chyba wszystkie ewentualne pytania :) A ja nie jestem ignorantem i jestem jak najbardziej konsekwentny. W każdej grze gdzie faktycznie mamy wybór estetyczny kieruje się właśnie tą estetyką. Nawet w quake zawsze grałem tym samym modelem postaci - male/grunt lol - jestem poyebany lolz :P Jak zaczynam grac w rpg to spędzam 40 minut tworząc postać a listę nicków tworzę na długo zanim dany tytuł kupię, taki już jestem. Co do tego o pedofilach to oczywiście to była zwykła hiperbola. Nie uważam, że te tytuły przyciągają głównie onanistów etc. Ale bądźmy tutaj obiektywni, stylistyka którą uwielbiają Japończycy często nie podchodzi pod gusta białych ludzi. Kojarzy się z infantylnością i seksizmem. Ja uwielbiam oglądać dobre animy i złego słowa o tym nie powiem, ale taki mam już gust że wolę berserka, bebopa czy jin roh niż typowy animowy mainstream. Więc się nie dąsaj sneju, buziaczki ;)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #995 dnia: Sierpień 26, 2010, 22:54:49 »
Nie nie nie, z tym ignorantem miałem na myśli co innego, rozmowa o wyglądzie gier została już zakończona ;p Chodziło mi o teksty typu...
Czy blazblue jest w jakimś stopniu trudne? Na pewno nie manualnie lol.
... które pojawiły się w twoich postach tutaj co najmniej kilkukrotnie. Nie wiem skąd możesz mieć jakiekolwiek pojęcie o tej grze, skoro (jak sam pisałeś) grałeś w to tylko chwile. Rozumiem, że stwierdziłeś to po tym, kiedy odpaliłeś BB na psp i udało ci się wymashować jakieś wielohitowe combo, tak?

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #996 dnia: Sierpień 26, 2010, 23:32:55 »
To była sarkastyczna wypowiedź która miała być kontrą na to wieszanie psów na sf4. W samo blazblue jak zgadłeś grałem troszku na psp ale odniosłem wrażenie, że spotkałem się z wieloma opiniami, że input jest bardziej luźny w BB i testując comba tak to wyglądało (a ja jestem slaby manualnie)? Co do samego BB to nigdzie nie napisałem o tej grze złego słowa, ze wszystkich bijatyk 2d pokroju GG (dashe itp) podoba mi się zdecydowanie najbardziej. O dziwo nawet 2 postacie mi się w podstawce podobały pod kątem dezajnu :)

A co do tego powątpiewania o 4 łanfrejm linkach to też nie wyolbrzymiałem zbytnio, sprawdź vegi (clawa) cr.lp x 4 cr.mp :p
wydaje mi się że cr.lp jest jednofrejmowy? nie jestem pewny... Bo w takim ssf2t to jednofrejmowce to już podstawa, wszelkie bisonowskie b&B to praktycznie same 1fr linki.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #997 dnia: Sierpień 26, 2010, 23:39:51 »
Spotkałeś się z opiniami, że input jest luźniejszy, bo większość ludzi porównuje tą grę do gg, który jest stworzony dla cyborgów ;p Pod względem samego manuala potrzebnego przy combosach blazblue wymaga zdecydowanie więcej czasu poświęconego na trening niż choćby tekken czy sf4. No ale ok, to nie temat o bb ;]

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #998 dnia: Sierpień 27, 2010, 07:56:18 »
Oboje wiemy ze SSF jest gra biedna i slaba a graja w nia ludzie tylko dlatego ze graja wszyscy ... Najlepsze jest to ze jak wyjdzie CS i SF3 to o SSF4 w polsce i tak kazdy zapomni

Pozwole sobie powiedziec pare slow tutaj do kolegi Ukyo
Po powierwsze gra ani nie jest biedna ani slaba. I to nie jest tylko moje zdanie. A to, ze ludzie w nia graja to dlatego, ze jest to Street Fighter i jest dobry - nie mowie o tych ktorzy dostali te gre przypadkiem pod choinke.
Po drugie - Ludzi grajacych w Streeta w Polsce jest tyle co kot naplakal - a tych ktorzy graja serio i od paczatku z pasja jest jeszcze mniej.
U nas w kraju niestety wszystko skupia sie na Tekkenie (wiekszosc)

Malo jest ludzi ktorzy widza i rozumieja Streeta jak nalezy - a ty (no offense) wydajesz sie byc jednym z nich.

cieslak

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #999 dnia: Sierpień 28, 2010, 08:25:25 »
To ci pojechał, Ukyo. <haha> :D Ale się uśmiałem, pięknie. :)

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1000 dnia: Sierpień 28, 2010, 10:29:28 »
#1000 post lol

Ukyo idź wyrusz w podróż na północ w poszukiwaniu głębi w Streecie. Po drodze możesz przeczytać "Ulyssesa" ze 3 razy.

A tak na poważnie to ta gra jest biedna a skillowe "na siłę" może być wszystko, nawet jedzenie budyniu (albo granie w disneyowskiego tetrisa co udowodnił mi Jamor :).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 10:35:53 wysłana przez TasTer »

Patosław

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: PatoslawPL
  • Skąd: Wrocław
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1001 dnia: Sierpień 28, 2010, 10:32:51 »
Pare tygodni medytacji na Okinawie powinno rozwiązać problem.

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1002 dnia: Sierpień 28, 2010, 10:38:33 »
I koniecznie przynajmniej dwa razy w ciagu doby Ramen popity ciepla SAKE :D

TheStormIsOver

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • aka Hamtaro
    • Zobacz profil
    • Jak się bawić, to się bawić...
  • Skąd: Miami Beach Marina
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1003 dnia: Sierpień 28, 2010, 13:11:14 »
Wasza głębia jest bezcenna...

ornit

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1004 dnia: Sierpień 28, 2010, 13:39:36 »
Wasza głębia jest bezcenna...
Ta, jak pustynia błędowska. k**wa...