Autor Wątek: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi  (Przeczytany 74659 razy)

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #315 dnia: Luty 13, 2012, 02:13:09 »
najlepszy onlineowy setup to ten gdzie robisz disconnecta po przegranej.
No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #316 dnia: Luty 13, 2012, 08:30:07 »
najlepszy onlineowy setup to ten gdzie robisz disconnecta po przegranej.
Raczej zaraz przed.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Radical_Spike

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #317 dnia: Luty 14, 2012, 12:48:38 »
Dawno nie uraczylem się online'm wydawało mi się ,że po przegranej jest jeszcze małe okno na ucieczkę, przepraszam za wypisywanie niedziałających setup'ów
No, I mean I played perfectly, there was nobody else in the world that could've played any better. I made zero mistakes. If it looks like I made a mistake, it was just an extremely pro and elaborate set-up so I could win with even more style than ever imaginable.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #318 dnia: Kwiecień 25, 2012, 12:14:21 »
Tak z czystej ciekawości: czy poza motywem po zablokowanym SB4 Boba minor counter daje jakieś bonusy?
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

MiShiMa_EnErGiZe_

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: wrozlaw
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 03, 2012, 23:53:03 »
witam wszystkich mam problem z kazikiem i jinem mam nadzieje ze mi pomozecie...
now wiec jesli chodzi o kazika to cwicze i cwicze pewne comba ktore wogole nie siadają czyli 5 x ewgf ( robie max 4) ; 3 x ewgf pozniej niemoge tego zlapac d/b+2 ; noi najwazniejsze to nie idzie zrobic d/f+1 a nastepnie wybitka mega w gore czyli pewgf...
probowalem ze milion razy i nic choc ewgf jest dlamnie nic trudnym nawalam za kazdym razem tak szybko ze moj pad juz nie wyrabia a dalej nic ... ogladalem youtube jak to sie robi i robie tak przyciski sie zgadzaja w command history a dalej nic nie idzie sklepac ...o co tu chodzi?
noi problem mam z jinem czyli nie umiem na pozor latwe combo zrobic czyli 7 juggiel z command liste sam poczatek ... robie te dwa elektryki za kazdym razem a nie idzie tego zlapac w powietrzu do bounda i niewiem czemu szybkosc wydaje sie dobra gdyz ta reka do zlapania jakby przechodzila przez postac i jeszcze ani razu tego nie zlapalem a juz sporo to cwicze ... nawet ws+2 nastepnie elektryk noi cieszko to zlapac tylko ze to raz  wychodzi a raz nie a wydaje sie tempo to samo ...
wiec juz sie poddaje czy sa jakies skroty do tego moze cos co jeszcze przyspiesza albo daje wieksza moc , timing choc probowalem na rozne sposoby te wszsytkie comba no  niewiem jak to zrobic ... mam nadzieje ze mi pomozeci ... dzieki i pozdrawiam...

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #320 dnia: Maj 04, 2012, 08:47:56 »
Witaj :). Od razu napiszę Ci, że we Wrocławiu masz świetnych graczy w Tekkena (są zarejestrowani na forum), więc odezwij się do któregoś z nich, jeśli chcesz potrenować.

now wiec jesli chodzi o kazika to cwicze i cwicze pewne comba ktore wogole nie siadają czyli 5 x ewgf ( robie max 4) ; 3 x ewgf pozniej niemoge tego zlapac d/b+2
Nie znam się na Kaziku, ale czy nie lepiej skorzystać z czegoś innego? EWGF, EWGF, dash, 3,1, d/b+2 B! CD+4,1 zada soczysty damage (78) punktów. Listę stworzoną przez Veluriana znajdziesz tutaj: http://backdash.pl/tekken-6/t6-juggle/t6-kaz-juggle/

noi najwazniejsze to nie idzie zrobic d/f+1 a nastepnie wybitka mega w gore czyli pewgf...
probowalem ze milion razy i nic choc ewgf jest dlamnie nic trudnym nawalam za kazdym razem tak szybko ze moj pad juz nie wyrabia a dalej nic ... ogladalem youtube jak to sie robi i robie tak przyciski sie zgadzaja w command history a dalej nic nie idzie sklepac ...o co tu chodzi?
Zakładam, że chodzi o CH d/f+2 zamiast d/f+1 oraz EWGF zamiast pewgf (perfect ewgf?) ;). Jest to jedna z najtrudniejszych do wykonania akcji w Tekkenie 6, timing jest dość wymagający (bodaj 2 klatki na trafienie elektrykiem, ale głowy nie daję). Ponownie - jeśli Ci nie wychodzi, na razie korzystaj z czegoś łatwiejszego (np.  CH d/f+2, 3,1,4, u/f+3 B! CD+4,1 za 77).

noi problem mam z jinem czyli nie umiem na pozor latwe combo zrobic czyli 7 juggiel z command liste sam poczatek ... robie te dwa elektryki za kazdym razem a nie idzie tego zlapac w powietrzu do bounda i niewiem czemu szybkosc wydaje sie dobra gdyz ta reka do zlapania jakby przechodzila przez postac i jeszcze ani razu tego nie zlapalem a juz sporo to cwicze ... nawet ws+2 nastepnie elektryk noi cieszko to zlapac tylko ze to raz  wychodzi a raz nie a wydaje sie tempo to samo ...
Siódme combo to nie dwa elektryki ;). Pierwszy cios to (E)CD+1, a drugi - EWHF (mam nadzieję, że nic nie mieszam). Drugi cios musisz zrobić bardzo szybko, bo inaczej nie wyrobisz się z punchem. Najlepiej włącz w treningu Hit Analysis i zobacz, kiedy kończy się recovery po (E)CD+1, tj. kiedy możesz atakować.

MiShiMa_EnErGiZe_

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: wrozlaw
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #321 dnia: Maj 04, 2012, 10:46:56 »
dzieki Di za pomoc... choc myslalem ze znajdzie ktos zloty srodek , pomysl  na te comba ktore nie moge sklepac a  te zastepcze comba sa dobre i niemam z nimi problemu ... lecz moje comba z ktorymi mam problem sa bardziej efektowne :) czegos nie robie dobrze , o czyms niewiem , i dlatego moje postacie beda przecietne bez tych comb ... pozdro ... 

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #322 dnia: Maj 04, 2012, 10:54:40 »
Wbrew pozorom ważniejszy od juggle'i jest sam gameplay, znajomość postaci itd., bo w dzisiejszych czasach prawie każdy potrafi jakiegoś juggle'a zrobić ze względu na dostępność informacji (fora, YouTube). Ucz się karać elektrykami (Kazik), wykonywać płynnie wavedasha (obie postacie), iWS+1,2 z WD (Kazik), robić skutecznie parry  (Jin) etc. :).

MiShiMa_EnErGiZe_

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: wrozlaw
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 04, 2012, 11:18:01 »
masz racje to sa wazne i trudne rzeczy ... karac elektrykami nie zabardzo gdyz jednak jak gram praktycznie online wiec troche lagi przeszkadzaja ... wavadash cos tam nawet idzie ale musze jeszcze szybciej robic no a jesli chodzi o perry to juz wogole czarna magia czasem unikne pierwszy cios a drugi mnie do siegnie itp... te comba mnie mecza chcialbym np .kazikiem 5 x ewgf na bande pozniej wbic w ziemie i konczymy gre hehe albo jinem robia 3x ewgf  jak jest to mozliwe to chyba nie na strzalkach... a ty jakimi postaciami grasz moze kiedys maly sparing zrobimy :)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 04, 2012, 11:28:41 »
Pandą, ale nie gram online.

Zainteresuj się turniejami, które odbędą się niedługo nie tak daleko od Wrocławia:
http://backdash.pl/forum/index.php?topic=1914.0 (13 maja, Poznań)
http://backdash.pl/forum/index.php?topic=1905.0 (ostatni weekend czerwca, Żywiec)

MiShiMa_EnErGiZe_

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: wrozlaw
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 04, 2012, 11:41:13 »
ja do turniejow to sie nie nadaje za duzo online i zlych nawyków... ale moze wpadne for funne

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 04, 2012, 12:13:19 »
Lepiej skontaktuj się przez PW z Nevanem bo jest u niego Gajda - on cię przeszkoli w graniu Mishimami, a chłopaki przetestują (we Wrocławiu jest poza tym sporo graczy po sparingów).

MiShiMa_EnErGiZe_

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: wrozlaw
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 04, 2012, 12:25:59 »
czyli napisac do nevana na ps3 ok thx moze wkoncu ktos mi pomoze... pozdro

nethemersis

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 04, 2012, 13:09:46 »
Nie, na forum.
aka Di

MiShiMa_EnErGiZe_

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: wrozlaw
Odp: Dla początkujących i nie tylko: pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 05, 2012, 12:11:26 »
tak sobie caly czas rozkminiam gdyz niema zabardzo chetnych do pomocy hehe a ten nevan nie zabardzo odpisuje ...czy jest mozliwe ze ewgf f,d/f+2  ja robie np. z lekkim max super mega mini setna opoznienie 2 ale i tak jest elektryczne ale juz niema tego czego potrzebuje do tych comb ktore wspomnialem wczesniej czy po prostu jakbym robil je z lekkim opznieniem to juz by nie bylo elektryczne!! i jeszcze jedna sprawa zauwazylem ze przy jin z ws+2 nastepnie ewgf czasem to lapie gdzie ewgf nie jest elektryczne i to jest dlamnie dziwne...