Autor Wątek: Obejrzałeś i polecasz?  (Przeczytany 67057 razy)

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 19, 2011, 00:49:28 »
Walc z Baszirem +1! Sam finał akurat IMO był zbędny, ale film jest niesamowity tak czy siak.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 19, 2011, 12:39:54 »
hikrush dalej nie łapiesz,
samewise nie wiem jak ty to powiązałeś z filmem? lol

na temat/ ja polecam coen braci True Grit - Prawdziwe Męstwo 8)
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 19, 2011, 20:29:09 »
Dadrot, dalej nie łapiesz.

Anyway, \ekranizowana trylogia "Millenium" też w sumie daje rady.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 19, 2011, 22:37:15 »
samewise nie wiem jak ty to powiązałeś z filmem? lol
Czego nie rozumiesz?

Nie wiem jak można słuchać disco polo i nie pojmuję jak można oglądać westerny 8) Jedyny film którego nie obejrzałem z tych ostatnio nominowanych do Oscara.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 23, 2011, 12:20:17 »
"Laura" z 1944, reż. Otto Premingera. Stary, dobry kryminał, ja bym go raczej nie przypisywał do noir, ale kto wie. Anyway, film sam w sobie dobry, miłośnicy psychoanalizy będą mieli się czym pobawić. Zadowoleni będą też fani serialu "Twin Peaks".
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Gordaf

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Wiesiek Team Fighter's
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 23, 2011, 13:47:36 »
Szukam jednego starego filmu i nie mogę sobie poradzić. Może akurat ktoś z was oglądał.
W grupie teatralnej dochodzi do morderstwa, starsza kobitka dołącza się do tej grupy żeby rozwiązać zagadkę
był tam oczywiście detektyw i każdy był podejrzany. Niestety nie pamiętam żadnego imienia. Mógłbym podać więcej faktów ale może akurat ktoś by chciał oglądnąć :p
"I'm gonna stomp 'em to dust. I'm gonna grind their bones. I'm gonna burn down dere towns and cities. I'm gonna pile 'em up inna big fire and roast 'em. I'm gonna bash 'eads, break faces, and stomp on da bits dat are left. An' den I'm gonna get really mean."

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #171 dnia: Marzec 03, 2011, 16:24:31 »
samewise nie wiem jak ty to powiązałeś z filmem? lol
Czego nie rozumiesz?

Nie wiem jak można słuchać disco polo i nie pojmuję jak można oglądać westerny 8) Jedyny film którego nie obejrzałem z tych ostatnio nominowanych do Oscara.

Ja nie pojmuję że ktoś nie pojmuje, że można robić coś, co ten ktoś uważa za obiachowe i uważać że jest to zajebsite. Wiesz disco-polo to nie jest jakiś wyznacznik poziomu inteligencji i czy rozumności, jak ktoś sobie słucha to jego sprawa. A co do "wojny polsko-ruskiej" jeżeli uważasz że ten film może się podobać tylko "łysym zasmarkanym kibolem i iq krowy" to ci powiem że myślisz bardzo stereotypowo. Polecam książke, a może jeszcze raz film obejrzeć. Jeżeli film jest o łysym kibolu to ma się podobac tylko łysym kibolom, jezeli film jest o hobbitach to się będzię podobał tylko hobbitom? Otóż nie bo treść może płynąć nurtem niezależnym od formy dzieła.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 16:28:01 wysłana przez Bolgan »


Jesteś GRZYBIORZEM.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #172 dnia: Marzec 03, 2011, 17:21:54 »
Oj ty niedobry, niedobry. O tym disco i westernach napisałem specjalnie żeby Dadrota podjudzić bo chciałem się z nim trochę poprzekomarzać ^ ^  Ale faktem jest to, że nie trawię ani disco-polo ani westernu. Natomiast jestem chyba ostatnią osobą na tej planecie którą można posądzić o nie liczenie się ze zdaniem i gustem innych gdyż jestem bardzo tolerancyjny i przy mnie można sobie na bardzo dużo pozwolić :)

Co do WPR to nie, nie będę wracał ani do książki ni to filmu. Nie napisałem też, że mnie to nie bawiło bo bawiło póki się nad tym głębiej nie zastanowiłem. To nie jest tylko komedia i takie postaci jak w tym filmie naprawdę istnieją i zachowują się podobnie wiec skłania to trochę do refleksji. Dla mnie ten film może nie istnieć bo nic dobrego do kina nie wnosi poza prostactwem i bluzgami co 5sek. Jak komuś się to podoba to fajnie, mi nie musi.

Film o bezmózgich kibolach będzie się podobał bezmózgim kibolom(chyba :P), a o hobbitach nie może się podobać hobbitom gdyż nie istnieją(chyba :P) bwt. jestem zakręconym fanem LOTR'a ^ ^


Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #173 dnia: Marzec 03, 2011, 18:01:05 »
samewise ty paskudny prowokatorze! gdyby nie to, że grasz Bryanem jak ja i jesteś spoko to bym cię kopnął w hobbita :q
a na poważnie to film osadzony w realiach XIX/XX wieku na terenie US to nie musi od razu być łestern, i true grit westernem bym takim klasycznym nie nazwał :)

edit a wpr jest zajebista, i nie jestem kibolem :]
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 18:04:28 wysłana przez Dadrot »
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #174 dnia: Marzec 03, 2011, 18:02:55 »
No czyli ja jak zwykle przesadziłem i interpretacja........


Jesteś GRZYBIORZEM.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #175 dnia: Marzec 04, 2011, 13:20:38 »
Ot cały ja ;D

edit a wpr jest zajebista, i nie jestem kibolem :]
Jasne, a Zajman nie jest ukrytym metalem(taki forumowy żarcik 8))

A tak w ogóle to po obejrzeniu The King's Speech postanowiłem bardziej się przyjrzeć innym rolom Colina Firtha. I przeczytałem, że dokładnie rok temu był również nominowany do Oscara za film A Single Man. Przy okazji można się dowiedzieć, że to ponoć jego życiowa rola mimo tego, że został nagrodzony za ten ostatni film a nie za "Samotnego Mężczyznę". I muszę przyznać, że to jeden z fajniejszych dramatów jakie widziałem, klimat tego filmu jest niezwykle subtelny i urzekający w dużej mierze dzięki świetnej muzyce(Abel Korzeniowski) te wszystkie wolne kadry, cała estetyka filmu. Można by długo opowiadać. Zdecydowanie warty polecenia.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #176 dnia: Marzec 10, 2011, 19:40:31 »
Byłem dzisiaj na adjustment bureau i bardzo spoko, tylko nie mam pojęcia co autorzy polskich zwiastunów mieli na myśli mówiąc o połączeniu Bourne'a i Incepcji xD A ta cała Elise wygląda jak Sokołowska.

Wcześniej puścili trailer Sucker Punch, ten - http://www.youtube.com/watch?v=KrIiYSdEe4E. W sumie jaram się.

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #177 dnia: Marzec 18, 2011, 00:38:16 »
Właśnie obejrzałem Mr.Nobody.
Film ciekawy ale dość słaby.
Przerost formy nad treścią.
Całą fabułę można było by ująć znacznie zgrabniej, bez zbędnych wątków.

6.8/10

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #178 dnia: Marzec 18, 2011, 01:58:02 »
Wielu jako grzech główny filmu Mr. Nobody zarzuca przerost formy nad treścią. No może trochę i tak. Co by nie pisać to i tak będzie dobry film, przypomina sławny Butterfy Effect z 2004r. tylko jest dłuższy i nudniejszy bo podobno są jakieś tam niepotrzebne wątki ale ja tak tego nie widzę, myślę, że to kwestia wrażliwości. No cóż, film raczej prosty w odbiorze choć na początku w ogóle nie wiadomo co się dzieje :) Czy wybierając jasno oświetloną uliczkę zamiast ciemnej i obskurnej gwarantuje nam, że cali i zdrowi dotrzemy do domu? Czy można zjeść ciastko i mieć ciastko, czy wybieranie jest tak ważne jak nam się zdaje, i czy powinniśmy żałować podjętych wcześniej decyzji? Można trochę porozmyślać.
Film widziałem już 2 razy :P

@DaeDraug
Niech Cię szlag z tym avatarem... to dzieło Szatana! 5 min. się bezmyślnie na to gapiłem nie wiedzieć czemu i ledwo odciągnąłem od tego wzrok :/

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Obejrzałeś i polecasz?
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 18, 2011, 23:44:38 »
http://www.youtube.com/watch?v=vORsKyopHyM

Polecam się tym trochę ukulturalnić :)
Moje pięści krwawią śmiercią!