Autor Wątek: Injustice: Gods Among Us  (Przeczytany 33241 razy)

Himiteshu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Płeć: Mężczyzna
  • Remember the dead but fight for the living
    • Zobacz profil
  • Skąd: Lubelskie
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 03, 2013, 16:59:18 »

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 03, 2013, 17:13:07 »
Ma metrowej szerokości pas kamieni otoczony oceanem lawy. Przywala przeciwnikiem w kamienie. To nawet jak na bijatykę osadzoną w uniwersum DC comics jest kretyńskie.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Himiteshu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Płeć: Mężczyzna
  • Remember the dead but fight for the living
    • Zobacz profil
  • Skąd: Lubelskie
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 03, 2013, 21:38:18 »
Wlasnie bardziej by pasowalo do czegos z  Marvel comics, fakt moze troche przesadzone. Fajnie jednak ze ma jakis nowy design żólty ninja, chociaz wole ten z MK9. Tak a propos to ma chyba praktycznie identyczny moveset co w swojej grze.

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:14:31 »
Zapraszam do zapisów do naszej ligi Dywizja Injustice http://padportal.pl/arena/

Taz_Thrash

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 20, 2013, 14:16:46 »
Trochę posiedziałem już nad Injsutice i powiem szczerze, że gra jest fajna. Owszem zoning jest przesadzony, ale są postacie które znakomcie sobie radzą z zonerami. Twórcy gry nie są głusi na prośby graczy i wydają coraz to nowe patche (ostatni patch znacząco osłabił dive kick Black Adama). Jedyne co boli, to DLC. Każda z postaci dodatkowych jest zajebiście tania. Co do samej gry, to gra się o wiele łatwiej niż w MK. Injsutice nie zawiera tylu frustrujących głupot, które ma MK. Nie ma np. czegoś takiego jak spamowanie d4 czy strzelanie Kabalem. Instanty są, ale nikt nie oprze na tym swojej gry.

Jedyne co boli to moim zdaniem bardzo średni balans postaci.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 13, 2013, 17:53:50 »
Hejka ja mam parę pytań :) Dosłownie wczoraj zakupiłem tą gierkę i chce się nauczyć parę podstaw. Nie mam specjalnych ambicji, chciałbym po prostu trochę się ograć i troszkę opanować jakąś postać tak żeby móc pokonać bez większych problemów "zwykłego gracza" tak jak robiłem to w SF4 Sagatem czy MK Raidenem. W związku z tym mam parę pytań do ludzi, którzy coś więcej w to grali:
  • Czy jest tutaj jakaś postać w stylu Raidena czyli niekoniecznie najmocniejsza na poziomie pro, ale którą można łatwo wygrywać z normalnymi graczami, nie wymagająca dobrego "execution" itp.? Jeśli tak to która? Słyszałem, że Superman jest dobry, poza tym z tego co chwilę pograłem to takie postacie jak Lex, Deathstroke, Black Adam wydawały się skuteczne.
  • Byłbym wdzięczny za jakieś podstawowe porady (lub flowchart ^^) dla powyższej postaci oraz kilka prostych combo dających sensowny dmg. Zależy mi na prostych combo także dlatego że zdarzają się mini turnieje rozgrywane na XBOXie więc i tak nie ma szans na precyzyjny input :)
  • Mógłby ktoś mi przybliżyć zarządzanie paskiem? Z tego co widziałem to oprócz super ataku, wzmocnienia specjali oraz breakera można tutaj używać paska do innych sztuczek. Jakaś kontra, coś tam z combo itp. Które z tych rzeczy są warte użycia?
  • Próbowałem jakiś combo z YT Supermanem, ale przykładowo mam problem z połączeniem tego specjalnego rzutu (gdzie przeciwnika unosimy do góry) z laserem z oczu. Jak się to buforuje? Czy to wymaga jakiegoś ścisłego timingu?
  • Jeśli o coś nie zapytałem, a ktoś doświadczony uważa, że powinienem o tym wiedzieć proszę się nie krępować i udzielać dodatkowych porad :)
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2013, 17:55:23 wysłana przez PePe »

Oxva

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to the family son
    • Zobacz profil
    • Email
  • Nintendo ID: Oxvasan
  • PSN ID: Oxvasan
  • Skąd: Legnica
  • Steam ID: Oxva
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 13, 2013, 19:10:27 »
Tylko Superman kolego. 1, 2 PUFF i robota zrobiona. :pogchamp:

Supaman odpowiedzią na wszystko.  :kevinturtle:
Cytuj
W ogóle wiecie ze Oxva miał kiedyś długie włosy i nie wyglądał jak white trash prosto z getta, który zabije cie za fajkę?

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 15, 2013, 18:10:51 »
Superman nie jest już takim samograjem jakim był jeszcze w tamtym miesiącu, ale dalej jest solidny. Łatwy w obsłudze i po prostu "dobry".
Pasek możesz wykorzystać do wytworzenia "sztucznego" pancerza na f+3 lub b+3 dzięki temu możesz np uniknąć obrażeń od elementów interaktywnych
Dla przykładu ktoś rzuca w Ciebie lampą, robisz f+3ex i nie dostajesz dmg. Dużo mixupów i zagrywek bazuje na tym, postaci takie jak np Killerfrost albo Catwoman mają bez tego bardzo ciężko.

Przykładowe bnb Supermana przy pomocy Tekkenowej notacji

f2,1XX4 ( trait cancel) f2,1 db2ex ( ten lodowy oddech) dash b+3, 3 df+2 (rzut) i w momencie kiedy superman rzuca już oponentem o ziemię robisz lasery db+1 ; input musi być czysty, nie ma tam żadnego buforowania po prostu musisz dobrze wcisnąć w chwili zakończenia animacji rzutu
lasery i rzut możesz zrobić z paskiem aby zwiększyć dmg

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 15, 2013, 18:31:56 »
Pasek możesz wykorzystać do wytworzenia "sztucznego" pancerza na f+3 lub b+3 dzięki temu możesz np uniknąć obrażeń od elementów interaktywnych
Dla przykładu ktoś rzuca w Ciebie lampą, robisz f+3ex i nie dostajesz dmg.
Nie do końca, generic armored ciosy pre-1.06 dostawały full damage z ataku, tylko sobie przez niego przechodziły.
Teraz wraz z patchem 1.06 dostały buffa, dzięki czemu przechodząc armorowym f+3/b+3 dostajemy połowę należnych obrażeń, ale wciąż ten dmg otrzymujemy (dodatkowo paląc pasek zadajemy od siebie +50% obrażeń tym atakiem).

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 15, 2013, 22:51:53 »
#Buffpasek

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 17, 2013, 08:40:14 »
Dzięki za info, będę testował wszystko po kolegi :D A co to jest trait cancel? Co do combo z rzutem w powietrzu i laserami to odkryłem, że można to łatwo bufforować tylko od razu z kierunkami jakbyśmy byli już obróceni. Np. zamiast robić df+1,df+2,db+1 robię df+1, df+2, df+1. Natomiast nie wiem czy to będzie tak samo działało w tym combo przez nero podrzuconym.

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 17, 2013, 18:48:17 »
Trait cancel to cały motw z przerwaniem jakiegoś łańcuszka traitem naszej postaci. U Supermana każdy string możesz przerwać naciskajac 4; sprawdź to w practice robiąc f+2,1,4(< -trait cancel) f+2,1 i będziesz wiedział o co mi chodzi: )

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 21, 2013, 08:37:42 »
Pograłem trochę i mam dwa pytanka:
Czy tylko mi się zdaje czy Lex Luthor jest na serio mega silną postacią? Ten jego toporek w czasie skoku (jumping 3) jest mega silny i ma mega zasięg - wiele zagrań anti-air z nim przegrywa... Do tego mega zasięg rzutu oraz podcinki. Na deser mega wkurzający laser z nieba oraz kulki przeszkadzajki ;/ Drugie pytanie odnosi się do systemu - mam wrażenie, że w MK wake-up attack miał mega priorytet i przebijał wszystko. W Injustice wydaje mi się, że już tak nie ma. W efekcie wstawanie jest dosyć cieżkie, szczególnie przy takim LL, który może zrobić podcinkę, rzut albo nas przeskakiwać z toporkiem który trafia nawet od tyłu!!! W efekcie niczym w SF trzeba szybko zmienić kierunek bloku. Masakra.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 21, 2013, 09:33:01 »
Toporek Lexa może i silny, ale bardzo powolny i łatwo można go zbijać air2air, a w tej grze masz wtedy mocne komba.
Generalnie w tej grze każdy narzekał na priorytety :kappa: jumpinów, NRS buffowało przez to uniwersalnie w ostatnim patchu hitboxy uppercutów.
Speciale mają teraz mniejsze okienko buforowania na wakeupie, przez co może ci się zdarzać zrobić go już nie jako Wakeup i nie dostajesz tego uniwersalnego inva, a przeciwnik cię stuffuje czym chce.

Po prostu ta gra mimo, że c**jowa, to wymaga trochę więcej fundamentów niż Mortal :kejim:

Himiteshu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Płeć: Mężczyzna
  • Remember the dead but fight for the living
    • Zobacz profil
  • Skąd: Lubelskie
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 30, 2016, 22:06:14 »
Trzeba będzie założyć nowy wątek z Injustice 2 bo podobno gra ma być zapowiedziana za kilka dni, przed E3