Autor Wątek: Dual modding  (Przeczytany 1485 razy)

Księżyc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mr. Hype-Man
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Dual modding
« dnia: Kwiecień 18, 2012, 18:33:10 »
Hej.

Mam problem z moim dual modem. Mój schemat połączenia wygląda dokładnie tak: http://cdnroot.cheapassgamer.com/forums/picture.php?albumid=4838&pictureid=5478

PCB 5V (oryginalny pad USB 360 o wspólnym uziemieniu na całą płytkę) po podłączeniu do konsoli śmiga pięknie, ale PCB 3,4V (tani pad USB PS3/PC o oddzielnym uziemieniu na buttony select/ps3/start i na wszystkie pozostałe) po podpięciu mruga czterema lampkami, a komp rozpoznaje go jako urządzenie USB z awarią. Oddzielnie od siebie oba działają dobrze.

Jakie są tego możliwe przyczyny, jak je sprawdzić i jak im zaradzić?

Znacie jakieś dobre forum gdzie mógłbym zgłosić się z takim problemem?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 18:43:11 wysłana przez Księżyc »
"Trzeba, rozumiesz, umieć poetycko roztoczyć przed pacjentem wizję growego community, które to zapijając trunkiem przeróżnym grywa nad jeziorami w towarzystwie pięknych dam i komarów tak łagodnych, że nie żądlą jeśli się tylko poprosi. "

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Dual modding
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2012, 22:45:38 »
Osobiście mam zrobione dokładnie tak jak ty, z tym że nie mam 2 kabli ale jeden. Przełączam się pomiędzy PCB dodatkowym przełącznikiem który rozdziela tylko linie danych USB "+" i "-". Musiał byś zastosować ewentualnie podobny przełącznik z tym że zamiast samych linii danych przełączaj też masę i zasilanie. Owy przełącznik wygląda tak:

tobie potrzebny jest 4 torowy.

Piszesz też że całość po podłączeniu nie działa prawidłowo ale każde z osobne już tak. Więc wychodzić może na to że pady nie mają wspólnej masy co jest kluczowe przy tego typu rozwiązaniu. Jeden niby ma ale drugi nie - to po co takiego podłączałeś i dziwisz się że nie działa.

a forum na którym możesz zgłosić problem to takie jakie ci udostępniło owy schemat.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Księżyc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mr. Hype-Man
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Dual modding
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2012, 22:56:37 »
Hehe, wpadłem na ten sam pomysł z tym przełącznikiem.

Nie wiedziałem, że pcb o wspólnej masie jest konieczne. Nie ma żadnego sposobu na ominięcie tego? (40zł za pada plus robota już w niego włożona w błoto...)

Schemat jest wzięty z bloga jednego z postujących na tym forum, ono samo dotyczy raczej handlu używanymi grami. :p
"Trzeba, rozumiesz, umieć poetycko roztoczyć przed pacjentem wizję growego community, które to zapijając trunkiem przeróżnym grywa nad jeziorami w towarzystwie pięknych dam i komarów tak łagodnych, że nie żądlą jeśli się tylko poprosi. "