Autor Wątek: PS3 Dead - YLOD?  (Przeczytany 2985 razy)

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
PS3 Dead - YLOD?
« dnia: Kwiecień 18, 2012, 02:24:11 »
Krótko: moja konsola wczoraj zaliczyła zgona, wyłącza się po jakimś czasie od włączenia. Nie wiem czy to sławetny YLOD bo od dawna mam zniszczoną czerwoną diodkę, więc jeśli YLOD zapala się w tym okienku to może być tego nie widać(mimo że świeci się niebieska dioda). W każdym razie próbowałem odpalić PS3 z 15 razy, za każdym razem to samo - konsola wyłącza się sama bądź freezuje.

Jeśli ktoś miał podobny problem lub spotkał się z czymś takim, niech proszę zdiagnozuje z czym mam do czynienia. I kolejne pytanie - jeśli to rzeczywiście YLOD, to czy opłaca się płacić ~200 zł za naprawę(słyszałem, że niekoniecznie 100% skuteczną) czy lepiej kupić nowe/używane PS3?

I na zakończenie - na dysku mam sporo gier z PS Store, kilkanaście profilów i sejwów, czy zakładając że sprawię sobie nową konsolę wystarczy przełożyć dysk ze starej i będę znów miał do nich dostęp "od ręki"? Czy konieczny jest backup lub jakiś inny sposób powiązania danych ze starego dysku z nową konsolą?

Z góry dzięki za pomoc i sugestię. Idę się upić. :(

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: PS3 Dead - YLOD?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2012, 04:20:37 »
Nie miałem do czynienia osobiście z tego typu awarią PS3, natomiast na resztę pytań odp. z chęcią.

Po 1 polecam zdiagnozować problem, byś miał 100% pewność że to YOLD, a nie np. zasilacz - 20zł, jak będą chcieli więcej olej ich.
Jeżeli to YOLD zdecydowanie nie polecam naprawiać, szkoda kasy, lepiej sprzedaj PS3 na części - 150 do 250zł.

Do właściwej naprawy YOLDa konieczna jest stacja robocza do lutowania precyzyjnego z funkcją pozycjonowania układu
(koszt: kilka tysi), zabawy opalarką działają na chwilę aż nie spalisz proca czy innych elementów płyty gł.
Krakers ze zYOLDowaną PS3 biegał co 2 tyg. do serwisu bo ten na szczęście dawał gwarancje na usługę.

Jeżeli chodzi o gry na HDD, wystarczy że pobierzesz licencje z PSN (SEN) do nich i już ;)
No chyba że kupowaliście gry na 5 i nie zostało zapasowych slotów na download/licencje.

Na przyszłość polecam TEN poradnik.
Dopytaj jeszcze na Infolinii Playstation: 0801 203 000 (ja byłem miło zaskoczony zakresem wiedzy i postawą jej pracowników)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 04:34:39 wysłana przez Grey »

K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: PS3 Dead - YLOD?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2012, 14:50:03 »
Mi konsola padła właśnie akurat przez YLOD (Na początku była zwiecha, później zółte światełko czerwone i fajrant...). Udało mi się ją po tym jeszcze na 5-10 min włączyć aby wyciągnąć płytkę po tym jak kilka raz i y przełączyłem przyciskiem zasilania po odłączeniu jej z sieci aby rozładować kondensatory. Wysłałem ją do naprawy do serwisu który oferował 6 miesięcy gwarancji na tą usługę. Konsola wróciła sprawna jednak po 4-5 miesiącach usterka wróciła i okazało się, że firma w której ją naprawiałem zmieniła właściciela... (Zniknęła ich strona z neta, nie szło się do nich dodzwonić itd.) Nie wiem czy to była czysta próba oszustwa czy zbieg okoliczności, ale stawiam na to pierwsze... Udało mi się skontaktować z nowym "właścicielem" i dogadać, aby naprawił mi moją konsolę jednak ja będę musiał pokryć koszty przesyłki w obie strony. Konsolę naprawiłem i działa do dzisiaj u swojego nowego właściciela, lecz czy YLOD do niej powróci nie ma pewności. Z tego co wiem ta usterka potrafi wracać po dniu, miesiącu, albo nawet roku jednak jeśli będzie się miało szczęście może pociągnąć dłużej jednak cały czas wtedy musimy mieć świadomość, że jej powrót gdzieś tam sobie wisi... Na necie jest wiele tutoriali jak naprawić YLOD w warunkach domowych jednak ma dłuższą metę jest to dość ryzykowne i nieopłacalne no chyba, że naprawdę mamy fach w ręku i urodziliśmy się pod szczęśliwą gwiazdą :D Na twoim miejscu jeśli to na 100% YLOD opchnołbym konsolę na części lub sprzedał po naprawie, aby trochę zniwelować straty.


Co do gier z PSN wiem tyle, że przełożenie dysku do innej konsoli będzie równać się z jego formatem już na starcie. Dyski przypisują się do konsol i aby użyć ich w innej PS3, aby miała do niego dostęp będzie ona musiała najpierw go sformatować... Nie wiem czy buckup coś da, ale jeśli uda ci się odpalić konsolę choć na parę min lub po naprawie zawsze możesz zdezaktywać swoje konta i pograć gry od początku na nowej konsoli. Nie wiem czy jest inna lepsza możliwość przeniesienia swoich gier na inną konsolę najlepiej poszukaj informacji na necie.


Tyle ode mnie jak mi się coś jeszcze w temacie przypomni to dopiszę.

Powodzenia :)



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 14:53:27 wysłana przez K' »

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: PS3 Dead - YLOD?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2012, 15:19:07 »
W kwestii gier - jeśli dasz radę odpalić konsolę, to możesz na każdym koncie ją deaktywować, passy przepisać na nową konsolę i je tam aktywować (mimo zmiany, że teraz można aktywować stuff tylko na 2 konsolach, te kupione na 5 nadal będą działać po staremu) i zassać giereczku. Dodatkowo Sony miało uruchomić możliwość deaktywacji konsoli przez przeglądarkę gdzieś, ale nie wiem czy to w końcu ruszyło.

//EDIT: Znalazłem:
https://account.sonyentertainmentnetwork.com/pc/login.action
Logujesz się danymi z kont, deaktywujesz pierwszy PS3 system, PROFIT. ;)

W kwestii sejwów - MUSISZ dać radę odpalić konsolę, jesli chcesz sejwy - dane na dysku PS3 są szyfrowane, więc nie odczytasz ich na PC ani w innej konsoli (na starcie woła o format).
Backup robisz w opcjach w XMB (na dowolnego pendrajwa)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 15:20:56 wysłana przez Qjon »