Ankieta

Jakiej bijatyki ma dotyczyć kolejny challenge?

Marvel vs Capcom 3
7 (50%)
inna (napisz w temacie jaka)
2 (14.3%)
SSF4:AE
3 (21.4%)
Tekken 6
2 (14.3%)

Głosów w sumie: 14

Autor Wątek: Backdash Challenge - Temat ogólny  (Przeczytany 3878 razy)

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Backdash Challenge - Temat ogólny
« dnia: Lipiec 10, 2011, 22:37:51 »
Czym jest Backdash Challenge?
Jest to zabawa przeznaczona dla użytkowników BackDasha, w której będziemy rozwiązywać wyzwania w różnych bijatykach. Za każde wykonane zadanie można uzyskać punkty, które będą sumowane w rankingu wszystkich graczy. Przykładowo zadania mogą dotyczyć wykonania podanego combosa czy maksymalizacji obrażeń po danym starterze. Nie zawsze w zadaniach będzie się liczyć umiejętność manualna, ale też wiedza techniczna i pomysłowość. Każdy z użytkowników BackDasha będzie mógł wziąć udział w każdym z challengeów (poza autorami danych zadań).

Jakich gier będzie to dotyczyć?
Jak na razie:
Super Street Fighter 4: Arcade Edition
Tekken 6:BR
Marvel vs Capcom 3
Mortal Kombat 9
Jeżeli będzie duże zainteresowanie challenge w innych bijatykach, to zostanie ona dodana (SoulCalibur 4 anyone?).

Jakie typy punktów można zdobyć?
BackDash Points (BDP)– suma wszystkich pozostałych punktów
Street Fighter Points (SFP) – suma punktów za challenge związane z serią Street Fighter.
Tekken Points (TP) - suma punktów za challenge związane z serią Tekken.
Marvel vs Capcom Points (MvCP) - suma punktów za challenge związane z serią MvC.
Mortal Kombat Points (MKP) - suma punktów za challenge związane z serią Mortal Kombat.

Wraz z nowymi grami będą dodawane odpowiednie punkty (lub usuwane jeżeli challenge w daną grę nie będzie cieszyć się powodzeniem)

Na jakiej podstawie wyznaczane są pule punktów za poszczególne wyzwania?
Im cięższy challenge tym więcej punktów. Nie da się łatwo ocenić stopnia trudności np. combosa (tym bardziej pomiędzy różnymi bijatykami), ale postaram się zawsze jakąś adekwatną pulę ustawić.

Wybór gry na kolejny challenge?
Zależy od was! Najprawdopodobniej będzie odbywać się to w postaci ankiety w tym temacie. UWAGA: Challenge do danej bijatyki nie może pojawić się dwa razy pod rząd!

Jak Przesłać rozwiązanie?

W tym temacie -> http://backdash.pl/forum/index.php?topic=1417.0 umieszczamy linki do swoich odpowiedzi video. Może to być link do youtube, link do pliku lub inne. Jakość nagranie może być "kalkulatorowa", byle by można było zobaczyć rozwiązanie.  ;)

Przewidywane typy wyzwań?
1.execution - wykonaj dane combo/sekwencję – w tym wypadku wszyscy, którzy nadeślą poprawną odpowiedź dostaną taką samą ilość punktów.

2.technical – polega na znalezienie sposobu na jak najlepsze wykonanie zadania (wyzwanie może być rozwiązane na wiele sposobów). W tym wypadku 3 osoby, które prześlą najlepsze rozwiązanie dostaną odpowiednią ilość punktów. Jeżeli 2 osoby prześlą identyczne rozwiązanie brane pod uwagę będzie tylko pierwsze zgłoszenie (kolejność w temacie odpowiedzi) lub inaczej (zależy od zadania, zawsze będzie w treści wyjaśniona zostanie zasada przyznawania punktów). Przykładem tego typu challenge jest wyciągnięcie maksymalnych obrażeń/ ilości hitów po danej wybitce.

3.find the way - kto pierwszy prześle poprawny sposób na wykonanie zadania dostanie całą pulę punktów.

Gdzie mogę sprawdzić ile mam punktów?
W tym temacie -> http://backdash.pl/forum/index.php?topic=1416.0 <-

Kto układa challenge?
Jak na razie ja, Qjon, Snake i Zajman, ale prawdopodobnie będą też inne osoby. Jeżeli posiadasz ciekawy pomysł na challenge to prześlij mi go na PM. UWAGA: Jeżeli Twój challenge zostanie wybrany zostaniesz wpisany jako jego autor, co równoznaczne jest temu, że nie będziesz mógł niestety wziąć w nim udziału.

Inne pytanie?
Inne pytania proszę zadawać w tym temacie lub przesyłać mi na PM.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 00:46:58 wysłana przez TasTer »

Tundra

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Backdash Challenge - Temat ogólny
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2011, 23:11:17 »
I ten ranking po co ma byc? Kto jest lepszy w robieniu kombosow? Bo jesli tak proponuje liberowi dac 1 miejsce i zakonczyc konkurs.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Backdash Challenge - Temat ogólny
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2011, 23:35:16 »
I ten ranking po co ma byc? Kto jest lepszy w robieniu kombosow? Bo jesli tak proponuje liberowi dac 1 miejsce i zakonczyc konkurs.
Mi sie wydaje, ze tu chodzi o zabawę daną bijatyką. W sumie fakt, nie każdy potrafi nie być zawsze serious.

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Backdash Challenge - Temat ogólny
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2011, 23:47:49 »
@Tundra Nie chodzi tylko o manual. Pierwszy challenge z manualem wspólnego wiele nie ma.

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2011, 00:53:12 »
Tundra, grales w warcaby, right? Moze przyklad bardziej szachowy ale pomysl o sytuacji w ktorej cwiczysz na zastanym ukladzie bierek a za cel masz znalezienie optymalnego ruchu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 11:42:19 wysłana przez Dae »

Tundra

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Backdash Challenge - Temat ogólny
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2011, 02:06:43 »
Ja sie tylko spytalem:) wiem ze Liber jest dobry w te klocki, a pisaliscie o jakims rankingu. Ja kumam, ze for fun, ale jak napisaliscie ze ranking to sie robi bardziej oficjalne :)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dyskusja ogólna - Mortal Kombat 9
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2011, 06:38:24 »
najbardziej optymalnego
Za takie wyrażenie dostałbyś u mnie na wykładzie srogą naganę ;)

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Backdash Challenge - Temat ogólny
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2011, 11:41:56 »
Za takie wyrażenie dostałbyś u mnie na wykładzie srogą naganę ;)
Ugh... masz rację. Poprawione.

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Backdash Challenge - Temat ogólny
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 18, 2011, 08:43:29 »
Pierwszy challenge zakończony, ankieta zaraz zostanie zaktualizowana. Dzisiaj lub jutro można się spodziewać wyzwania do T6.

EDIT: Drugi Challenge już jest dostępny.
+ Możliwość zmiany głosu w ankiecie.

EDIT2: Drugi zakończony, trzeci w produkcji, aktualizacja ankiety, dodałem wyniki poszczególnych wyzwań w rankingu.

EDIT3: Trzeci jest dostępny, ale za opóźnienie wrzucę niedługo też czwartego, który będzie zupełnie inny niż dotychczasowe dla odmiany.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2011, 20:32:22 wysłana przez TasTer »