Autor Wątek: Baek - dyskusja ogólna  (Przeczytany 3035 razy)

Sepkong

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Sepkong_PL
  • Skąd: Wrocław
Baek - dyskusja ogólna
« dnia: Grudzień 29, 2009, 20:05:00 »
...czyli wszystko co z Baekiem związane, a w innych tematach zostałoby uznane za offtop.

np.: podstawy:
jak zacząć grać Baekiem?
-najpierw polecam wyćwiczyć 1,2,3~f FLA, 1,2,3~f FLA..., po jakiejś wybitce (po d/f+2 wchodzą 4 seryjki)- jest to o tyle proste, że f trzymamy cały czas - no ale od czegoś trzeba zacząć.
-następną rzeczą jest nauczenie się, po których ciosach znajdujemy się we FLA (automatycznie, jak po FLA f+3 bądź świadomie trzymając f, np. d/f+4,4,3~f) - za dużo, by wypisywać, to trzeba czuć.
-kwestia robienia 3+4 kilka razy w juggle'u:
jako że w T6 jest to łatwiejsze niż w T5, polecam włączyć starszą grę - nauczymy się, gdy będzie ciężej, to w nowym Tekkenie będzie 100% skuteczności. Kwestia ta była opisywana już na forum PE, jest na tekkenzaibatsu, ja napiszę łopatologicznie, jak to wykonuję na padzie - zadanie do wykonania:
T5DR : d/f+2, 3+4~f, 3+4~f, 3+4~f
pod R1 mam 3+4. naciskam d/f+2, 3+4, w momencie wykonywania trzeba nacisnąć 3 i trzymać (cały czas), wciskamy też f i trzymamy do czasu przejścia do flamingo, puszczamy f, klik w 3+4, znowu wciskamy f i trzymamy... (dalej się powtarza sytuacja).
trudniejsze juggle z T5 z użyciem 3+4:
d/f+2, 4, 3+4~f FLA, 3+4~f FLA, 3+4~f FLA, 1+2,4 [66] 59 w BR
CD+3 u/f,N+4, 3+4~f FLA, 3+4~f FLA, 3+4~f FLA, 1+2,4 [86] 76 w BR

widać tu, że pisanie FLA wydłuża notację. W jugglach na backdashu nie ma FLA. Oczywiście utrudnia to zrobienie juggla komuś, kto pierwszy raz wybiera Baeka na practice, ale nikt nie powiedział, ze początki są proste.

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Baek - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2010, 20:26:10 »
Baek posiada najbardziej bezsensownego frame'a w grze: f:f+3 - jest to dokładnie taki sam kopniak, jak cd+3, z dokładnie takimi samymi frame'ami na bloku/hicie/ch, tylko trudniejszy do zrobienia :P I tak już od T5...

Mastachi

  • [Zachodniopomorskie]
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Mastachi
Odp: Baek - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2010, 22:35:24 »
Szybciej da sie zrobic :)
PS. Wracam do Baeka. W przyszlym tygodniu postaram sie na online wieczorami posiedziec, wiec kto chce niech wali :P

Sepkong

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Sepkong_PL
  • Skąd: Wrocław
Odp: Baek - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2010, 17:11:25 »
pewnie wszyscy wiedzą, ale na wszelki wypadek napiszę w celu przypomnienia, bo to się przydaje w walce:
(ja tak mam, że zapominam nieraz o jakimś ciosie i potem żałuję, że go nie stosowałem)

d+4,3,3 można wykonać jako FC+4,3,3 w przeciwieństwie do d+4,4,4
d/f+1,3 można wykonać jako WS+1,3 czyli najlepiej jako jedna z wielu opcji z cd
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 18:31:37 wysłana przez Sepkong »

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Baek - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2010, 21:34:41 »
Rzut z FLA można teraz robić jako f+2+3, jednak wykonanie go jako f+2~3 zwiększa nieznacznie zasięg. Kara-throw, lol.

Sepkong

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Sepkong_PL
  • Skąd: Wrocław
Odp: Baek - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2011, 22:51:25 »
Just Frame Natural Combo???
patrzcie, co nasz Lord TKD wrzucił na swe konto: http://youtu.be/PDcm8fZwaEs

no dawać, sprawdźcie mi to ludzie, bo jeszcze se konsoli nie skołowałem (czyli w sumie nie jestem Tekken addicted, granie u ludzi raz na 2/3 tyg mi aktualnie wystarcza)
PISAĆ ODCZUCIA! To działa jako just frame czy jest większe okienko? Że też sam tego kiedyś nie zauważyłem, bo bawiłem się przecież w opóźnianie tych stringów, fuck

ale w sumie to do zauważenia potrzebowałbym zagrać z innym Baekiem i takiego olśnienia - "jak to k''wa weszło? przecież blokowałem!"

Gordaf

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Wiesiek Team Fighter's
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Baek - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2011, 16:02:31 »
Kumpel chce zacząć grać w Tejkena i na początek wybrał sobie Beka. Moglibyście tak łopatologicznie zrobić jakieś takie opracowanko do niego? Jak zacząć, co jest ważne, czym grać, etc. Sepkong fajnie zaczął w pierwszym poście, continue, please.
"I'm gonna stomp 'em to dust. I'm gonna grind their bones. I'm gonna burn down dere towns and cities. I'm gonna pile 'em up inna big fire and roast 'em. I'm gonna bash 'eads, break faces, and stomp on da bits dat are left. An' den I'm gonna get really mean."

Yondi444

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kielce
Odp: Baek - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2011, 16:08:23 »
Witam :) Chciałem się przywitać na forum Baek'a, mojej głównej postaci. Jestem początkującym ale bardzo chciałbym pograć z kimś na poziomie zaawansowanym i po paru meczach pogadać nad czym musze popracować. Mam nadzieję że ktoś się znajdzie :)