Autor Wątek: MK1/2/3 a Polska.  (Przeczytany 21438 razy)

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2011, 22:31:07 »
W MK wszystko jest wolne lub średnio wolne jak na 2D od ciosów po sam movement. Chyba że był jakiś trick na to żeby biegać, dashować i jump cancelować.

kurcze, co ja gadam... włącz sobie jakąkolwiek inną grę xDD
[/quote]

i tutaj doskonale pokazujesz jak "smukla" zeby nie powiedziec plytka (No Disrespect) jest twoja wiedza i poziom w MK.

Nic wiecej nie trzeba pisac tak naprawde...
Jedynie co bym zrobil to wchlonal bym troche glebszej wiedzy niczym nastolatek ktoremu sie zdaje, ze zna zycie...i spojzal na temat z innej perspektywy majac do wniesienia cos wartosciowego, pokrywajacego sie z faktami...

Sorry za cytat - cos sie pojebalo. Za duzo tego Carlsburga jak na jeden wieczor, lol!
 

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 22:34:47 wysłana przez PolishBastard »

Adept

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Tarnów
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 06, 2011, 22:41:41 »
Jeżeli cie interesuje mój wiek to wystarczy spojrzeć w mój profil, w odróżnieniu od ciebie nie kryję się z tym.

Generalnie to straszny jest u was (piszę u was bo nie wiem czy stworzyłeś sobie nowe konto czy jesteś drugą osobą) brak konsekwencji.
Najpierw piszecie że jak ktoś za czasów MK był w niego dobry to wy na pewno o nim wiecie.

Z drugiej strony piszecie że prawdziwe eMKej to było u was w wielkich miastach na dworcach głównych i mniej głównych, w tym budach.

No to bardzo świetnie, teraz spójrz na mapę Polski i policz ile jest w Polsce większych miast i zdaj sobie sprawę że w tych miastach też wtedy były niejedne budy i niejeden dworzec główny i jak ktoś w latach 9x potrafił grać w MK i miał tam scenkę 20 koleżków to niekoniecznie musiałeś wiedzieć o ich istnieniu.
A w Polsce są nie tylko miasta większe i bezmiasta, są też miasta średnie i mniejsze. Ja w swojej mieścince ~130 tys mieszkańców w latach 90 nie miałem w ogóle problemów z salonami czy sparing partnerami.
Nie wiem też o co chodzi z tym Kalim, przecież każdy wie że Kali nie był turniejowym graczem i rozkręcał się jak ruski telewizor xD.

Serio, nie wiem jak można twierdzić że za czasów kiedy "nie było" internetu znało się całą czołówkę w danej grze, zaraz może padnie stwierdzenie że w MK grano wtedy jedynie na śląsku i w okolicach a na pomorzu lub bardziej bok ludzie grali w badmintona i nie wiedzieli co to erkejdy.


Ale w sumie Hate ma rację. Kogo to obchodzi ; D.

Widzisz, mój post nie miał na celu pokazania "ohoho kogo to my nie znamy" jak to z dupnej strony zinterpretowałeś, ale była to zwykła odpowiedź na Twoje słowa o graczach, poziomie i braku wiedzy o tym co się działo dawniej na arenie Mortala w Polsce. Jak sam grałeś od święta do święta w mieścinie i jesteś świadomy, że ludzi dawniej od groma grało właśnie nie tylko w wielkich miastach, to skąd tekst o tym, że "nikt dawniej nie umiał grać bo ktoś tam kiedyś wygrał coś tam Anti Airem"? Jeśli u Ciebie był słaby poziom, a nie znałeś tego z większych miast to po raz kolejny wychodzi Twoja niewiedza. Ja właśnie bardzo otwarcie mówię, że nie znałem wszystkich i nigdy znać nie będę, ale pewne rzeczy są oczywiste. Jak nie grałeś z najlepszymi to jakim cudem masz wiedzieć o tym jak ludzie grali? Właśnie, nie masz pojęcia. Pisząc tu o wywiadzie w stylu "coś gdzieś kiedyś było i przeczytałem, że to i tamto". Naprawdę wspaniała postawa. A tekst o Kalim był właśnie dlatego, by Ci uświadomić, że osoby, które Ty uważasz za anonimowe, tak naprawdę dla ludzi zaangażowanych i siedzących w temacie anonimowi nie są i ktoś kiedyś przykładowo z nimi grał, co bardzo łatwo zweryfikować. Więc nie schodź z tematu o scenie MK, bo nie o nim był mój post, a po prostu o Twojej nieznajomości tematu. A przynajmniej czasów o których rozmawiasz. Wiem, że to trudniejsze do zaakceptowania i łatwiej odwrócić kota ogonem, ale tak, mój post był do Ciebie i o Twojej osobie. Nie, nie znałem całej sceny. Ładnie napisałem? No to w takim razie w dalszej części proszę już sceny się nie tykać, a brać to co piszę personalnie.

Adept.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 22:45:17 wysłana przez Adept »

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 06, 2011, 22:43:42 »
USA baby!

Rofl

Brotip: Większości ludzi tutaj totalnie nie interesują gry sprzed 20 lat i kto kiedy był w nie dobry, szczególnie w tak zapomniane tytuły jak pierwszy MK.

EDIT: Literufki

Po pierwsze nie wypowiadaj sie za ludzi - zly nawyk ktory kiedys moze Cie duzo kosztowac.

Po drugie to tytul moze jest zapomiany przez mlodocianych pseudo-fanow ktorzy Automaty to widzeli kiedy na chelb mowili "beb" i w piaskownicy lepili babki z piasku... (nie zebym nie lepil)

A po trzecie jesli nie masz nic ciekawszego do powiedzenia to chyba tutaj nic po tobie buddy ;]

Peace, love i Rock n Roll \m/

Adept

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Tarnów
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:01:20 »
Poza tym tak, oczywiście najlepiej jest zacząć o poziomie graczy, turniejach na których się nie było, by później jak ktoś ładnie odpowie o scenie dawnej/dzisiejszej i zweryfikuje wiedzę, odpisać z pretensjami, że ktoś się mądrzy o scenie i na pewno nie zna wszystkich graczy... Ręce opadają. Albo bierzesz odpowiedzialność za swoje wcześniejsze posty i bierzesz odpowiedź na klatę, albo nie odwracaj kota ogonem. Pojęcia nie miałeś o rzeczach o których pisałeś to doczepiłeś się, że ktoś odpowiedział, a przy okazji napisał to i owo o scenie o której RÓWNIEŻ Ty zacząłeś.

Dla uściślenia: Scena MK we wcześniejszych latach 90 nie istniała. Tak jak nie istniała scena SF, gdzie Konsolite pisał w najbardziej sprzedającym się czasopiśmie o grach, że jest mistrzem SF i zaprasza każdego do redakcji w celu sprawdzenia. Były wtedy po prostu własne grupy, które miały swoich mistrzów i graczy. I o takich grupach mówiłem pisząc o kilku miastach. Oczywiście, że nie znałem ich wszystkich, bo to by było niemożliwe, ale te co poznałem to by Cię pośladkami zmiażdżyły grając na automatach, mając sticka w d...

Więc proszę nie czepiać się czegoś, co się samemu zaczęło.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:02:24 »
Po pierwsze nie wypowiadaj sie za ludzi - zly nawyk ktory kiedys moze Cie duzo kosztowac.

Po drugie to tytul moze jest zapomiany przez mlodocianych pseudo-fanow ktorzy Automaty to widzeli kiedy na chelb mowili "beb" i w piaskownicy lepili babki z piasku... (nie zebym nie lepil)

A po trzecie jesli nie masz nic ciekawszego do powiedzenia to chyba tutaj nic po tobie buddy ;]

1. Wypowiadam się za ludzi, bo tak się składa, że ekipę z tego forum znam - Niektórych lepiej, niektórych gorzej.
2. Ocenę tego czy to co piszę jest ciekawe/wartościowe pozostaw moderatorom.
3. Wjazdy personalne zostaw na spotkanie twarzą w twarz, wojowniku internetu.

EDIT: Ach, jeszcze jedno. Skoro MK nie jest obecnie zapomnianą grą, to pokaż mi polską scenę MK1 i powiedz mi ile turniejów w MK1 odbyło się w ciągu ostatnich lat w Polsce. A c**j, za granicą również.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 23:04:16 wysłana przez HateMe! »

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:03:48 »
Ziew.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 23:05:31 wysłana przez Qjon »

Adept

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Tarnów
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:12:39 »
Ziew.

I właśnie przez takie posty mało kto traktuje Was poważnie. Albo masz coś do powiedzenia, albo nie masz nic.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 23:16:12 wysłana przez Adept »

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:16:59 »
Po pierwsze nie wypowiadaj sie za ludzi - zly nawyk ktory kiedys moze Cie duzo kosztowac.

Po drugie to tytul moze jest zapomiany przez mlodocianych pseudo-fanow ktorzy Automaty to widzeli kiedy na chelb mowili "beb" i w piaskownicy lepili babki z piasku... (nie zebym nie lepil)

A po trzecie jesli nie masz nic ciekawszego do powiedzenia to chyba tutaj nic po tobie buddy ;]

1. Wypowiadam się za ludzi, bo tak się składa, że ekipę z tego forum znam - Niektórych lepiej, niektórych gorzej.
2. Ocenę tego czy to co piszę jest ciekawe/wartościowe pozostaw moderatorom.
3. Wjazdy personalne zostaw na spotkanie twarzą w twarz, wojowniku internetu.

1 - Nie wiem kogo znasz a kogo nie znasz - rownie dobrze mozesz mi powiedziec, ze znasz pol Polski.

2 - Rozmawiamy na konkretny temat - krotka pilka, jesli tego nie rozumiesz to nie ma oczym mowic.

3 - Co do tego to widze, ze stanalem Ci na odcik - so be it. Wojownik Internetu....please, za stary na to jestem. Jak bedzie okazja to pogadamy face to face - mowie co mysle jak Ci nie bedzie odpowiadalo to temat sie szybko urwie i kazdy pojdzie w swoja strone.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:18:01 »
Bijatyki to nie polityka aby sprzeczać się o nie a tym bardziej o starą Polską scenę "dworcową". Lepiej podyskutować o combach, jugglach i strategii gry w MK, co? :)

Adept

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Tarnów
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:21:57 »
Bijatyki to nie polityka aby sprzeczać się o nie a tym bardziej o starą Polską scenę "dworcową". Lepiej podyskutować o combach, jugglach i strategii gry w MK, co? :)

O tym już jest sporo na innych forach. Tutaj padł temat o poziomie w latach 90 i chcę rzetelnych odpowiedzi, a dostaję same onelinery (Qjon) i brak konkretów. No to co z tym poziomem. Ktoś może w końcu normalnie pogadać lub dostosować się do moich wypowiedzi? Ja cały czas powtarzam, albo się pisze o czymś o czym ma się pojęcie i w czym się uczestniczyło, albo jest się wielkim teoretykiem Internetu, który swoją wiedzę czerpie z wywiadów, które przeprowadzałem. No naprawdę, ludzie...

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:28:17 »
Tak jak już wcześniej Ci napisałem - Nie podejrzewam, żebyś znalazł tu wiele osób które w latach 90 grały w MK. Jeżeli takowe się tu znajdują, to sam chętnie poczytam jak to dawniej wyglądało. Sam grałem głównie w UMK3.

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:31:08 »
Wise said Adept....Cambion, tutaj nie chodzi tylko o stare scene, ale Mortala. Pan X powiedzal, ze Mortal 1 i 2 i UMK3 sa bee...a tak naprawde mial tyle z tym wspolnego (wnioskujac po postach) co Pudzian z MMA - jak nie mniej. Tak, ze tutaj temat zostal poruszony sceny, grywalnosci gier i ludzi ktorzy sie wypowiadaja majac "troche inna wiedze" o tych grach.

EDIT:
HateMe, ludzie ktrzy grali/graja w MK nie wymarli na latach 90". Wszystko odzylo z ukazaniem sie kaillery w roku 2xxx.
Dzieki temu ludzie sie poznaja, spotykaja i graja offline. Nie jestesmy jakimis Internetowymi fighterami. Znamy sie...gramy tworzymy ta scene i ja dalej rozwijamy. Na zachodzie u Ruskow nawet to zyje lepiej niz u nas.....a dlaczego, z prostego powodu bo pomimo lat te gry sa do dzis grywalne i pozwalaja na gre na wysokim poziomie. 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 23:39:17 wysłana przez PolishBastard »

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:36:21 »
Padło stwierdzenie, że MK są wolne, co zostało skontrowane ad personam i tyle. Może jakieś porównanie z innymi bitkami 2D świadczące o tym, że MK nie są takie wolne za jakie się je uważa?
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Adept

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Tarnów
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:39:52 »
Padło stwierdzenie, że MK są wolne, co zostało skontrowane ad personam i tyle. Może jakieś porównanie z innymi bitkami 2D świadczące o tym, że MK nie są takie wolne za jakie się je uważa?

To do zainteresowanego już. Ja nic o szybkości MK nie pisałem, a jedynie kontrowałem wypowiedź o poziomie i graczach w latach 90. Dałem konkrety i niestety nie doczekałem się podobnej odpowiedzi więc uznałem, że autor pretensji po prostu nie ma pojęcia o czym pisze. Proste? Proste.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 07, 2011, 00:29:17 »
Adept to że stwierdziłeś iż kiedyś w latach 90 nie było sceny tylko były grupki i że oczywiście wasze grupki były najlepsze w MK w kraju, jednocześnie przyznając mi rację że nie mogłeś tego wiedzieć bo Polska nie kończyła się ani nie zaczynała na tych 3 miastach to uważasz za konkrety?

Przecież przez większość swoich postów przyznajesz mi rację nawet tego nie zauważając a czasami nawet samemu sobie zaprzeczając.

Ja napisałem tylko raz o tym cytacie bo zaciekawiło mnie czemu w turnieju dawno dawno temu teoretycznie jedna osoba potrafiła lepiej grać. Dostałem odp. że bo PC itd, ok to przyjmuję do wiadomości. Ale dostaję też odp. że:
Cytuj
Bo nie wiem czy wiesz, ale poziom tak naprawdę można ocenić przez pryzmat większych miast, gdzie gracze przychodzili i ciorali
I sorry ale tak to można ocenić kto jest najlepszy w MK w danej okolicy ale nie w PL.  To tak jakby w tekkena6 nie było żadnych turów każdy by się spotykał w swoim okręgu i każdy okręg by twierdził że ma mistrzów w T6. Z tym że teraz jest lepiej bo są fora i okręg1 wie o istnieniu okręgu2 a w tamtych czasach* chyba jednak nie za wiele wiedzieliście o okręgach oddalonych o 500-800 km.

I tak naprawdę o tym ciągle piszę, że w tamtych czasach można było stwierdzić kto jest najlepszy w jakiejś części polski a nie w kraju a już na pewno nie można było stwierdzić że ktoś nie grał dobrze w mk bo ja o nim nie słyszałem (txt verta).

A ty ciągle mi przytakujesz i przytakujesz lub czepiasz się tego jednego cytatu.


Pewnie znowu mi odpowiesz coś w stylu "ja nigdy nie stwierdziłem że znam wszystkich bo to niemożliwe..., ale co ty wiesz grałeś w swojej mieścince, nie grałeś z najlepszymi w Polsce, co ty tam wiesz". To wtedy już lepiej nie odpisuj, napisz że nie mam racji i przyjmę to do wiadomości xD.


*żeby nie było ja ciągle piszę o początkach lat 90 tak jak i o te czasy mi chodziło w pierwszym moim poście tutaj, nie obchodzą mnie późniejsze lata 90 jak już ludzie grali w MK3 bo wtedy było MK3 a nie MK.