Autor Wątek: MK1/2/3 a Polska.  (Przeczytany 21437 razy)

Vert

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
    • Email
MK1/2/3 a Polska.
« dnia: Czerwiec 06, 2011, 19:24:40 »
Tyle, że tak naprawdę tylko umk3 jest z tych starych Mortali grywalne, dwójka to jest beton (nie wspominam już nawet o jedynce), a z racji tego, że nie ma nawet online to nie wiem jaką to robi różnicę - pogram na PC czy konsoli ;) No ale cóż, niektórzy uważają, że TK3 to wciąż najlepsza część i gwaranty na bloku czy zabijanie jednym strzałem jest spoko. :P

Przynajmniej cena jest ok.

Grałeś w ogóle w którąkolwiek cześć MK-UMK3? UMK3 jest zdecydowanie najlepsza i sporo ludzi w dalszym ciągu w to gra, to nie podlega dyskusji. O MK1 raczej wypowiadać się nie powinieneś, bo zakładam, że nie umiesz w to w ogóle grać. W Polsce nie znam osoby, która umiałaby grać w MK1 na wysokim poziomie. MK1 jest cholernie szybkie, dynamiczne i agresywne przy high-levelowej grze, bardziej niż MK2. Jeśli chodzi o MK2, ja to powiedziałeś - beton, to jest to najmniej przeze mnie lubiana część - jest wolna, banalnie prosta i mało efektowna. Jest to jednak tylko moje zdanie. Paradoksalnie zawsze grało w nią i nadal gra najwięcej osób. Być może właśnie dlatego, że jest mało wymagająca (skill).
Reasumując wszystkie klasyczne mortale są kurewsko grywalne trzeba jednak UMIEĆ w nie grać.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2011, 19:36:03 »
Tyle, że tak naprawdę tylko umk3 jest z tych starych Mortali grywalne, dwójka to jest beton (nie wspominam już nawet o jedynce), a z racji tego, że nie ma nawet online to nie wiem jaką to robi różnicę - pogram na PC czy konsoli ;) No ale cóż, niektórzy uważają, że TK3 to wciąż najlepsza część i gwaranty na bloku czy zabijanie jednym strzałem jest spoko. :P

Przynajmniej cena jest ok.

Grałeś w ogóle w którąkolwiek cześć MK-UMK3? UMK3 jest zdecydowanie najlepsza i sporo ludzi w dalszym ciągu w to gra, to nie podlega dyskusji. O MK1 raczej wypowiadać się nie powinieneś, bo zakładam, że nie umiesz w to w ogóle grać. W Polsce nie znam osoby, która umiałaby grać w MK1 na wysokim poziomie. MK1 jest cholernie szybkie, dynamiczne i agresywne przy high-levelowej grze, bardziej niż MK2. Jeśli chodzi o MK2, ja to powiedziałeś - beton, to jest to najmniej przeze mnie lubiana część - jest wolna, banalnie prosta i mało efektowna. Jest to jednak tylko moje zdanie. Paradoksalnie zawsze grało w nią i nadal gra najwięcej osób. Być może właśnie dlatego, że jest mało wymagająca (skill).
Reasumując wszystkie klasyczne mortale są kurewsko grywalne trzeba jednak UMIEĆ w nie grać.

MKI jest na dzisiejsze czasy zbyt archaiczne, żeby w ogóle mówić na poważnie o graniu w to na wysokim poziomie. To tak naprawdę dopiero MKII dał nam juggle z prawdziwego zdarzenia, rzuty i projectile z powietrza i możliwość błyskawicznego przemieszczania się po arenie w jakiś inny sposób niż tylko zwykły jump.

Nie pisz mi tylko, że nie umiem grać w MKI i nie mam o nim pojęcia, bo to była moja pierwsza bijatyka którą katowałem dobrych parę lat.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2011, 19:53:35 »
N. patrzysz przez pryznamt Polski....setki ludzi gra na tak wysokim poziomie, ze nie jednemu tutaj by kapcie pospadaly - including you.

Tak jak Polacy potrafia i potrafili grac w klasyke SFa tak tez potrafili i potrafia grac w klasycznego Mortala...

To co kiedys ktos gral i umial zmienilo sie w momecie pojawienia sie kaillery i serwerow. Ludzie po uplywie wielu lat odkryli tak naprawde potencial i mozliwosci jakie sa w tych mordobiciach i do dzis graja na wysokim levelu.
I na podstawie tych gier - tych fundamentow powstaja takie Hity jak MK9 czy SSF4!

Vert

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2011, 20:02:03 »
Święta racja Bogard, skill Polaków w MK nigdy nie był zbyt wysoki...Dobrze, że ostatnio się to trochę pozmieniało;)

Nevan:
No offense, ale jakbyś umiał grać w MK1, to bym Cię znał...

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2011, 20:46:50 »
oł fak z którego roku są te posty?

aha z 2011

ekhmm, nie wiem czy wiesz ale MK1 wyszło prawie 20 lat temu. Więc to trochę tak jakbyś powiedział że znałeś wszystkich w kraju którzy umieli grać w pierwszego VF... kilkanaście lat temu...

Nie mówię kto umiał w to grać a kto nie ale serio, myślisz że umiałeś w to wtedy grać, czy po prostu włączyłeś sobie MK 2 lata temu i twierdzisz że umiesz w to grać?

Bo wiesz, patrząc na to z perspektywy tamtych czasów owszem można powiedzieć że ludzie potrafili w to grać, ale patrząc z perspektywy dzisiejszych czasów można powiedzieć że ludzie głównie naciskali guziczki w tamtych latach 90. Mogę ci nawet podać kilka przykładów żebyś wiedział o co mi chodzi.
Jakiś czas temu był w jednym z portali wywiad z kolesiem który wygrał jeden z większych turniejów w MK2 jakieś tysiąc lat temu, koleś stwierdził że wygrał bo ludzie nie wiedzieli co to jest AA i skakali. On natomiast używał AA co uznał wtedy za wspaniałą i nowatorską taktykę (coś co dzisiaj jest zupełną podstawą nawet na niskim (acz świadomym) poziomie gry.

Jakiś czas temu był też wywiad z Tomem Brady (którego chyba znasz skoro umiesz grać w MK) i z tego wywiadu wyszło że spotkała go podobna sytuacja co kolesia sprzed kilku linijek. Czyli na większym turnieju nikt nie umiał grać, łącznie z nim, tyle że on umiał robić uppercaty i w ten sposób wszystkich zbił.
Tak więc gdzie się podziewali ci ludzie którzy na prawdę potrafili w to grać skoro na turnieje przyjeżdżali głównie ci co myśleli że linka i podcinka i  wesoła jest już minka?
Poza tym
Cytuj
MK1 jest cholernie szybkie, dynamiczne i agresywne przy high-levelowej grze,
To oksymoron.
Włącz sobie jakieś lepsze walki z GG lub któregoś MvC i zobacz jak wygląda gra "cholernie szybka i dynamiczna". W MK wszystko jest wolne lub średnio wolne jak na 2D od ciosów po sam movement. Chyba że był jakiś trick na to żeby biegać, dashować i jump cancelować.

kurcze, co ja gadam... włącz sobie jakąkolwiek inną grę xDD
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 20:49:48 wysłana przez CheeseOfTheDay »

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2011, 20:54:30 »
Może źle się wyraziłem - umiałem. Teraz bym tej gry patykiem nie szturchnął i nic mnie do tego nie przekona.

Powiem Wam tak - jak macie dość samozaparcia by tak długo grać w tą biedną grę i do tego masterować po dziś dzień swojego skilla w grze sprzed 2 dekad to szacun dla Was. Mnie nowy MK (który jest o wiele bardziej zaawansowany technologicznie niż wszystkie odsłony dotąd razem wzięte) znudził mnie po miesiącu grania.

Chciałem tylko nadmienić, że w MKI zagrywałem się po kilka dobrych godzin dziennie codziennie i to nie klepiąc sznurówkę Scorpionem plus uppercut, tylko eksplorując ten system jak się da. Dlatego tak bardzo przypadł mi do gustu MKII, bo raz że miał bardziej przyjazny input i frame'y niż jedynka a do tego stwarzał ogromne możliwości jugglowania (czytaj: inne niż napierdalanie jump punchem złapanego w rogu przeciwnika w powietrzu do zarzygania... tak ja też na to wpadłem i było to 18 lat temu).

Właśnie w MKII:HD zagrałbym z największą przyjemnością, zaraz po UMK3.

Chciałem jeszcze dodać, że za czasów o których piszę w tej chwili nie było w Polsce czegoś takiego jak internet i fora, a gazety branżowe ograniczały się do prowadzenia kącika bijatyk z co najwyżej movelistą i fatalami do Mortala, nie było czegoś takiego jak scena - chyba że mówimy o gromandkach oblegających po szkole "salony" i napierdalajace przyciski tak, że te automaty służyły może co najwyżej ze 12 miesięcy od ich postawienia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 21:01:58 wysłana przez Nevan »


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2011, 21:08:59 »
linka i podcinka i  wesoła jest juz minka
Damn Cheese, why you so epic?

Mnie nowy MK (który jest o wiele bardziej zaawansowany technologicznie niż wszystkie odsłony dotąd razem wzięte) znudził mnie po miesiącu grania.
Oj tam, oj tam :)

ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2011, 21:35:06 »
Jak macie jakies fajne high-level walki z mk1 to prosiłbym o jakies linki na yt. Kiedys widzialem meczyki w mk1 gosci z http://ultimatemk.com/ . Fajnei grali, szkoda że każdy Sonią...

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 06, 2011, 21:37:27 »
Mnie nowy MK (który jest o wiele bardziej zaawansowany technologicznie niż wszystkie odsłony dotąd razem wzięte) znudził mnie po miesiącu grania.

Niestety, w tej kwestii podzielam zdanie Aleksa.
Dziwi mnie też, że u nas w Wawie sporo graczy przerzuca się na MK (zrozumiałbym gdyby to był SF...), zostawiając Tekkena (zapewne tylko do czasu TTT2). A już najlepsze było jak Furb powiedział, że MK jest lepsze bo wymaga myślenia, a w T6 napierdala się na pałę...  ???
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 21:39:27 wysłana przez Cambion »

ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2011, 21:42:07 »
Bo do Tekkena bliżej Mortalowi niż SF

Adept

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Tarnów
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2011, 21:48:04 »

Nie mówię kto umiał w to grać a kto nie ale serio, myślisz że umiałeś w to wtedy grać, czy po prostu włączyłeś sobie MK 2 lata temu i twierdzisz że umiesz w to grać?

Bo wiesz, patrząc na to z perspektywy tamtych czasów owszem można powiedzieć że ludzie potrafili w to grać, ale patrząc z perspektywy dzisiejszych czasów można powiedzieć że ludzie głównie naciskali guziczki w tamtych latach 90. Mogę ci nawet podać kilka przykładów żebyś wiedział o co mi chodzi.
Jakiś czas temu był w jednym z portali wywiad z kolesiem który wygrał jeden z większych turniejów w MK2 jakieś tysiąc lat temu, koleś stwierdził że wygrał bo ludzie nie wiedzieli co to jest AA i skakali. On natomiast używał AA co uznał wtedy za wspaniałą i nowatorską taktykę (coś co dzisiaj jest zupełną podstawą nawet na niskim (acz świadomym) poziomie gry.


Ogólnie zgadzam się, że poziom dzisiejszy, a "wtedy" to dwie różne bajki. Kaillera umożliwiła rozwój taktyk, które graczom wtedy nawet się nie śniły. W końcu można było grać z całym światem i weryfikować na bieżąco to co wychodzi, a co wyeliminować ze swojego repertuaru ciosów. Sądzę nawet, że Adam - z którym to ja akurat ten wywiad przeprowadzałem na który się powołujesz - dostałby w papę grając z dzisiejszą czołówką Polski, jednak czego to dowodzi? Ten sam Adam wyeliminował w pierwszym turnieju Tekkena Kaliego, więc jaki masz problem ze znajomością graczy turniejowych z lat 90? Jak zacząłeś jeździć i pykać od 2000 roku to do kogo Ty masz pretensję że ludzi, eventów i poziomu nie znasz?

Cytuj
ekhmm, nie wiem czy wiesz ale MK1 wyszło prawie 20 lat temu. Więc to trochę tak jakbyś powiedział że znałeś wszystkich w kraju którzy umieli grać w pierwszego VF... kilkanaście lat temu..

J/w. Kwestia wieku i zaangażowania. Albo jesteś młody, albo Twoja kariera jest młoda. Jak nie znasz poziomu graczy Katowickiego dworca, Szczecińskiej kanciapy dworcowej czy Tarnowskiej budy, to o czym Ty tu w ogóle rozmawiasz i jak mam brać Cię na poważnie? Powołujesz się na imprezę na której nie byłeś, a na dodatek na której były rozgrywane zawody na wersji PC, która znacznie się różniła od wersji arcade, o której tutaj właśnie powinna być mowa. Bo nie wiem czy wiesz, ale poziom tak naprawdę można ocenić przez pryzmat większych miast, gdzie gracze przychodzili i ciorali, a nie przez turniej na komputery klasy PC w konwersję daleką od ideału. Poza tym kwestię poziomu również trzeba rozgraniczyć. Istnieją czasy poziomu offline i czasy poziomu kaillery. A tej drugiej kwestii to wypowiadający się tutaj Vert może Ci poopowiadać historie, gdyż to on był swego czasu czołówką Europejską w MK i trenował z obecnie najlepszymi na świecie graczami.


Powiem Wam tak - jak macie dość samozaparcia by tak długo grać w tą biedną grę i do tego masterować po dziś dzień swojego skilla w grze sprzed 2 dekad to szacun dla Was. Mnie nowy MK (który jest o wiele bardziej zaawansowany technologicznie niż wszystkie odsłony dotąd razem wzięte) znudził mnie po miesiącu grania.

Mnie też lekko znudził nowy Mortal, a w MK retro gram od zawsze w mniej lub bardziej regularnych odstępach. Dlaczego? Bo dostarcza pokłady takiej ilości zabawy, jakiej nie dostarczą mi inne gry.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2011, 22:07:22 »
Bo do Tekkena bliżej Mortalowi niż SF
qft.

Co do dyskusji to podoba mi się. "Szczecińska kanciapa dworcowa". 8) USA baby!

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 06, 2011, 22:24:28 »
USA baby!

Rofl

Brotip: Większości ludzi tutaj totalnie nie interesują gry sprzed 20 lat i kto kiedy był w nie dobry, szczególnie w tak zapomniane tytuły jak pierwszy MK.

EDIT: Literufki
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 22:34:13 wysłana przez HateMe! »

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 06, 2011, 22:27:21 »
długi post o dworcach oraz o tym kogo znam a wy nie
Jeżeli cie interesuje mój wiek to wystarczy spojrzeć w mój profil, w odróżnieniu od ciebie nie kryję się z tym.

Generalnie to straszny jest u was (piszę u was bo nie wiem czy stworzyłeś sobie nowe konto czy jesteś drugą osobą) brak konsekwencji.
Najpierw piszecie że jak ktoś za czasów MK był w niego dobry to wy na pewno o nim wiecie.

Z drugiej strony piszecie że prawdziwe eMKej to było u was w wielkich miastach na dworcach głównych i mniej głównych, w tym budach.

No to bardzo świetnie, teraz spójrz na mapę Polski i policz ile jest w Polsce większych miast i zdaj sobie sprawę że w tych miastach też wtedy były niejedne budy i niejeden dworzec główny i jak ktoś w latach 9x potrafił grać w MK i miał tam scenkę 20 koleżków to niekoniecznie musiałeś wiedzieć o ich istnieniu.
A w Polsce są nie tylko miasta większe i bezmiasta, są też miasta średnie i mniejsze. Ja w swojej mieścince ~130 tys mieszkańców w latach 90 nie miałem w ogóle problemów z salonami czy sparing partnerami.
Nie wiem też o co chodzi z tym Kalim, przecież każdy wie że Kali nie był turniejowym graczem i rozkręcał się jak ruski telewizor xD.

Serio, nie wiem jak można twierdzić że za czasów kiedy "nie było" internetu znało się całą czołówkę w danej grze, zaraz może padnie stwierdzenie że w MK grano wtedy jedynie na śląsku i w okolicach a na pomorzu lub bardziej bok ludzie grali w badmintona i nie wiedzieli co to erkejdy.


Ale w sumie Hate ma rację. Kogo to obchodzi ; D.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2011, 22:29:16 »
+1 dla Hejta i Serka za 
Cytuj
kurcze, co ja gadam... włącz sobie jakąkolwiek inną grę xDD

Z drugiej strony warto szanować starych mistrzów, sam nieraz gram z wicemistrzem polski w iss pro 98 ( pierwszy Pes) i chłopczyna dalej ma niezłego skila.