Autor Wątek: Jaki stick?  (Przeczytany 82973 razy)

KOKOLINO

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 510
  • Płeć: Mężczyzna
  • ALL THREATS TO HUMANNITY HAVE BEEN TERMINATED
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: KOKOLINO
  • PSN ID: LTF_RULES_PL
  • Skąd: WROCŁAW
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 23, 2011, 19:28:29 »
Dobra widze że Maddest ma wyjebane więc zapytam jeszcze raz czy naprawde jest ten stick shitem i czy na początek jest lipny aha jeszcze jedno KOWAL ile u ciebie by kosztował stick dla nowicjusza prosze o odpowiedz jołłłłłłł

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 23, 2011, 19:44:16 »
Dobra widze że Maddest ma wyjebane więc zapytam jeszcze raz czy naprawde jest ten stick shitem i czy na początek jest lipny aha jeszcze jedno KOWAL ile u ciebie by kosztował stick dla nowicjusza prosze o odpowiedz jołłłłłłł

bo ma chuyowe części które się zaraz zepsują i będziesz musiał wymieniać na japońskie jeżeli chcesz pograć trochę dłużej , w moim przypadku po 2 dniach jeden przycisk już sie spierdolył.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 23, 2011, 19:48:43 »
Dobra widze że Maddest ma wyjebane więc zapytam jeszcze raz czy naprawde jest ten stick shitem i czy na początek jest lipny aha jeszcze jedno KOWAL ile u ciebie by kosztował stick dla nowicjusza prosze o odpowiedz jołłłłłłł

Na tym sticku da się grać. To największy komplement, jaki mogę mu sprawić. Gała jest spoko, przyciski też, ale wszystko będzie hulało może przez 3 miesiące, potem zaczną się sypać przyciski. To jest sprzęt na 6 miesięcy max, po czym następuje faza płaczu o mod. Dobry do złapania wprawy i jako pudło do moddowania.
Moje pięści krwawią śmiercią!

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 23, 2011, 20:35:25 »
What that guy said.

Ale nie wiem po co tyle na to wydac jak można inny sprzet kupic ktory mozna modowac, zwłaszcza jak umie sie przykladac lutownice do drucika.
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 23, 2011, 21:51:00 »
ta gała w tym crapie chodzi do dupy
ale tylko daltego ze podkładka wypada od spodu taka metalowa i blokuje cały mechanizm pivota, jak wyleci i zblokuje a szarpniesz na hama to ja zagniesz i jest po gale jak nie uszkodzi łozyska to sytuacja jets do odratowania jeszcze.
a druga sprawa w ogole nie jest nasmarowana czymkolwiek od biedy mozna uzyc wzeliny zykłej ale ona scieka i syfi gale, najlepiej skoczyc do sklepu z rolkami i zapytac czy nie maja smaru do łozysk plastikowych i wziasc trosze
sadze ze groszowe sprawy
jak sie ta podkładke przyklei cyjanopanem na stałe i nasmaruje łozysko łazi dokładnie jak JLF roznice czuc tylko od switchy ale jakby załozył omrony to masz zwykłego JLF
http://www.kowal.itcom.pl/ArcadeParts_pliki/asSFIVFSSE.htm
na dole sa foty jak to zrobic

przycisk sie rozsypuja juz fabrycznie choc sa osoby ktore na nich pociagły długo, ja w swoim modelu mialem fabrycznego trupa a drugi zaczoł szwankowac po 1h testowego grania w  metalsluga

nie ma czegos takiego jak stik dla nowicjusza sa tylko połsrodki na krotka mete
ja bym polował na uzywany TE widze ze nawet tutaj ktos taki pylił za 300zł super cena nawet jesli był jechnany 2 lata.
wiekszosc awari oryginalnych przyciskow sanwy to efekt zasyfienia buttonow cocacola i innymi lepiacymi sie rzeczami sciekajacymi z palcow bo sie przykleja plunegra ktory wciskasz do obudowy buttona i przycisk nie odbija i łapie randomowo. z faktycznie padnietym swichem to sie ze 3 x w zyciu spotkałem.
podobnie z gała czesto działaja zle bo sa zasyfione i nie przesmarowane ludzie nie dbaja o sprzet

ja od dwuch lat nie składam bo znalezienia bezpiecznego pada na PCB graniczy z cudem to nie czasy PS2 i dualshocka z pierwszej seri A

KOKOLINO

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 510
  • Płeć: Mężczyzna
  • ALL THREATS TO HUMANNITY HAVE BEEN TERMINATED
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: KOKOLINO
  • PSN ID: LTF_RULES_PL
  • Skąd: WROCŁAW
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 26, 2011, 07:10:08 »
Dobra potrzebuje waszej rady jakie są obecnie najlepsze części do custom arcade sticka  czyli przyciski + gała czekam na odpowiedz (stick będzie głownie do MVC3 )  pozdro

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 26, 2011, 11:15:56 »
Ja bym brał przyciski japońskie do tego gałka seimitsu LS-32, sanwa JLW lub podobne, mam wrażenie że w MVC to się wszystko bardzo szybko dzieje i potrzebujesz do tego szybkiego joysticka z krótkim shaftem. Mógł byś też JLF'a trochę skrócić i wyszło by coś bardzo podobnego.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 26, 2011, 18:22:17 »
Koko, bierz najlepiej JLF'a i przyciski sanwy/seimitsu (i to i to dobre więc to kwestia gustu, ja wole sanwe). Gram Magneto na takich częściach więc się nadają. :p

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 26, 2011, 20:51:14 »
LS-32 polecam, JLF też na pewno będzie działał dobrze. Co do przycisków to nie ma dużo do wyboru. Sanwa/Seimitsu/IL.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 26, 2011, 21:44:32 »
Sneju, ale ten JLF faktycznie taki dobry do Marvela, czy Ty go po prostu ogarniasz bo masz dobry manual i jesteś do tej gały przyzwyczajony? Bo ja też niedługo będę składał sticka i wiadomo, że chętnie bym na nim pograł i w SFa i w Tekkena i w jakieś gierki na MAME, ale jednak priorytetem jest Marvel i robiąc sticka teraz mógłbym wybrać części, które choć minimalnie lepiej/łatwiej będą działały w tej grze :)

A czym się właściwie różnią przyciski? Mogę po prostu wybrać najtańsze co znajdę Sanwy i Seimatsu i będzie ok?
smh tbh fam

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 26, 2011, 21:45:53 »
Dobra potrzebuje waszej rady jakie są obecnie najlepsze części do custom arcade sticka  czyli przyciski + gała czekam na odpowiedz (stick będzie głownie do MVC3 )  pozdro

Sanwa JLF (joystick) i buttony Seimitsu PS-14 - best couple ever

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 26, 2011, 21:56:22 »
Sneju, ale ten JLF faktycznie taki dobry do Marvela, czy Ty go po prostu ogarniasz bo masz dobry manual i jesteś do tej gały przyzwyczajony? Bo ja też niedługo będę składał sticka i wiadomo, że chętnie bym na nim pograł i w SFa i w Tekkena i w jakieś gierki na MAME, ale jednak priorytetem jest Marvel i robiąc sticka teraz mógłbym wybrać części, które choć minimalnie lepiej/łatwiej będą działały w tej grze :)

A czym się właściwie różnią przyciski? Mogę po prostu wybrać najtańsze co znajdę Sanwy i Seimatsu i będzie ok?

Różnią się tym na przykład że przyciski Sanwy wystarczy musnąć żeby złapało (co dużej ilości ludzi przeszkadza przez wciśnięcie się randomowego inputu) z kolei Seimitsu trzeba wcisnąć no i można je "drapać" i nie zaczną się odszktałcać,ale zauważyłem że przy guziczkach Seimitsu plunger się dosyć szybko rysuje.....jest jeszcze jedna różnica której nie jestem pewien a mianowicie Seimitsu posiadają tzw. przezroczysty plunger czyli można przyciski czymś wypełnić np. kawałkiem jakiejś grafiki.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 26, 2011, 22:31:21 »
Różnią się tym na przykład że przyciski Sanwy wystarczy musnąć żeby złapało (co dużej ilości ludzi przeszkadza przez wciśnięcie się randomowego inputu)
Miałem takie obawy przy doborze guzików do hitboxa i po ograniu mogę powiedzieć, że randomowe inputy w Sanwach to miejski mit.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 26, 2011, 22:52:50 »
Sneju, ale ten JLF faktycznie taki dobry do Marvela, czy Ty go po prostu ogarniasz bo masz dobry manual i jesteś do tej gały przyzwyczajony? Bo ja też niedługo będę składał sticka i wiadomo, że chętnie bym na nim pograł i w SFa i w Tekkena i w jakieś gierki na MAME, ale jednak priorytetem jest Marvel i robiąc sticka teraz mógłbym wybrać części, które choć minimalnie lepiej/łatwiej będą działały w tej grze :)
Fakt że oprócz jfl'a trochę dłużej grałem tylko na jakimś seimitsu (nie pamiętam dokładnie jaki to był model, ale nie grało mi się najlepiej, pewnie kwestia przyzwyczajenia bo wydaje mi się że seimitsu ma trochę większy angaż), więc nie mam zbyt dużego porównania ale wiesz, ten sam jlf jest montowany w TE. Skoro na tej gałce gra praktycznie 70% jeśli nie więcej bijatykowej sceny na świecie i nie narzeka, to raczej nie jest to zły sprzęt. ;) Ja osobiście uważam że JLF to najlepsza gała do wszystkich bijatyk. Co do przycisków to grałem i na seimitsu i na sanwie i szczerze mówiąc nie czułem praktycznie żadnej różnicy. Niby sanwa reaguje przy o wiele delikatniejszym nacisku, ale przecież nikt kto nie jest anemikiem nie naciska w taki sposób guzików. ;]
randomowe inputy w Sanwach to miejski mit.
QFT.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 26, 2011, 23:01:06 »
Cytuj
Seimitsu posiadają tzw. przezroczysty plunger czyli można przyciski czymś wypełnić np. kawałkiem jakiejś grafiki.

Sanwa ostatnio też wprowadziła takie guziczki.