Autor Wątek: Jaki stick?  (Przeczytany 80108 razy)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 24, 2011, 17:23:24 »
Takie "ciekawe propozycje" to można do jutra wklejać. Stick ma solidne części i wygląda na dobrze zrobiony, ale jak kogoś stać na zabawę w 60+ USD samej wysyłki (kalkulowane wg kosztów USPS international) to może kupić jakikolwiek stick z górnej półki i być zadowolony.
Moje pięści krwawią śmiercią!

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2011, 07:47:35 »
Z tym wklejaniem do jutra to nie wiem - ja kojarzę tylko 3 warte kupienia topowe sticki seryjnej produkcji: TE, HRAP i właśnie te Quanba, których niezaprzeczalną zaletą jest uniwersalność interfejsu.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2011, 09:45:06 »
Kilka zdjęć jak wygląda pod różnymi kątami oraz od wewnątrz.






Dla kogoś kto chce mieć jeden stick dla obu konsolowych platform obecnej generacji a nie posiada żadnego, Qanba Q4 3in1 jest w tej chwili najlepszą możliwą opcją z masówek HighEnd - jeśli tak mogę nazwać produkty wyposażone w oryginalne japońskie części (w tym wypadku OBSN i JLF). Przerobienie na obie konsole TE sticka jest równoznaczne z wydaniem mniej więcej takiej samej ilości pieniędzy jak kupno i sprowadzenie Qanby z powiedzmy Playasia, pod warunkiem jako takich zdolności manualnych, oraz znajomości skomplikowanych narzędzi takich jak pilnik, śrubokręt, lutownica, "dremel" itp. Bardziej niż pewne jest to że Qanba prędzej czy później trafi do europejskich sklepów (a może i nawet do Polski zawita.... eeeee raczej nie ma szans bo allegro nie traktuję jako sklep ;p ), wtedy przy braku odzewu ze strony konkurencji pozamiata cały segment rynku. Teraz jak nie liczyć przesyłki to kosztuje 370 zł - przebij to.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2011, 10:53:46 »
Czy wymiana gałki w Quanbie na Seimitsu jest bezproblemowa?
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2011, 12:50:53 »
Czy wymiana gałki w Quanbie na Seimitsu jest bezproblemowa?
czy to zbliżenie ułatwi odpowiedź na to pytanie ?
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 25, 2011, 13:18:55 »
Bardzo ciekawa propozycja
Qanba Real Arcade Fightingstick Q4 3in1 czyli PS3 / PC / Xbox360, Sanwa joystick i buttons. Stwierdzę że kupując MADCATZA TE czy to PS3 czy też Xbox robi się duży błąd, tym bardziej że teraz widzę konstrukcję niemal identyczną jak u konkurencji (poprzednie miały budę z  lakierowanego MDF) czyli z plastiku.

Ale zajebista opcja. Przełożenie do innej budy mogłoby być problemowe, ale poza tym bjutiful. Niech go tylko zaczną gonić po allegro, to aż się na stick przesiądę. Ideał w sumie.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

gaawa

  • Moderator forum
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków/W-wa
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 25, 2011, 13:34:01 »
wygląda imponująco

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2011, 14:00:54 »
Czy wymiana gałki w Quanbie na Seimitsu jest bezproblemowa?
czy to zbliżenie ułatwi odpowiedź na to pytanie ?


I co, czujesz się lepiej?
Gdybym wiedziała to bym się nie pytała. Jak dla mnie nie jesteś już "forumowym guru nt. sticków".
Jak masz odpowiadać, to konkretnie i na temat. A jak nie chcesz dać odpowiedzi, to nie pisz wcale.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 14:02:53 wysłana przez Tenshimitsu »
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2011, 14:32:44 »
Pax, pax.
Tenshi, to zależy, na jakie Seimitsu. Z tego co widzę jeśli mówimy np o modelu LS-32-01, który jest dostosowany do "pojedynczego" kabla, to wystarczy odczepić, wykręcić, wyjąć (stary joy), włożyć, dokręcić, podczepić (nowy joy). Jeśli masz na myśli model wymagający oddzielnego podłączania każdego mikroprzełącznika, to na pewno też się da, ale będzie trochę roboty wymagało.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Velurian_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 264
    • Zobacz profil
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2011, 14:41:56 »
Czy wymiana gałki w Quanbie na Seimitsu jest bezproblemowa?
czy to zbliżenie ułatwi odpowiedź na to pytanie ?


I co, czujesz się lepiej?
Gdybym wiedziała to bym się nie pytała. Jak dla mnie nie jesteś już "forumowym guru nt. sticków".
Jak masz odpowiadać, to konkretnie i na temat. A jak nie chcesz dać odpowiedzi, to nie pisz wcale.

Zrobiłem tylko dwa AS w swym życiu ale to były pojebane modyfikacje z rozstawu sanwy na seimitsu własnie... i albo mi się wydaje albo to jakaś uniwersalna piekna nowinka na rozstawie śrub z seimitsu nakręcono nakładkę do sanwy i na tym gałkę??

 wilku help mam rację?? jak tak to genialne a jak nie to muszę coś takiego zrobić bo wpadłem na genialny pomysł:P

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 25, 2011, 14:49:12 »
Oooo widzę tzw FOCH
Pierwsze - sprecyzować pytanie, Seimitsu ma kilka modeli.
Drugie - najprostsza metoda która da rezultaty w postaci szukanej odpowiedzi na pytanie to google
Trzecie - tak czuję się lepiej (poprzednio byłem trochę senny ale przeszło)
No i ultimo
Bezproblemowo można zamontować LS-32 - z uwagi że to bardzo popularny model, o niższym shafcie, specjalnie chyba zrobili tam otwory z przetłoczeniami pod jego montaż bez tej metalowej płytki jaka z joyem zazwyczaj przychodzi.


Tutaj wygląd od góry bez plexy


inne modele uważam że też są możliwe w montażu ale już z modyfikacjami
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 25, 2011, 15:19:08 »
Jeżeli chodzi o sticki dla początkujących (którym sam byłem 2 lata temu)  to ja przeszedłem następującą drogę, omijając customy bo na częściach się kompletnie nie znam :

1)mayflash
2)street fighter fight stick
3)tournament edition

Opis z punktu widzenia sklepowego nabywcy, porównuję tylko te sticki produkowane masowo, na dobrym customie jeszcze nie grałem:

1)Ten pierwszy jest dobry dla początkujących którzy są z reguły dość brutalnymi użytkownikami (przynajmniej ja takim byłem) i wszystkie niepowodzenia oznaczały że trzeba naciskać szybciej i mocniej. Jak się zepsuje nie będzie go szkoda. Początkowo gubiące się inputy nie robią różnicy, to co najbardziej drażni to IMO lipne buttony. Mam dwie sztuki przy moim, zrobionym samemu, arcade cabie. Grało na nich mnóstwo osób, są w lepszym stanie dzisiaj niż stick nr 2 na którym grałem praktycznie sam.

2)Na tym sticku dorastałem, całkiem fajnie się gra, znacznie lepiej od tego pierwszego, przyciski jak i gałka spisują sie na tym etapie nauki całkiem dobrze (na tym stiicku pierwszy raz robiłem FADC i tym podobne rzeczy). Problemem dla mnie było to że się szybko zje.bał, muszę w nim teraz buttony naprawić bo nie zawsze reagują, gałka dalej świetnie się spisuje. Trzeba też przyznać że tak samo jak z tym pierwszym, dla tego również byłem całkiem brutalny.

3) Dla mnie idealny, moje wszystkie inputy łapie, generalnie wydaje się dość solidny. Jeżeli ktoś po przygodzie z mayflashem stwierdzi że chce dalej grać to wydaje mi się że powinien od razu kupić jakiegoś customa lub TE.

Odradzam te całe bezprzewodowe tekken sticki, chyba że faktycznie za 130 macie możliwość kupić. Mnie się na tym grało fatalnie.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 15:22:16 wysłana przez ZajmaN »

keNzo

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: xK4milLx
  • Skąd: Warszawa
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 25, 2011, 17:31:38 »

. Teraz jak nie liczyć przesyłki to kosztuje 370 zł - przebij to.
Ok rozumiem, że to jest sprzęt jaki powinienem zakupić^^. Teraz tylko gdzie go można dostać? :D

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Moje pięści krwawią śmiercią!

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 25, 2011, 18:07:29 »
Najlepiej się zebrać w więcej chłopa i zapłacić wysyłkę tylko raz. Ewentualnie zagadać z jakimś skorym do współpracy sklepem a'la XGameCenter, żeby sobie sprowadził więcej. Ludzie kupią i tak, bo to zajebista opcja, no i wyjdzie taniej niż indywidualny zakup zza oceanu. Sklep też zarobi i wszyscy będą zadowoleni.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.