Autor Wątek: Jaki stick?  (Przeczytany 81369 razy)

keNzo

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: xK4milLx
  • Skąd: Warszawa
Jaki stick?
« dnia: Maj 22, 2011, 23:30:08 »
Cześć wam! Tak wiem ...długo sie nie odzywałem :) ale miałem małą przerwe od Tekkena itp. Lecz w związku z coraz to nowszymi wieściami ze świata bijatyk ciężko mi pozostać obojętnym i na nowo się wkręcam ;) (a już myślałem, że się wyleczyłem). Piszę o tym gdyż wiążę się z tym fakt iż postanowiłem sobie sprawić sticka^^. I tu zwracam się z prośbą do Was jako wyjadaczy między innymi i w tym temacie...czy stick na podanym linku jest dobry na początek i czy troche wytrzyma (zaznaczam że nie jest ze mnie spokojna duszyczka XD).
http://allegro.pl/profesjonalny-arcade-stick-fighting-ps2-ps3-pc-i1607405357.html
Wiem, że ten stick jest trochę tani i może nie spełniać wymagań PRO ale miejcie na uwadze iż jestem (na razie...nadal...mam nadzieje...) wojownikiem średniej klasy i nie chce wydawać 700PLN na coś co może mi się nie przyjąć bo całe życie gram na padzie. Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie i pozdrawiam chinasmile
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 17:34:36 wysłana przez keNzo »

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2011, 23:44:37 »
Siema Kenzo, fight on! :D

Ten mayflash jest z tego co słyszałem taki sobie, ale w sumie może być niezły dla początkujących. Jak to powiedział mi Hiryu to taki stick "zaczynam grać w bijatyki". :P Zresztą pewnie sam się zaraz lepiej wypowie w tym temacie, ogarnięty jest.

By the way, zajebisty kwiatek z opisu tej aukcji:

Wysokiej jakości gałka, bez problemu radząca sobie z szybkimi ruchami,
podrętkami (haryukeny, EWGFy itd).


HARYUKEN, bitch!
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2011, 23:59:10 »
Dobry dla początkującego? średnio, ale tak. Wytrzyma? Jeśli grasz regularnie, pierwsze problemy mogą wystąpić już po miesiącu, a spokojnie możesz się ich spodziewać po kwartale.

Jeśli nie jesteś "spokojną duszyczką" to odradzam taki zakup. Tego sticka da się używać (o czym pewnie napisze Ci ktoś, kto używał go dłużej. Gaawa?) ale z ostrożnością. Największym mankamentem tego typu rzeczy są słabej jakości przyciski. Im mocniej je naciskasz, tym szybciej padną na amen. Ogólne zastosowanie Mayflasha, to zakup całkiem niezłej budy, do której dorzucane są przyciski i gała "na początek".

Jeśli masz możliwość zaciśnięcia pasa i odłożenia w stosunkowo niedługim czasie 100-200zł, to możesz zakupić tego sticka, przyzwyczaić się do sterowania a potem go zmodować (zestaw Sanwa stick + przyciski to ok 50 USD + wysyłka, seimitsu podobnie) i wtedy jego zakup ma sens.

Im trudniej Ci wygospodarować kasę na sticka, tym bardziej radzę walczyć na padzie stopniowo ciułając na customa (~300-400zł), który będzie drogi, ale solidny i niezawodny. (lub ofc polowanie na jakiegoś TE, ale tu wysyłka boli w kieszeń)

tl;dr: brać można, ale szału nie będzie. Szybko się psuje, łatwo się moduje. Jeśli chcesz grać na sticku i tak musisz przygotować się na większe koszty. Kupując ten stick możesz odwlec poważniejsze zakupy i oszczędzić sobie szukania materiałów na budę customa.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 00:03:23 wysłana przez Hiryu »
Moje pięści krwawią śmiercią!

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2011, 07:07:46 »
Nie kupuj go. Jeśli z marszu nie wymienisz w nim joysticka, będzie to tylko strata pieniędzy i na 100% chęci grania na nim. Przez ręce przeleciały mi już trzy sztuki (były dawcą elektroniki bo tą akurat ma dobrą) i jak do tej pory żaden nie miał tej gałki co najmniej tak dobrej jak Mayflash. Nie liczył bym też na szczęście, ten filmik obrazuje dokładnie ten sam problem na jaki się natknąłem, z grubsza tyczy się on wszystkich HONCAMów.

Lepiej dorzuć stówę i kup Fightsticka Madcatza lub Hori.


Gdy tej stówy naprawdę ci brak to szukaj nowego Mayflsha (krzyż na drogę przy kupnie używanego).

Przy intensywnym graniu przyciski będziesz musiał wymienić bardzo szybko (w stosunku do części Sanwy/Seimitsu) a i gałka też padnie niewiele później.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 07:09:50 wysłana przez wilku »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2011, 11:49:41 »
Wilku, miałeś w rękach to:
http://allegro.pl/arcade-stick-fight-tekken-street-sf4-usb-ps2-i1617027847.html ?

Zastanawiam się czy elektronika nadałaby się do customa, podoba mi się obecność PS buttona.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2011, 17:22:26 »
Wilku, miałeś w rękach to:
http://allegro.pl/arcade-stick-fight-tekken-street-sf4-usb-ps2-i1617027847.html ?

Zastanawiam się czy elektronika nadałaby się do customa, podoba mi się obecność PS buttona.
Mam wrażenie że już na ten temat rozmawialiśmy bo chyba chciałaś go kupić i zmodyfikować, ale jak wtedy tak i teraz w rękach go nie miałem.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Fazza

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 398
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Fazza_PL
  • Skąd: Grudziądz
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2011, 17:31:03 »
Wilku, miałeś w rękach to:
http://allegro.pl/arcade-stick-fight-tekken-street-sf4-usb-ps2-i1617027847.html ?

Zastanawiam się czy elektronika nadałaby się do customa, podoba mi się obecność PS buttona.

Jeśli zależy Tobie na PCB z PS buttonem, to czy nie lepiej kupić zwykłego Sixaxisa od PS3 i wydłubać z niego płytkę? Taniej cię wyjdzie ;)

keNzo

  • [Warszawa]
  • Jr. Member
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: xK4milLx
  • Skąd: Warszawa
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2011, 20:46:55 »
Dzięki wielkie za rady.;) Przekonaliście mnie... Jako że jestem w tym temacie naprawde ciemny to może podsuniecie mi parę linków z dobrym stuffem ale tak w granicach do 400-450pln. Aha i jest ktoś lub zna ktoś kogoś kto mógłby ewentualnie zrobić jakiś fajny image na sticku^^ Bo jak szaleć to szaleć ;P Z góry stokrotne dzięki.

gaawa

  • Moderator forum
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków/W-wa
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2011, 12:47:02 »
Posiadam ten stick i to też był mój pierwszy ;p

Na początki całkiem spoko, ale szybko odczujesz, że potrzeba Ci czegoś więcej. Ja nie używałem go zbyt często, ale po pewnym czasie ciężko zaczęły mi działać lewe skosy (może przez to, że gram Guile'm xD ) W przyciski raczej nie nawalałem i jakoś działają, ale nie długo dostanę japońskie części i będzie mi łatwiej powiedzieć jaka jest różnica.
Poza tym jest naprawdę GŁOŚNY.
Posłuchaj się profesjonalnych porad wyżej, bo i tak będziesz musiał włożyć w niego pieniądze, by mieć pełną satysfakcję z gry na sticku. A tak to uznasz jeszcze, że gra na sticku to nie dla Ciebie, a warto uczyć się na nim :D


HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2011, 13:04:35 »
Skoro już przy temacie, to ile warta to:


Przy w lipcu mam zamiar kupić konsolę, a co za tym idzie Tekkena i chyba wezmę w zestawie z tym właśnie. Z tym, że nie mam zamiaru się na sticku uczyć grać na poważnie, tylko tak, dla funu, ale bez łamania sobie nadgarstków na Tracerowej gałce.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 13:06:09 wysłana przez HiKrush »
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2011, 14:06:43 »
Skoro już przy temacie, to ile warta to:


Przy w lipcu mam zamiar kupić konsolę, a co za tym idzie Tekkena i chyba wezmę w zestawie z tym właśnie. Z tym, że nie mam zamiaru się na sticku uczyć grać na poważnie, tylko tak, dla funu, ale bez łamania sobie nadgarstków na Tracerowej gałce.
Jak za 130 zł to bierz. Po (góra) 1,5 roku ostrego grania będzie do niczego.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 24, 2011, 14:13:13 »
Czyli nieostrego wytrzyma dwa lata. Wporzo. Łyniek miał taki, ale nie wiem ile czasu, w każdym razie kwadrat mu już zaczął nawalać. Wporzo stick, bo bez kabla.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

AKI_WROC_PL

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 550
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..........
    • Zobacz profil
  • PSN ID: AKI_WROC_PL
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2011, 15:15:19 »

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2011, 15:24:08 »
Cena = jakość. (nie, ta aukcja ze stickiem do MK za 700zł nie podlega tej regule)
Moje pięści krwawią śmiercią!

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2011, 16:48:44 »
Bardzo ciekawa propozycja
Qanba Real Arcade Fightingstick Q4 3in1 czyli PS3 / PC / Xbox360, Sanwa joystick i buttons. Stwierdzę że kupując MADCATZA TE czy to PS3 czy też Xbox robi się duży błąd, tym bardziej że teraz widzę konstrukcję niemal identyczną jak u konkurencji (poprzednie miały budę z  lakierowanego MDF) czyli z plastiku.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 09:07:54 wysłana przez wilku »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true