Autor Wątek: Top Ten ciosów  (Przeczytany 4934 razy)

Tokis_TLT

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Top Ten ciosów
« dnia: Grudzień 29, 2009, 15:49:56 »
Moje typy:

d/f+2 - Morderca! Bezpieczny(-9), 14-klatkowy mid poke z gwarantem(dash, Martelo). Niestety, wbrew animacji i nazwie(Elbow!) nie jest to łokieć, więc może być zrewersowany. Kiszka!

Martelo(qcf+3/WS+3) - Kosmiczny zasięg, najlepszy whiff punisher(19fr) na mid/long distance w arsenale Xtie, ponadto podnosi backrollerów na juggla oraz trafia leżących. Kara rzędu -12, więc nie jest tak źle.

u/f+4 - Bezpieczny, trakujący low crush o konkretnym zasięgu, w dodatku daje W! Na średnim dystansie nieoceniony.

b+2 - Wciąż tak samo dobry jak w poprzednich częściach bezpieczny mid z wbudowanym SS. Dalej można minąć tym wiele zagrań, nawet pozornie trackujących, choć z racji pojawienia się w T6 homingów jest trochę ciężej tego używać. Doskonałe po ciosach zostawiających nas na małej stracie blisko przeciwnika, jednak uwaga na whiff, bo wtedy strata jest konkretna. W T5 był po tym gwarant(dash, Martelo, a jakże! :P), ale w T6 ludzie mi czasem z tego uciekają, więc nie wiem, może źle dashuje? Warto jednak próbować, bo jak źle wstaną mamy wybitkę w plecy za free, a w najgorszym przypadku Martelo, d+4 za 14 dmg.

Rodeo(HCF+1+2) - Buforowalny rzut za 50 dmg. Sytuacji po których warto rozważyć posadzenie go jest multum, z tych najbardziej oczywistych wymienię tylko:
1,  1,2,  d/f+1,1,  RLX 2,   HSP 1_2,   SS+4

b+3,3 - 13-klatkowy mid stoper, na CH gwarantujący juggla. Można robić na hit confirmation, ale wymaga to sporo praktyki. Dobry na początek rundy. :D

f+4 i kontynuacje - To jest to! Odrobinę wolny, ale jeden z niewielu ciosów z przewagą na bloku(+2) w arsenale capoeiristas(wersja f+4~b). Po przejściu do HSP możemy odpalić HSP 4, które przerwie wszystko co zrobi przeciwnik, możemy pokusić się o rzut jeśli stoją i czekają(HSP 3+4), ewentualnie HSP 2_b+3 lub F_B, by (odpowiednio) przejść do RLX_FC. Na normal hit silny juggle. Nowa kontynuacja na mid(f+4,3_f+4,3,3+4) nadaje sens używaniu f+4,3+4(opcja z low). Świetny cios do mindgames, ale odrobinę ryzykowny jeśli przeciwnik dobrze odczyta nasze zamiary.

d+3~4 - NIEPAROWALNY(!) low poke z przewagą na trafieniu(+6) o całkiem niezłym zasięgu. Kara na bloku rzędu -13, więc od niektórych postaci dostaniemy wybitkę. Mimo wszystko, jedyny rozsądny low Christie ze stójki.

RLX 4~3 - Szybki JS na low, prawdziwy postrach jak już znajdziemy się w RLX pod nogami przeciwnika i podstawa mix-upu w tym stance. Heh, najśmieszniejsze jest że hopkicki nie ratują przed tym ciosem - taki King przeskoczy kolankiem pierwszy cios kombinacji, by spaść i dostać drugim, który daje juggla! Co równie dobre, wcale nie tak łatwo to ukarać, bo nie ma block stuna(+1 na bloku!) - jednak dobry gracz uniesie cię z HSP na mini-juggla.

HSP d+3+4 - Cios konkretnie zboostowany w stosunku do poprzedniej części - teraz unika naprawdę wiele zagrań, idących nie tylko na high, ale i na mid, jest tez mocnym juggle starterem. Nieraz udało mi się tym uniknąć generic d+1_2(sMid), czy nawet f,f+2 Heńka(uderza leżących!) czy d+1+2 Paula. Konkretna defensywna opcja w HSP, zablokowane niestety daje przeciwnikowi okazje do juggla.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 01:47:25 wysłana przez Tokis_TLT »

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Top Ten ciosów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2009, 06:43:07 »
b+3,3 jak dla mnie ryzykowny cios zwlaszcza na lepszych graczy , a   grajac Eddy vs Eddy to wogole nieoplacalne bo karalne dosc mocno , jest jeszcze pare postaci  ktore potrafia zadac ladny dmg  to trafieniu b+3,3 na blok .
Ja jak korzystam z niego to w setupach gdy jest duza szansa  , ze przeciwnik sie nadzieje  na to :)
 Jutro napisze swoje top 10 :)

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Top Ten ciosów
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2010, 01:38:49 »
a co sadzicie o u/f+4?

IMO zbytnio go oslabili (niestety), juz nie ten priorytet oraz lapanie SS jakby nie to.
Za to set-up uf4 (na blok) (podczs ciosu) b~f,f QCF1+2 nadal siada miodzio  8)

Tokis_TLT

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Top Ten ciosów
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2010, 01:54:18 »
@Grey

Tak jak napisałem - wciąż jeden z lepszych ciosów Xtie, wciąż zbiera ze stepa(NIEMAL zawsze), wadą jest niestety szybkość - będąc od początku animacji w powietrzu, istnieje niebezpieczeństwo że zostaniemy wyjabowani na juggla. Inny dobry ss tracker to f,f+2, jednak i ten cios szybkością nie grzeszy. Zdecydowanie jedna ze słabszych stron Christie - tracking. Granie vs Alisa to słabiutki matchup, boli dodatkowo brak porządnego ss. Damn you, Namco!

ranus maximus

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FerdekPL
  • Skąd: Papowo - okolice Torunia
Odp: Top Ten ciosów
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2010, 18:50:27 »
Szybkie pytanko:
jakiś pomysł na zagranie po trafionym na Countera u+2?

Tokis_TLT

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Top Ten ciosów
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2010, 00:37:39 »
Nie wiem ile tam jest dokładnie przewagi, ale jak dla mnie to można spróbować Rodeo(hcf+1+2), a także b+3 i hit confirmować ewentualne CH. Warte rozważenia może być użycie rzutu na kucającego lub d/f+2. Uwaga na SS.

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Top Ten ciosów
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2010, 21:44:34 »
co sadzicie o ciosie ss+2,4 , jesli ss+2 trafia  4 jest NC  ,  ale czy na bloku mozna pod 4 sie schylic  nie wiem :|

Tokis_TLT

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Top Ten ciosów
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2010, 22:21:36 »
Ja osobiście nie używam SS+2,4, ale chyba jednak czasem warto odpalić, szczególnie pod ścianą, bo wtedy można wyciągnąć ok. 100 dmg. Samo SS+2 jest CHYBA bezpieczne na bloku, niestety pod 4 da się schylić i łykamy juggla. Wydaje mi się również że serie można hit confirmować. Jak dla mnie - rewelacji nie ma.

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Top Ten ciosów
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2011, 19:49:42 »
Tokis  po ss+2, 4  w hsp d+3+4 czesto siada :)
Co do f+4~b gdy siada na blok jest  ryzykowne , ludzie sie ograli i wcynaja  sie   jabami ;p teraz lepej f+4,3
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 19:53:09 wysłana przez blaugrana20 »

Tokis_TLT

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Top Ten ciosów
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2011, 20:16:45 »
Obu wymienionych ciosów nie używam, SS+2,4, przydatne tylko pod ścianą i do tego jedynie po konfirmacji, chociaż jak się teraz zastanowiłem to może rzeczywiście "od święta" warto spróbować.
Co do f+4 to kiedyś sporo używałem tego ciosu, jednak na ruchliwego i ogarniętego przeciwnika się nie sprawdza, wolne to i łatwo wyesesować, a na bloku nie ma żadnej bezpiecznej opcji, mimo przewagi +1. Z tego co wiem to wciąć tam się nie da, nawet jabami - f+4~b HSP 4 jest nieprzerywalne, poza tym zawsze masz HSP d+3+4, żeby scrushować większość midów i highów jakie w tej sytuacji będzie chciał zrobić przeciwnik.

Po 1,5 roku grania w T6 zweryfikuję swoją listę top 10 Christie:

1. d/f+2
2. u+4
3. d+4
4. d+3~4
5. SS+4
6. b+3,3
7. 4
8. d/f+1_d/f+1,1
9. b+2
10. Rodeo

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Top Ten ciosów
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2011, 06:22:35 »
widze podobna  ma liste  do Twojej kolejnosc losowa:

1. d/f+2
2. u/f+4
3.d~d/p~p+3 mega zasieg  :) Nie uzywasz Tokis tego ?
4.d+3~4
5. ss+4
6. rlx (d+3+4)
7. 4
8. d/f+1,1
9.b+2
10. d/b+3,4 .. dalej zalezy czy weszlo na ch czy nie 

no i musze  to dac jako 11. ws+1,3

blaugrana20

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • what do you want
    • Zobacz profil
  • PSN ID: blaugrana20_PL
  • Skąd: Kamienna G�ra (okolice W-cha ) )
Odp: Top Ten ciosów
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2011, 12:43:51 »
przepraszam za pisanie post pod postem ale chce by Tokis  to widzial i mi odpowiedzial

czy jak Anna stoi w tej postawie na jedne nodze 3~4 nie trafia jej zawsze??