Autor Wątek: Polski Crash?  (Przeczytany 11798 razy)

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Polski Crash?
« dnia: Marzec 23, 2011, 14:01:26 »
Nudzi mi się w robocie i przyszło mi coś do głowy.

A gdyby zorganizować doroczne mistrzostwa Polski w Tekkena? Odbywałyby się na zasadzie eliminacji wojewódzkich, po których zakwalifikowani w eliminacjach zbieraliby się na zorganizowanym w którymś mieście któregoś województwa finale. Co roku finał organizowałoby inne województwo, żeby się nie sapali ci z Warmii, że muszą wiecznie całą Polskę przejeżdżać.

Ja wiem, ja wiem, to wymagałoby ogromnych nakładów pracy, ogromnego zaangażowania i początkowo nie dałoby wymiernych efektów, ale do hooya wacława, czemu nie spróbować? Zrobilibyśmy sobie polskiego crasha, albo coś w tym stylu. Zajawilibyśmy duuużo więcej osób do grania, rozbudowalibyśmy scenę, podnieśli prestiż tego typu aktywności, czy nawet, kto wie, może kiedyś dostali się z tym do telewizji.

Na razie mam nie do końca jasną wizję tego wszystkiego w głowie, ale ogólnie wiecie o co chodzi, nie? Poza tym takie coś przyniosłoby gros korzyści i ułatwień na poziomie organizacyjnym, to znaczy łatwiej byłoby pozyskać sponsorów i tak dalej.

Problem zasadniczo leżałby tylko w kwestii znalezienia odpowiednich ludzi do organizowania eliminacji w każdym województwie. Ja osobiście, choć stolicą Małopolski Limanowa nie jest, to byłbym w stanie przyjąć na siebie organizację eliminacji w Małopolsce właśnie. Z Dolnym Śląskięm, czy Mazowieckim większych problemów by nie było i wydaje mi się, że w miarę docierania do coraz większego grona różnorakiego odbiorcy chętni z inncyh województw zgłaszaliby się sami. Z uczestnikami nie byłoby źle pod warunkiem, że ktoś miałby fizycznie możliwość wsiąść do samochodu z furmanką plakatów i przejechać swoje województwo wszerz i wzdłuż - gdyby jakiś mieszkaniec Wypizdowa Granice zobaczył na plakacie słowa "Wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskich mistrzostw Tekkena", to założe się, że by WSkę swoją sprzedał i kupił PS3 w celu trenowania.

Co o tym myślicie? You may say I'm a dreamer, ale mam nadzieję, że I'm not the only one ;)
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Snake

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2011, 14:07:39 »
Wielu dobrych graczy z np. Wrocławia i okolic miałoby problem z załapaniem się do finału, podczas gdy w pomorskim byłby problem z utworzeniem trzyosobowego teamu.

Trochę lipa :f

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2011, 14:11:57 »
Jasne, to przemyślałem i naturalnie trzeba byłoby obmyśleć jakiś konkretny sposób wybierania ilości zakwalifikowanych.

Z niedoborem też by był problem, ale w miarę rozwoju przedsięwzięcia na pewno znaleźliby się gracze, jeżeli nie jacyś cichociemni miażdyciele, to na pewno ktoś nowy.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Gordaf

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Wiesiek Team Fighter's
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2011, 14:26:44 »
Ciężko do realizacji ale zacna idea :)
"I'm gonna stomp 'em to dust. I'm gonna grind their bones. I'm gonna burn down dere towns and cities. I'm gonna pile 'em up inna big fire and roast 'em. I'm gonna bash 'eads, break faces, and stomp on da bits dat are left. An' den I'm gonna get really mean."

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2011, 14:33:11 »
Idea nie jest glupia, ale zeby to naprawde mialo sens to musialby ktos to zasponsorowac i zrobic reklame. Bez reklamy efekt bedzie taki ze zrobimy sobie eliminacje wojewodzkie na ktore przyjdzie ~~20 osob, zakwalifikuja sie osoby obecne na scenie i sam turniej finalowy bedzie po prostu eventem takie jak zawsze. Sama nazwa "polski crash" jest troche na wyrost, bo tam to troche inaczej to wyglada. Swego czasu byl tu jakis koles, ktory deklarowal, ze bedzie organizowal turnieje w dziesiatkach polskich miast, ze ma sprzet itp itp... i sluch zaginal. Jezeli chcielibysmy zorganizowac takie zawody i zeby to mialo sens to na kazdy z turniejow w wybranych wojewodztwach powinno pojawic sie ~50 graczy. Pierwsza rzecza, ktora nalezaloby zrobic to zglosic sie do cenegi o patronat nad tym. Podsumowujac, zawsze warto probowac, ale doswiadczenie uczy nas, ze bedzie bardzo ciezko.

Zajawilibyśmy duuużo więcej osób do grania, rozbudowalibyśmy scenę, podnieśli prestiż tego typu aktywności, czy nawet, kto wie, może kiedyś dostali się z tym do telewizji.

Hehehehe... Zwykle jesli chodzi o organizacje turniejow i imprez dla graczy jestem wielkim optymista, ale z ta telewizja to ostro pojechales. W Koreii program w TV o tym jak ludzie graja w bijatyki i starcrafty jest czyms normalnym, ale w takim kraju jak Polska jest to nie mozliwe. Dobrze wiesz jaka ludzie w Polsce maja mentalnosc i jak wiele czasu trzeba aby ja w choc pewnym stopniu przelamac. Osobiscie bardzo chetnie chcialbym zobaczyc relacje z turniejow w Polskiej telewizji, ale zupelnie sobie nie wyobrazam jak mozesz przekonac jakiegos pana w garniturze z tefalenow i polsatow, ze oplaci im sie to bardziej niz produkcja kolejnego serialu z Kasia Cichopek. Jezeli taka gra jak Counter-Strike nie ma takiego programu to czemu Tekken mialby miec? Niestety w naszym kraju dobre checi to troche za malo. Naprawde nie lubie "gasic" takich pomyslow... ale to jest tylko odrobina realizmu. Zadbajmy najpierw o to aby na turniejach pojawialo sie wiecej niz 50 osob.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2011, 14:41:52 wysłana przez Furb »

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2011, 14:42:49 »
No jasne, że cięzko. Ale jak się zastanowić, to problem byłby jedynie w organizacji i początkowym wkłądzie własnym, reszta by poszła. Znajdź kogoś, kto takie coś zorganizuje, a gracze znajdą się sami. Druk tysiąca czarno - białych plakatów A3 przy odrobinie szczęscia drukarnia zrobiłąby za umieszczenie jej loga w którymś z dolnych rogów. Ktoś zaprzęga swojego Golfa i w mniej niż tydzień całe województwo plakatem stoi. Spam na lokalnych forach i portalach internetowych to czysta formalność.

Jak się tak dobrze zastanowić, to na pewno zbierzesz 50 ludzi w województwie. Bez przesady, w Małopolskim mamy ponad 3 miliony mieszkańców i tylko u mnie w mieście gra 6 osób. Statystycznie jeżeli na każde 15 tysięcy jest sześć osób, to na trzy miliony powinno znaleźć się ile? Jasne, że statystycznie ja i pies mojej sąsiadki mamy po trzy kończyny dolne, but still.

Sponsoring nie byłby wielkim problemem, bo niewielkie firmy o lokalnym zasięgu chętnie przywaliłyby swoim logiem w zamian za kilka stów/udostępnienie sali/pożyczenie telewizorów/konsol/gier. Ale za to wszystko odpowiedzialność musiałby brać organizator, a z tymi jest problem największy.

Pieniądze, sponsorzy, gracze - to wszystko by się znalazło. Problemem są kompetentni ludzie, którzy mogli by to zorganizować.

Hehehehe... Zwykle jesli chodzi o organizacje turniejow i imprez dla graczy jestem wielkim optymista, ale z ta telewizja to ostro pojechales. W Koreii program w TV o tym jak ludzie graja w bijatyki i starcrafty jest czyms normalnym, ale w takim kraju jak Polska jest to nie mozliwe. Dobrze wiesz jaka ludzie w Polsce maja mentalnosc i jak wiele czasu trzeba aby ja w choc pewnym stopniu przelamac. Osobiscie bardzo chetnie chcialbym zobaczyc relacje z turniejow w Polskiej telewizji, ale zupelnie sobie nie wyobrazam jak mozesz przekonac jakiegos pana w garniturze z tefalenow i polsatow, ze oplaci im sie to bardziej niz produkcja kolejnego serialu z Kasia Cichopek. Jezeli taka gra jak Counter-Strike nie ma takiego programu to czemu Tekken mialby miec? Niestety w naszym kraju dobre checi to troche za malo. Naprawde nie lubie "gasic" takich pomyslow... ale to jest tylko odrobina realizmu. Zadbajmy najpierw o to aby na turniejach pojawialo sie wiecej niz 50 osob.
Proponujesz więc siedzieć i czekać aż mentalność się zmieni?
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2011, 14:45:33 wysłana przez HiKrush »
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2011, 14:43:59 »
Cytuj
Swego czasu byl tu jakis koles, ktory deklarowal, ze bedzie organizowal turnieje w dziesiatkach polskich miast, ze ma sprzet itp itp... i sluch zaginal.

Ten ktoś to Szejker z polskiej sceny pesa i jeżeli chodzi o Pesa to świetnie mu idzie, przypuszczam że nie ma czasu na Tekkena.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2011, 14:47:37 »
Cytuj
Swego czasu byl tu jakis koles, ktory deklarowal, ze bedzie organizowal turnieje w dziesiatkach polskich miast, ze ma sprzet itp itp... i sluch zaginal.

Ten ktoś to Szejker z polskiej sceny pesa i jeżeli chodzi o Pesa to świetnie mu idzie, przypuszczam że nie ma czasu na Tekkena.

Wlasnie mialem jeszcze wspomniec o jednej rzeczy i Twoj post mi w tym pomoze.

@Hikrush

Wstaw sobie w pierwszym poscie zamiast napisu "Tekken" napis "FIFA/PES". Wtedy cala idea dostaje do realizacji +80% ;D. Wiesz do czego dążę...

Jezeli przedstawilbys to Cenedze i nie wyprosza Cie po 5 min to jestem sklonny dac temu szanse.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2011, 14:52:47 »
A co się tak na tą Cenegę uparłeś? Ile aktualnie organizowanych turniejów ma patronat Cenegi? No właśnie.

Jasne, z PESem jest łatwiej, bo amatorów piłki kopanej więcej, ale zauważ ile na każdym z turniejów Tekkena jest graczy typu Nołnejm Nołnołn, którzy cośtam cośtam potrafią, jakąśtam wiedzę mają, a co za tym idzie jakiś tam potencjał. Zastanów się ile więcej by ich było, gdyby zamiast informacji tylko na Honmaru i tutaj byłyby jeszcze plakaty, ogłoszenia na lokalnych forach i portalach internetowych?

Ja wiem, że to wszystko nie byłoby łatwe. Ba, to by było mocno trudne, wymagające ogromnego zaangażowania, poświęcenia, krwi, potu, łez i zgrzytania pochwy, ale to jest do zrobienia.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2011, 14:59:41 »
Uparlem sie na Cenege, bo jako wydawca gry, ma ona nad nia calkowity patronat w Polsce i najwieksze mozliwosci finansowe i prawne, aby moc organizowac potezne turnieje. Z ich zgoda i wspolpraca wszystko to byloby w cholere prostsze. My jako gracze dbamy o to aby zapewnic odpowiedni poziom turnieju, a wydawca zajmuje sie promocja itp. W tym caly problem, ze zaden turniej nie ma patronatu cenegi bo oni tam maja swoje sprawy i nie maja wiekszego celu w tym aby zrobic to co Warner, organizujac turniej w MK. Ten turniej zapowiada sie na najlepsza kampanie reklamowa jakiejkolwiek bijatyki w Polsce. Jest hype, jest impreza. Dobra. Ode mnie starczy, bo sam duzego turu nie organizowalem. To sa tylko spostrzezenia gracza Tekkena w Polsce.

KBB

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Płeć: Mężczyzna
  • Raise your weapon
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Woochi_PL
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2011, 15:02:37 »
W Korei mają Crasha, my mamy turnieje. Co za różnica w jaki sposób jest to zorganizowane, jeśli w naszym kraju nie gra tak wielu ludzi jak w Korei. Idea świetna, ale jak to zrealizować w kraju, w którym prezydent nie potrafi napisać poprawnie zdania?
fade em
need dat

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2011, 15:05:59 »
W Korei mają Crasha, my mamy turnieje. Co za różnica w jaki sposób jest to zorganizowane, jeśli w naszym kraju nie gra tak wielu ludzi jak w Korei. Idea świetna, ale jak to zrealizować w kraju, w którym prezydent nie potrafi napisać poprawnie zdania?

W USA G.W.Bush to 2 dni rzucal jakas gafe, a MLG tam maja ;D.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2011, 15:13:46 »
Maciek, jasne, możemy stwierdzić, że wszystko jest do doopy i nie ma sensu czegokolwiek robić, ale zastanów się, czy aby na pewno tędy droga?

No i powiedz mi, jak Ty sobie wyobrażasz granie w Korei? Że tam ludzie rodzą się z wiedzą o graniu, że tam grało się od zawsze i to było normalnym elementem koreańskiej kultury? Szesnastowieczny Koreańczyk dworski po zajęciach z kaligrafii i erystyki siadał za konsolę i grał? No nie bardzo, wodzu. To wszystko kreowało się na przestrzeni ostatnich 15 - 20 lat i jest takim samym novum jak tutaj. Problem w tym, że tutaj mentalność jest taka, jaka jest, czyli "eee, bez sensu, to nie przejdzie, nie uda się, tu nikt nie gra". No kłaść się i umierać. A skąd konkretnie wiemy, że tu nikt nie gra, he? Próbowaliście napisać na jakimś swoim lokalnym portalu internetowym ogłoszenie z zapytaniem, czy ktoś nie byłby chętny pociorać w Tekkena? Bo ja próbowałem i w pierwszym tygodniu odezwała się jedna osoba. Gra słabo, owszem, ale nikt nie był dobry od razu. No i wyraża chęć nauczenia się, a to podstawa.

Usiądźcie sobie na spokojnie i zapytajcie samych siebie co zrobiliście dla rozwoju polskiej sceny. Poza siedzeniem i doskonaleniem własnych umiejętności, naturalnie. Podejrzewam, że niewiele.

Co do Ceneg, to będę obstawał przy tym, że jest nam ona potrzebna jak rolnikowi ciągnik. Owszem, byłoby o wiele łatwiej, ale bez tego też możemy dać radę. Tylko, kuhwa, trzeba najpierw skończyć jęczeć, że to nie ma sensu i zastanowić się, każdy w swoim zakresie, czy byłby w stanie czemuś takiemu podołać.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2011, 15:17:35 »
Wiesz, ja jestem zawsze w jakims stopniu wesprzec takie idee, ale teza, ze z Polski da sie zrobic Koreę dzieki samym checiom... To juz jest utopia.

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Polski Crash?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2011, 15:27:53 »
Wiesz, ja jestem zawsze w jakims stopniu wesprzec takie idee, ale teza, ze z Polski da sie zrobic Koreę dzieki samym checiom... To juz jest utopia.
Nie chcę robić z Polski Korei, bo to niemożliwe. Możliwe natomiast jest zrobić coś, co za jakiś czas może wyewoluować w coś działającego na zasadach podobnych do tych w Korei. Nie od razu Rzym spalono i ja to doskonale wiem. Nie mam utopijnych wizji tego, że w tydzień każdy Polak będzie wiedział co to Tekken. Początkowo zapewne to przedsięwzięcie nie stanowiłoby niczego poza usystematyzowanym systemem turniejów wojewódzkich z konsekwencją w turnieju ogólnopolskim i wiedziałoby o tym stosunkowo wąskie grono ludzi stricte zaineteresowanych wzięciem udziału. Ale ci ludzie to nie byłoby tylko to ~70 osób, które na zmianę bierze udział w turniejach w Łodzi/Wrocławiu/Warszawie, bo byłoby ich o wiele, wiele więcej. Wiadomo, randomów, nołnejmów, but still.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.