Autor Wątek: [Spider-Man] Najlepszy team  (Przeczytany 1462 razy)

Slide

  • Gość
[Spider-Man] Najlepszy team
« dnia: Luty 22, 2011, 01:10:31 »
Dyskusja na temat dobrych partnerów i asyst do teamu

TheStormIsOver

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • aka Hamtaro
    • Zobacz profil
    • Jak się bawić, to się bawić...
  • Skąd: Miami Beach Marina
Odp: [Spider-Man] Najlepszy team
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2011, 21:37:55 »
Look out! Here comes the Spider-man & his friends! - budowanie drużyny



Witam wszystkich w specjalnym dziale człowieka pająka. Będę się starał pomóc w doborze odpowiednich postaci do stworzenia wraz z naszym pajączkiem teamu który będzie skuteczny i efektywny nierzadko w walce z postaciami lub jak kto woli drużynami o potężnym arsenale i wymiataczami.
Może zanim przejdziemy do omawiania postaci które się nadają do budowania teamu wraz ze Spider-manem zacznijmy od krótkiego omówienia strategii doboru postaci. Dużo osób myśli sobie jak by tutaj niewiele się napocić a zacząć wygrywać i to z łatwością przy okazji stosując cwane zagrywki psychologiczne aby pokazać jaki to mój team nie jest wywalony w kosmos bo przecież ja mam potężne postacie. Takich graczy jest dość sporo. Jedni biorą pod uwagę walki zagranicznych czołowych zawodników i upodabniają się do nich biorąc podobne postacie czasem te same a czasem jedną lub dwie aby głupio to nie wyglądało. Drudzy sugerują się wielkością staminy oraz ciosami które nawet na bloku zadają obłędne obrażenia. Często gęsto można spotkać ludzi którzy nastawiają się na pressing projectile albo odwrotnie tzw. close rush. Ja nie jestem zwolennikiem żadnego z tych modeli budowania teamu które wymieniłem powyżej. Moim pomysłem jest dobór takich postaci aby ze sobą współdziałały oraz aby się miało pojęcie o tym kto dla kogo pracuje lub kto kogo osłania. Nie idziemy tutaj na chamską masówkę ale o logikę i strategie. Pewnie dużo ludzi zastanawia się po kiego grzyba Spider-man przecież on jest taki słaby czego dowodem było narzekanie jednego z forumowiczów którego ksywy nie podam z wiadomych względów. Ja uważam a „why not?” przecież z jakiś powodów znalazł się w stawce więc czemu by tego nie wykorzystać. Nie będę się rozpisywał o podstawach gry tą postacią ponieważ pokrótce wyjaśniłem to w sąsiednim temacie ale chciałem tutaj też pokazać na podstawie moich spostrzeżeń jakie postacie nadawały by się do współpracy z pająkiem.
No to zaczynamy:
Budując team musimy wziąć pod uwagę jedną ważną rzecz. Spidey zawsze wychodzi na początku i to jest żelazna zasada. Pokażcie mi gracza który trzyma go gdzieś skitranego z boku myśląc sobie „kurcze przecież ona ma takie fajne asysty” albo „nie będę go wystawiał na początek bo zaraz nakopią mi do dupy”. Gwarantuje że nie znajdziecie takiego i pewnie długo się taki nie pojawi. Ta postać ma tragiczne asysty a w ogóle to jeśli szybko dostajesz baty to odpuść sobie grę tą postacią ponieważ szkoda Twojego cennego czasu, nerwów i obgryzionych paznokci ze złości  emocji. Tutaj ważna jest kumacja i w przód wymyślona strategia gry zależna od postaci przeciwnika przez co uczymy się cały czas. Szybkość przez duże S oraz mobilność to nasze wielkie atuty które powinniśmy wykorzystać a postacie które dobieramy nas wspomagają. Oczywiście miło by było aby nasi towarzysze byli obdarzeni dobrym potencjałem w walce i w osłanianiu naszego pajęczego tyłka ale myślę że każdy znajdzie coś da siebie z postaci i krótkiej charakterystyki która będę tutaj systematycznie zamieszczał.
Poruszę tutaj jeszcze jedną ważną kwestie a mianowicie pewnie myślicie sobie jak wygląda współpraca w takim teamie. Powiem wam abyście obejrzeli sobie walki z ostatnich turniejów takich graczy jak Combofiend, Clarkey albo JWong tam pięknie widać jak oni maja poukładany team i jak ich postacie współpracują. Warto się uczyć od takich graczy bo widać ze nie idą na łatwiznę i stale szukają nowych rozwiązań.
Dobra przejdźmy zatem do postaci które można by było zgrać z Parkerem. Pewnie już są w głowach myśli w stylu Sentinel tam się przyda bo przecież te drony są zajebiste. Właśnie zaskoczę was że Sent tutaj nie pasuje i na początku brałem go pod uwagę ale okazało się że kupa złomu musi dać sobie siana. No wiec kto? Wybór trudny kogo by można umieścić na czele stawki:

Tron Bonne – Tron to postać o wielkich możliwościach ofensywnych. Zacznijmy od asysty. Mamy do wyboru dobra asystę Gustaff Fire która sprawdza się wyśmienicie do osłony przed oponentami. Jest to moim zdaniem jedna z lepszych asyst w grze. Spidey potrzebuje czasem postaci z możliwością osłaniania jego tyłka aby zaskoczyć przeciwnika np. crossem. Jeśli wsadziliśmy MS blisko rogu to jesteśmy w bardzo dobrej pozycji aby wkleić DHC Tron King Servbot. Pressing u Tron jest obłędny za sprawą świdra a kiedy zagonimy przeciwnika do rogu wtedy już mamy ogromne pole do popisu: Crawler Assault + Servebot Surprise + „Lunch Time”. Spidey razem z Tron tworzą jak widzimy mieszankę w której nawet nie trzeba używać asyst na OTG bo i po co skoro mogą współpracować w DHC.

X-23 – Laura Kinney jest warta uwagi z paru względów. Ssspppeeeddd i to jaki a należy zwrócić uwagę na to że i nasz pajączek jest bardzo szybki. Ciekawe rozwiązanie które przynosi super efekty. Wybierając asystę bez dyskusji stawiam na Ankle Slice po którym mamy świetne możliwości ataku z uwagi na OTG. Również po MS możemy próbować wjechać z DHC w postaci Weapon X Prime. Nie muszę również dodawać iż jej Silent Kill uratuje nas przed przykrymi niespodziankami gdzie szybko możemy odwrócić szalę na swoja korzyść. Laura rządzi!

Dormammu – demon z płonąca głową to potężna postać która w rękach dobrego gracza może nawet rozwalać całe teamy. Ma oczywiście swoje wady takie jak słaby defence z bliska oraz mułowatość ale ma dużo zalet. Dobra mobilność teleportami i ciągłe zaskakiwanie przeciwnika to bliźniacze cechy z naszym pajączkiem. Na asystę wybieram Purification ze względu na podbitkę co jest szansą na dalsze katowanie naszego przeciwnika Spideyem. Po MS natychmiast walimy DHC Chaotic Flame albo próbujemy z Dark Dimension. Tania zagrywka to np. Stalking Flare, X-Factor, Stalking Flare, Purification która daje świetny damage Demon to postać która bardziej nadaje się na budowanie teamu właśnie pod niego więc myślę ze wiele osób pewnie odpuści sobie mieszanie go ze Spider-manem.

Amaterasu – Ammy to bardzo dobra postać ale ciężka do ogarnięcia aby nią skutecznie grać a że ja uwielbiam takie postacie to pewnie dlatego znalazła się na liście. Wybrałem asystę Cold Star ze względu na osłonę dla naszego herosa. Świetnie się tutaj ona sprawuje gdyż zajmie na chwilę naszego przeciwnika ma też dość dobry chip damage. Najlepszą rzeczą u psa jest to że może też szybko się przemieszczać podobnie jak pajączek oraz ma bardzo dobre crosy. Jedną z najlepszych akcji które można zapodać to Okami Shuffle zaraz po MS. Dobry damage i łapie na prawie całej planszy. Niestety nie obyło się bez wady jaką jest znikoma ilość staminy ale pies to jedna z lepszych postaci w grze więc rekompensują to zabójcze akcje.

Magneto – tego pana nikomu przedstawiać nie trzeba. Potężny mutant o ogromnych obrażeniach i potężnym arsenale zagrań ma tutaj świetne pole do popisu. Z asyst wybrałem EM Disruptor ze względu na osłonę dla Spidera. Tak w ogóle to nie wiem czy aby Maggy tutaj pasował bo to jedna z postaci bez stresowych i bez kompleksowych. Po prostu lata i roznosi. Co tu dużo mówić po MS zapodajmy co tylko chcemy Shockwave lub Gravity Squeeze a dla lubiących sobie pokombinować w powietrzu po Crawler Assault lecimy z Magnetic Tempest. Patrząc na świetną współpracę obu postaci możemy powiedzieć że na kłopoty Maggy bo to człowiek od brudnej roboty a do tego mega skuteczny.

Deadpool – Wade Wilson to luzak który dużo gada i też dosyć dużo potrafi narobić zamieszania bo jako kompan dla Petera jest świetnym rozwiązaniem. Asysta to oczywiście Katanarama bo ma OTG po którym można zasadzać CA albo UB. W ogóle po tej asyście jest szeroki wachlarz zagrań i możliwości więc można wymyślać wiele rzeczy. Po MS ładujemy DHC Cutting Time albo Happy Happy Trigger. Dla ludzi lubiących Wilsona będzie to dobra alternatywa nie bez powodu są do siebie podobni.

Cdn...

TheStormIsOver

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • aka Hamtaro
    • Zobacz profil
    • Jak się bawić, to się bawić...
  • Skąd: Miami Beach Marina
Odp: [Spider-Man] Najlepszy team
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2011, 14:34:58 »
Witam po krótkiej przerwie. Dzisiaj ciąg dalszy czyli na tapecie postacie do budowania teamu...

Wesker - po ostatnich combosach z UW nie ma tu o czym gadać. Albert rozumie się z pajączkiem świetnie a jego asysta OTG daje mnóstwo możliwości do kombinowania. Oczywiście wypadało by zasadzać zawsze reset z UWT ze względu na ogromny damage ale myślę że inne opcje które mamy do wyboru jak na przykład bliźniacze Maximum Wesker świetnie się tutaj sprawdzi jako DHC. Albercik bardzo dobrze buduje hyper meter a jego wall bounce oraz teleporty budzą grozę a jeśli do tego zestawu dołączymy HC z level 3 to można śmiało stwierdzić że Albert to czołówka top tiers w tej grze.

Spencer - postać bardzo niedoceniana ale mająca świetne smaczki. Na asystę raczej wybieramy Armor Piercer bo ma wall bounce po którym możemy wyjechać z combosem. Ale największą zaletą Nathana jest jego mobilność i szybkość przemieszczania się po planszy. Nie raz można zaskoczyć przeciwnika próbując go chwycić. Na DHC po MS możemy wybrać albo Bionic Lancer albo Bionic Maneuvers. Ten pierwszy jest zabójczy bo po pierwszym możemy zasadzić drugi jak aktywujemy X Factora ale z kolei drugi dale możliwość katowania przeciwnika np po asyście OTG. Bionic Commando to dość ciekawa alternatywa która w teamie z pająkiem będzie wprowadzała trochę chemii do zespołu.