Autor Wątek: Wyjście Component w Konsoli (PS2/PS3) -> monitor CRT  (Przeczytany 5804 razy)

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Wyjście Component w Konsoli (PS2/PS3) -> monitor CRT
« dnia: Styczeń 21, 2011, 19:52:53 »
Zanim zabiorę się za rozcinanie kabli i kupno złączek zapytam się czy ktokolwiek tutaj ma lub miał styczność z takim rozwiązaniem.
Widziałem w zakupie takie kable


Mam zbędny monitor CRT który można było by takim czymś podpiąć ale czy to działa, czy nie są potrzebne jakieś specjalistyczne monitory które mają akurat tak jak tego wymaga specyfikacja Componentu synchronizację po którymś z kolorów  (chyba po zielonym jest konieczna)
tutaj to co chcę zrobić z tym że zamiast wtyczek jack będzie złącze ps3/ps2

PS
znalazłem takie oto tematy
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1105552.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1290952.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1609555.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2011, 10:36:55 wysłana przez wilku »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Wyjście Component w Konsoli (PS2/PS3) -> monitor CRT
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2011, 20:20:56 »
jeżeli chodzi o VGA to jakiś czas temu sporo na ten temat szukałem bo miałem taką sytuację że musiałem podpiąć slimkę pod monitor który miał wyłącznie VGA i HDMI. I w sumie po wielu godzinach szukania zrezygnowałem bo nigdzie nie znalazłem pewnego źródła mówiącego o tym że jest to możliwe do załatwienia tanim kosztem. Z jednej strony masa kabelków tego typu na necie zaczynających się od 10zł i sporo opinii że jest to rozwiązanie, chociaż dające kiepskie rezultaty jeżeli chodzi o jakość. Z drugiej strony opinie i tematy na siteach (np. na elektrodzie) że tego typu kable to pic, że nie ma prawa coś takiego zadziałać, że potrzebne są specjalne adaptery. Z kabelkami dałem sobie spokój, a adaptery po 250-350zł były za drogie no i gdzieś tam wyczytałem że takie coś nie działa ze slimkami, tylko ze starymi klockowatymi modelami.

No ale Ty masz zamiar robić to ręcznie, więc  tak naprawdę nie wiem.

NemoKOF

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa/Kołobrzeg
Odp: Wyjście Component w Konsoli (PS2/PS3) -> monitor CRT
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2011, 14:38:44 »
JESLI uzyjesz przejsciowki z componenta jakiejs albo kabla VGA to gry beda dzialac ale jest kilka minusow:

NIE BEDZIE DZIALA upscale w DVD oraz grach z PS2 jesli twoja konsola je odpala

NIE DZIALAJA FILMY Blu-ray - bo wymagaja DHCP

jesli grasz na CRT to masz 60 albo 50hz wiec ekran migocze i NIC Z TYM SIE NIE DA ZROBIC.

Wszystko oprocz migotania mozna poprawic poprzejsciowke HDMI-VGA takiej specjalnej firmy ale jest droga bardzo:

http://www.hdfury.com/

Sam sie napalalem na takie polaczenie bo mialem jedyny monitorek 24" CRT Sony FullHD (1920x1200) ale zrezygnowalem z tego. Naprawde, migotanie daje po galach tak, ze szkoda gadac.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Wyjście Component w Konsoli (PS2/PS3) -> monitor CRT
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2011, 17:34:16 »
Trochę odświeżę temat bo z aktualnego braku PSN zabrałem się za montaż tego co napisałem w pierwszym poście.
Skorzystałem ze schematu z układem LN1881 gdyż mój monitor nie był w stanie złapać synchronizacji po zielonym.
Jak to wygląda po złożeniu przedstawia obrazek poniżej.

Jest niestety babol bo sygnał powinien iść w formacie RGB (jak to ma miejsce przy PS2) a przy PS3 idzie YPbPr, wyczytałem to w trakcie montażu ale stwierdziłem że chociaż sprawdzę koncept podłączenia monitora CRT do PS3.
No i muszę powiedzieć że całość zadziałała, zaskoczyła mnie b.dobra jak na standard 576p (jedyne co wycisnąłem z 15 calowego NEC'a) jakość obrazu, minus wspomnianego sygnału PS3 powoduje że obraz wygląda tak.

Zielono mi :D

Wiem już że całość działa i ma się dobrze, teraz czas pokombinować dalej w kierunku eliminacji tej zielonej poświaty. Wypadało by mi sprawdzić czy PS2 chodziło by dobrze na tym kabelku, ale chyba ilość gier obsługujących progressive scan jest wręcz mierna no i nie mam tej konsoli.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true